Kolika u 3-týždňovej dcéry

tatanka

majulke1 : prajem ti dost trpezlivosti a aby z toho tvoja mala co najskor vyrastla. Ja som este nedavno nejedla nic ine okrem polievky s troskou krupov, mrkvy, zemiaka a rasce, stary chlieb s rastlinnym maslom a vodu iba dojcensku bez bubliniek alebo aj cely tyzden len suchy rozok a cistu vodu a aj tak sme "kolikovali". Neviem, ako by sa dalo v takom pripade hovorit o uprave stravy matky, ked nebolo co upravovat. Moja dcera vsak papala dost hltavo, tak sa jej dostal vzduch do bruska a myslim si, ze to bol nas hlavny problem, aj ked si vydatne grgla ako stary foter. Nepomahali masaze a casto ani SAB Simplex. Po 4.5 mesiaca to preslo zo dna na den. Pravdepodobne dozrel traviaci trakt a bolo. Stale ma vsak stve, ze v dnesnej dobe nevedia odbornici tomu prist poriadne na koren a niektore matky a deti si musia prejst touto torturou. Drzim palce.

majulka1

Ďakujem za tak super opísanie, ale som presvedčená že to až tak v strave nebude. Pravda strukoviny nie, ale jeden deň jem to isté ako druhý a malá jeden deň plače z toho o nervy a druhý jej to neprekáža. A ešte niečo sa chcem opýtať, má niekto rodinu v zahraničí? Rozmýšlam či aj tam trápia deti s plienkami na široko?

drjana

Dietatku treba trikrat denne davat velmi jemnu masaz bruska. Naucil ma to moj cinsky kolega lekar v Cine, kde som studovala 6 rokov. Zacnite takto:
rukou dietatku kruzivymi pohybmi akoby ste napodobnovali hodiny V SMERE hodinovych ruciciek okolo pupka 36x.
Potom zmente smer a masirujte kruhy v PROTI SMERE hodinovych ruciciek znova 36 krat. Pomaly a jemnucko. Robte to trikrat denne. Pomaha to nielen pri kolike ale aj pri hnacka, telo si same vyrovna energiu a vie ako bud nedostatok (hnacka) alebo prebytok (kolika) riesit. Taktiez treba davat pozor na stravu matky ak kojite. Ked budete tieto masazne kruhy okolo pupka dietatka robit kazdy den trikrat, nielenze by nemalo mat koliku, ale upevni sa mu cely organizmus uz od ranneho detstva. Ak by to hned nepomohlo jemne pritlacajte niekolkokrat bod ST-36 (zaludok 36) ktory je na vonkajsej strane prednej casti lytka pod kolienkom dietatka. Nie tesne pod kolienkom ale asi sirka ruky dietatka (takto sa meria v Cine vzialenost bodov). Odmerajte sirku vsetkych 5 prstekov dietatka a v tejto vzdialenosti pod kolienkom je bod cislo ST-36 (zaludok 36). Ja tento bod mojim malym pacientom stimulujem laserom a este sa nikdy nestalo ze by nepomohlo. Kedze laser doma nemate, pouzijte akupresuru na tento bod, alebo jemnu masaz. Dietatku sa to bude pacit.

kuki

Majulka1,
nie som odbornik a navyse som muz. :) Vacsinu tejto zabavy si odskakala moja manzelka... ja som bol len asistent. Avsak to co som ti napisal, bol urcite obsah toho ako sa nato snazila ist. Urcite sme to nepotlacili uplne, ale urcite viem, ze sa nam podarilo vdaka zmenenej strave tieto prejavy znizit.
.
Strava bola urcite zdravo orientovana. Urcite to rezne neboli. :) Ani ziadne potraviny, ktore by sposobovali problem aj matke... napr. kapusta, strukoviny. Urcite sme v tom obdobi davali pozor aj na mnozstvo citusov, aby sme nevyvolali alergicku reakciu.
Navyse predpokladam, ze reakcia na jedlo je dost individualna...:) az na strukoviny... kde si snad nepoze nikto... a preto sa smelo pusti do experimentovania z vlastnou stravou a sleduj reakcie.
Drz sa. :)

majulka1

Ahoj kuki. Tak ak vieš, pomôž mi opísať stravu ktorú môžem jesť. Môžem biele omáčky? Rezňe? Pečeň? Zeleninu ? Rýžu_ Syr?A.T.Ď ? Nejem takmer nič a stále každý druhý deň malá plače o dušu !

kuki

Najlepsie je upravit stravu matky tak, aby nesposobovala koliky.
Problem moze byt kludne aj vo vode, ktoru matka pije, napr. ak je zelezita. Treba si dat zalezat na vybere jedla a pitia a samozrejme byt dosledna.

nist

no tak nam teda nepomahalo absolutne vobec nic ani u jedneho ani u druheho a teda bolo to ozaj stresujuce a dost dlho a cele dni. zelena stolica? zalezi aj od toho ako dlho to ma v plienke, lebo ked zoxiduje sfarbi sa do zelena. nemusi to znamenat vobec nic, ak to nie je pravidlo a zalezi aj od odtiena zelenej