Problém s andulkou

Príspevok v téme: Problém s andulkou
nikaa4

Prosím vás, nevie mi niekto poradiť? Mám cca 10 ročnú andulku. Už od rána je nejaká nepokojná. Veľmi neje, ale keď jej dáme z prsta, tak neodmieta. Ťažie sa jej dýcha a striasa ju, ale na bydle sa udrží, aj chodí po klietke, umýva sa... Zatvárala už oči, tak sme zhasli svetlo a nechali sme ju spať, ale bojím sa, že do rána by to nezvládla (zajtra s ňou ideme do veterinára). Dokážem jej nejako pomôcť? Prežije noc? Veľmi sa o ňu bojím, mám ju hrozne rada...

Deria

Ved si pisala, aby som ti dala mail,ze ich posles? Hm, v tom ti neporadim.:( Ako sa maju andulky dnes? Nepisala si, ako dlho je ta jedna nasuchorena, uz viac dni?

Deria

Dakujem, na mail ti napisem, len chcem najprv odpovedat tu, mozno to inym pomoze. Co sa tyka piesku a sepie, to su veci, ktore nesmu chybat ani v jednej klietke! Netreba to podcenovat, urcite im oboje zakup. Vtaci to potrebuju na travenie a prisun kalcia. Ak oboje nedostanu, moze to mat následky na ich zdravi.
A potom, andulky neziju len z prosa! Proso davam mojim len ako pochutku, mala by si im zaobstarat kvalitnu zmes krmiva, urceneho pre andulky. Dalej zeleninu, obcas ovocie, v lete napr. aj melon, na jesen napr.cerstvu surovu kukuricu a teraz na jar napr. pupavu,zihlavu, atd. Andulky potrebuju k zdraviu tiez rozmanitu stravu.

sandruska123

Nepelichajú , piesok a sepiovu kost nemaju
Dostavaju proso
Zeleninu im nedavam
A pri oku ma taku sivu hrcku
Gmail:alexandra794613@gmail.com

Deria

Mail mi radsej daj ty, ak mozes.
Tu podstielku vyhod a daj im papier, ktory mozes podla potreby hocikedy vymenit, (ja menim kazdy den)lebo hygiena je dolezita. Dufam, ze maju piesok a sepiovu kost? (co nesmie ani v jednej klietke chybat) nakolko vtaci piesok zobu, lebo im pomaha pri traveni, lepsie je ho dat zvlast do krmitka, aby si do neho nespinili. Sleduj ci ma ta, ktora je nasuchorena aj odjedene z krmiva. Niekedy sa stava, ze vtacik sa vrta v zrne ale nic neje a chudne.To je napr.pri bakteriach. Odkedy je uz taka? Poinformuj sa, kde najdes veta, ktory sa vyzna v operencoch, lebo takych je malo. Inac moze andulke aj uskodit. Aeste...ake krmivo dostavaju? Davas im zeleninu ako mrkvu, uhorku, cukinu, jabko a pod? Este ma napadlo, nepelichaju?
Inac, nieco mam s PC, jednu vetu pisem vecnost, vynechavaju mi pismena.:(

sandruska123

majú do 2 rokov
su bojazlivejsie
1 je našuchorený
jedia normalne
podstielka je z drevenych peliet prirodna podstielka pre zvierata a exoticke vtaky a ja si myslim že je to tým a fotky by som poslala gmail. a prosim ak mas gmail tak napis poslem nan lebo neviem to tu dat

Deria

Sandruska, nemozes sem dat fotku? Taku, aby bolo tie pazuriky a zobak dobre vidiet? Okrem toho musis problem blizsie popisat.
1. kolko anduliek mas a ako su stare?
2. papaju normalne?
3. je niektora nasuchorena alebo spi vela?
4. aky trus maju?
5. tie vyrastky su ake, nie take biele hrcky?

sandruska123

Dobry den prosim vas o radu moje andulkt su asi chore zobacik akoleby sa im štiepil a rastol a na pazurikoch take dost velke vyrastky prosim pomozte velmi sa o ne bojim a ak tak mi hned dajte vediet vopred dakujem