Navrat do zivota bez AD

Príspevok v téme: Navrat do zivota bez AD
holubienka 3

Najde sa tu niekto ,co sa mu podarilo dostat z depresie,zo strachu,uzkosti?Mavam busenie srdca,pocit slabosti,na odpadnutie,byva mi teplo,oblieva ma horucava.Brala som AD 4 roky,po vysadeni,som tak kde som bola na zaciatku.Je to zacarovany kruh.Mnohi,radia cvicenie,ale ako cvicit,ked sa cloveku nic nechce,nevladze?

Trucks

Mne sa to podarilo.
Chorobná hanblivosť, neúspechy v štúdiu a práci, pokusy o samovraždu, pobyt na psychiatrií, 3 roky užívanie tabliet a návštevy u lekára a teraz približne 2 roky nič neberiem. Už ani nemusím chodiť k lekárovi, v zázname mám len návšteva podľa potreby.
Je mi dobre, žiadne depresie a ťažkosti.
Občas len smutnejšia nálada - hlavne keď som dlhšie sám a vonku je fakt škaredo. Inak príjemné činnosti (venčenie psa, prechádzky, spoločnosť) mi úplne stačia aby som bol šťastný. Mám zamestnanie a hodnotia ma ako dobrého zamestnanca. S kolegami vychádzam celkom dobre, aspoň ja si to myslím.
Samo to nepôjde, treba hlavne vedieť, čo mi pomôže a čo mi uškodí a podľa toho sa riadiť celý život.

Meretseger

Na psychické problémy sa priam až prikazuje cvičiť, prekonať sa za každú cenu. Cvičenie je lepšie len AD a účinné, endorfíny prídu určite. Nič sa ti nechce, no, to je ten problém. Že nevládzeš, si len nahováraš. Skús s niečím malým, behom po schodoch, skákaním cez švihadlo, a neprestávaj, aby si telo zvyklo a samo pohyb vynucovalo, psych. i fyz. budeš na tom lepšie.