Biedny život náš každodenný...

Príspevok v téme: Biedny život náš každodenný...
LolaBambolla

Včera som definitívne sekla so školou vysokou. Už mi prídu len papiere že som doštudovala. Lenže teraz neviem čo dalej. Na novú vysoku sa už nechcem prihlásiť, mna žiadny predmet co vysoke ponukaju nelaká a nechce sa mi študovat len kvoli titulu. A neviem matematiku takze na nic poriadne ani nemám. Lenže teraz mam len strednú školu a žiadnu prax a 20r. Netuším co mam robit. Na Slovensku si neviem najsť prácu, pozerala som ponuky všetko chcú prax. alebo ine požiadavky co nemám . Pozerala som na profesií ponuky na prácu vonku malta, taliansko, cyprus, grecko, UK. casnicka alebo anmitorka. Len ide o to že som totálne sama, jedna kamoska s ktorou som cchela ist na pohovor rodicia donutili ostat na skole a druhá vie hovno po anglicky cize nemam najdej ze by presla. lenze toto by ma lákalo nemusim zarabat majland len by som konecne zazila slobodu a nový svet ale jednoducho sa sama bojím. Tak to mám uplne sama bez skusenosti skusit ? Alebo co by ste mi poradili?

Mimulus

Nechoď nikam! Všade to je zlé len na Slovensku to ešte tak nevidieť.
Stačí mať jednoducho len dobrý nápad napr.

www.youtube.com

Ja netvrdím, že zrovna spev ale tento človek začal hopkať ako postihnutý a teraz je to ťažký miliardár :)
O tomto to celé je

Leela333

Prezývka712, nemáš pravdu, právnik sa tu veľmi neuchytí ani neuživí pokiaľ nemá dobré kontakty v tomto odbore. Bohužiaľ.

sweater*

tym som chcel povedat ze podla mna clovek ma ist tam kde ho taha srdce, nevyskusas=nikdy nezistis. mozno sa vratis naspat s holou ritou a povies si ze si len zabila cas, ale ja to beriem tak ze niekto premarni cely zivot len snivanim o niecom co nemal odvahu skusit :)( takze good luck

sweater*

este doplnim, nie take ze dakedy v buducnosti som sa rozhodol ze pojdem, uz mam kupene letenky a ubytko vybavene :). mam z toho stresy horzne ale aj velikansku radost, tesim sa na nove zazitky, dokonca aj nato ako budem musiet pravdepodobne bojovat o to aby som nasiel vobec nejaky job a uzivil sa. chcem sa dakam uz pohnut nabrat nove skusenosti, nie tuna sa stale potacat a nikam nesmerovat. rovnako si ale myslim ze je to vec pohladu, niekto tu u nas vidi aj prilezitosti, ja zase len ciernu nicotu bez buducnosti. uvidime ako to cele dopadne, od vyskusania ma neodhovori nikto, pojdem a uvidim :)

Prezývka712

Pokial nestudujes pravnika alebo medicinu tak studium na vysokej skole na slovensku je zbytocne, dobre si spravila.

Ja som na vysokej skole bol 1 semester potom ma to znudilo, siel som pracovat.

Teraz sice nemam vysoku skolu ale mam 5 rocnu prax a moji byvali spoluziaci ktori prave dostudovali vysoku skolu mi robia poskokov alebo nastupili za nastupny plat ktory som ja dostal pred 5timi rokmi. Ja mam zariadeny byt a auto a oni byvaju u rodicov.

Vysoka nie je dolezita, ked mas nieco v hlave a vies po anglicky.

mango.tree

ja by som si sama takto v tvojom veku netrufla. teraz uz ano, uz mam svoje skusenosti, ale prvykrat do zahranicia som isla s kamoskou (a niekolkokrat som tam padla na hubu, nemysli si, ze tam je vsetko ruzove a tu je vsetko skarede). uz viem ako co kde chodi, teraz by som isla hoci aj na mesiac kludne sama. na rozhlad a nadhlad a porovnanie je to inak vynikajuce pre mladych aby takto vypadli niekam.

ale ked si teraz pripadne netrufnes, kym niekoho nezozenies, tak sa skus zamestnat tu. no a co ze vsade chcu prax, ved na nejakych brigadach si snad bola? tak aj to treba vsade pisat ako prax a nebat sa prezentovat svoje skills a nie dopredu si hovorit, co vsetko nesplnam, hlupost. mozes zacat robit niekde asistentku, si mlada, treba to vyuzit, s pocitacom iste robit vies, tak aky problem? len si to treba pekne do CV napisat ze ovladas MS office a hned splnas plno kriterii ;)

a nepis, ze mas biedny zivot, kym si zdrava. precitaj si tu temu napr. ALS a uvedom sa. si mlada, zdrava, kopala by som za taketo reci, mas trilion prilezitosti a moznosti co robit so svojim zivotom, uz to chce len preto nieco robit a necakat ze ti padnu pecene holuby, treba makat a vysedky sa dostavia

klimta

hmm..ale uvedomuješ si,že bez vysokej sa v tejto dobe nepohneš však?
neviem,s akou školou si sekla..ale nenaplnilo by ťa napríklad štúdium úplne iného oboru?
nevrav,že na nič poriadne nemáš...veľa škôl má matiku len semester..myslíš, že je to v tvojom prípade nezvládnutené?
si strašne mladá, čiže na rozhodnutia typu zmena školy atď máš ešte nárok (aj keď..)..treba však hľadať riešenie,ako sa veci dajú riešiť, nie opačný prípad a ľutovať sa ;)

Agnes999

Vsak chod sama, tam sa uz s nejakymi ludmi zoznamis takze uplne sama nebudes. Ja som tiez tak isla, uplne sama do Anglicka ale bola som dohodnuta so Slovakmi s ktorymi som mala byvat na dome. Jedneho z nich som videla raz v zivote predtym, ostatnych vobec. Neskor som sa zoznamila s dalsimi Slovakmi a Cechmi, sama som tam nikdy nebola. Chce to len trocha osmelit sa. A odporucam ti, nehladaj si pracu cez ziadnu agenturu, chod na blind, ja som tiez tak isla, pracu (na hoteli) som si nasla az tam. Agentury su vacsinou podvodne, osklbu ta a ak ti aspon nieco podradne zozenu budes rada. Mozes skusit si hladat pracu aj z domu, rozosli zivotopis na rozne hotely alebo fabriky. Nieco sa uz najde.