Maturant verzus magisterka

Príspevok v téme: Maturant verzus magisterka
miau23

Ahojte..Nejaký čas sa potajme stretávam s mužom odo mňa mladším o 5 rokov. Ja mám 23, on 18. Ja čoskoro pred menom titul Mgr. On maturant. Myslíte si, že niečo také môže fungovať aj v reálnom živote. Zatiaľ je nám spolu fajn a máme sa o čom rozprávať. Fyzicky sa k sebe hodíme, dokonca by si málokto všimol vekový rozdiel. Viem, že takéto vzťahy môžu fungovať, ale nie je predsa len na to príliš mladý a nie je medzi nami veľká spoločenská priepasť??

lienockaxxx

No uz len ked nad tym takto uvazujes, tak nepriamo s nim vlastne planujes buducnost. Keby to bol len flirt tak sa nad tym vobec nezamyslas ako dalej budete fungovat. No ja nehovori, ze teraz je to uplne super. Tiez len zacina robit a platovo to nieje boh vie co.
Ale ci ti zase nebude vadit neskor, ze ty mas vysoku skolu a on nie. No hlavne si myslim, ze je to len medzi vami, a co si myslia ostatni ti moze byt uplne jedno. Nikto nevie ako sa ty s nim citis ako je vam spolu, viete to len vy dvaja a od toho sa treba odvijat.

miau23

Ďakujem Lea, veľmi dobre si uvedomujem, že oháňať sa tým, že som učiteľka v dnešnej dobe nič neznamená, preto naozaj neviem pochopiť, kde nabrali pocit, že sa vyvyšujem. Učiteľ a kňaz to boli kedysi inteligencia národa. Za nimi sa ľudia utiekali, u nich hľadali pomoc a rady, boli to práve oni kto povznášali kultúrny, spoločenský život v našich obciach a mestách a keď nazriete do životopisov našich velikánov, väčšina z nich boli práve učitelia a kňazi. Možno by to chcelo zmeniť celý systém školstva..Ale to by sme už veľa chceli. Z odučených hodín som získala poznatok, že na žiakov treba ísť s rešpektom....Nevytvárať si vzťah ja som niekto, ja viem niečo a odo mňa sa učte. Riešiť problémy, nechať ich nech vlastnou prácou a skúmaním prídu k poznatkom, neviesť zbytočné dlhé výklady, ktoré ich tak akurát uspia. Potrebujú mať pocit, že sa k vedomostiam dopracovali vlastným pričinením. A potom je dôležité ich počúvať...To už v dnešnej dobe nerobí nik. Rodičia im naprogramujú budúcnosť, čo je v dnešnej dobe VŠ a to je jedno aká, len nech máš, či ťa to baví alebo nie...Bez titulu mi domov nechoď a mňa netrápi, že ty sa rád babreš napr. s drevom a tvojou prácou si väčším prínosom ako s nejakým titulom na poste, kde si len preto, aby si tých zabitých 5 rokov nejako zúročil...Uf som sa rozkecala. Viem, že som možno plná ideálov a v skutočnej praxi to bude celkom iné, ale stojí mi to za ten pokus ...
Lienockaxxx -ďakujem veľmi aj za tvoj príspevok, konečne niekto, kto vie o čom hovorím a čo cítim. Nepatrím k ľuďom, ktorí lietajú zo vzťahu do vzťahu a to, že sa mi niekto tak mladší začal páčiť a niečo k nemu pociťujem, bude mať asi hlbšie zakorenenie ako len pobláznenie. Obdivujem ťa, že si to preskákala a cez lásku si to vydržala. Uvidím, kam sa posunieme my. Možno, ak sa na tú vyšku nedá, bude moje a jeho postavenie na jednej rovine, budeme obaja začínajúci zarabajúci na rovnakom štartovacom poste a náš vzťah bude odľahčený o jeden problém, lebo nech si hovorí každý čo chce, tie financie by narobili asi najväčšiu šarapatu. Keby som sa tak v sebe vyznala...

lienockaxxx

Ja ta uplne chapem :), co si tym myslela, mam 31 rokov a priatel ma 26, pred pol rokom skoncil vysku a ja uz pracujem od 24rokov. takze prakticky samostatná sebestacna zena, skoncila 5rocny perspektivny vztah, kvoli studentikovi o 5,5 roka mladsiemu. Momentálne sme spolu skoro rok, a mozem Ti povedat nie je to lahké :(. Presne poznám co myslis tym spolocenska priepast. Tym, ze on zacal normalne pracovat az nedavno, tak tych financii z jeho strany bolo malo. A zase platit mu nieco alebo ist na dovolenku za moje peniaze mi hrdost nedovoli a ani jemu. Takze problem bol u nas takyto. Postupne ako zacal pracovat verim, ze to bude uz dobre. No ale to mozes cakat, ked mlady este nezaraba, ze sa budes musiet v svojich planoch uskromnit, alebo ich naplnat s niekym inym. Ale laska prekona vsetko, jemu som tolerovala tolko veci, co ineho by som uz davno vyrazila. A proste lubim... co si mysli okolie je mi uplne jedno. Ved 5 rokov nieje vobec problem, navyse ked je chalan vyspelejsi ako jeho rovesnici dokonca vyspelejsi ako starsi chalani v jeho veku, a nevyzera ako decko tak potom ja fakt nevidim nikde problem.

lea128

Ja si myslim, ze som to pochopila spravne,tu spolocensku priepast ako si to myslela...ja si nemyslim, ze sa nejak precenujesa nevyvysujes uz len kazdy clovek vie, ze ucitelstvo v dnesnej dobre nie je nic moc, nebudes pravnicka,ani lekarka zas...ze by priatel musel byt nestastny, ze si na nejakej urovni a on je napriklad stolar, co sa v dnesnej berie inak, aj ked netusim preco. Ucitelov ja dnes strasne lutujem, lebo deti maju uplne ine hodnoty ako niekedy. Ja si pamatam, ze mam zo ZS zopar ucitelok, ktore si velmi vazim, ze mi do zivota vela dali, nielen vo vzdelani, ale hlavne v tej socialnej sfere. Vo vzdelanostjej sfere na ZS ucitelia mne takmer nic nedali (bez urazky) to ci sa chce clovek nieco naucit, ma clovek zakorenene v sebe... Ucitel moze akurat byt profesional a pristupovat k studentovi spravnym pristupom, aby student mal zaujem studovat,to je vsetko co moze. Ucitelia ktori mi nic nedali boli hlavne ti, ktori chceli silou mocou studenta nieco naucit, a pritom boli zdeptani sami so seba a psychicki slabi a nevyrovnani. Psychicke vydieranie nema takmer nikde uspech.. ( sorry, ze som zmenila trosku temu)

doubledog

pises, ze tvoj chlap ma maturitu a studovat dalej nechce.
takze asi coskoro zacne zarabat, aspon predpokladam, ze nema v plane sa flakat.

takze ak nie je hlupy a nesikovny, zarobi si aj on.

podstatnejsie rozdiely mozu byt v intelektualnej oblasti a problematicky je hlavne ten vek.

miau23

Ech, ale ste sa všetci chytili môjho trošku nevydareného vyjadrenia. Narážala som len na to, ako by ste sa pozerali na dvojicu, kde žena zarába a partner je a možno bude aj naďalej študent..Toto som mala na mysli....TOTO...
a áno budem učiteľka. Patrím k tej hŕstke rojkov, ktorí veria, že ešte možno vydolovať niečo z nášho národa a to len pomocou dobrého vzdelania. Niekto tie vedomosti odovzdávať musí a dúfam, že v živote niekoho niečomu naučím. Aj keď len jedného, ktorý si z mojich hodín niečo do života odnesie. Aj to bude pre mňa úspech.

doubledog

ty budes ucitelka a hovoris o spolocenskej priepasti?
:)

aby si nebola prekvapena, ked zistit, ze ludia povazuju teba za niekoho, kto je hlboko pod nimi.

miau23

Milá jahodka, skôr ako prispejem do nejakej témy, tak si ju aj pozorne prečítam. Ak by si tak učinila, došlo by ti o akej spoločenskej priepasti hovorím a že v žiadnom prípade sa nad ním nepovyšujem..ani vo sne. Narážala som na to, ako by nás prijala spoločnosť a okolie. Možno som sa zle vyjadrila, ale vôbec som nemala v úmysle sa nad ním povyšovať. Len som sa na to pozerala realisticky a z môjho pohľadu. Bývame v malej dedine, ďaleko od veľkomiest, kde takéto vzťahy nie sú až tak výnimočné....

jahodka123

Akože aká spoločenská priepasť ??? Budeš LEN mgr., čo je dnes kadekto. Z akého dôvodu sa nad neho povyšuješ ?? On len teraz maturuje, ako môžeš vedieť, či nebude nakoniec aj ING alebo nejaký iný vyšší titul? Potom bude viac on ako ty ? Rozdýchaš to ? Ak si rozumiete, vôbec by som neriešila túto vec a keďže navonok vyzeráte vekovo rovnako, tak by som ani to neriešila... Niektorí ľudia máte také povrchné hodnoty, že mi je až na vracanie...

miau23

Nie som si vedomá toho, že som niekde uviedla, že školu dokončenú mám. Iba ak v tej jednej vete, kde som riešila "spoločenskú priepasť". Takže kto nepochopil, ujasním..školu dokončenú nemám, v máji ak všetko dobre dopadne. Od septembra ide do dôchodku učiteľka z tamojšej strednej školy. Robila som u nej prax, bola so mnou spokojná a už v štvrtom ročníku mi poradila, aby som si podala žiadosť, že odchádza. Vyšlo to...A nie nemám nijako nalinajkovanú budúcnosť, len nesmelé plány. Bohvie čo bude do septembra.
K môjmu problému. Písala som, že NECHCE ísť na vyšku. Nechel na ňu ísť ani predtým ako sme sa začali stretávať, nič sa na tom nezmenilo teraz. Jednoducho je ten typ ktorý miluje manuálnu prácu, prácu s drevom, šport a svoju domovinu. áno pozerám sa na ten vzťah cez prsty, neviem sa mu otvoriť, preto som chcela počuť názor nezainteresovaných skôr, ako z toho môže byť niečo vážnejšie.