Ako presvedčiť ženu aby sme sa vzali?

milli11

Som si myslela, ze zle vidim, ked som videla nadpis temy. Vacsinou je to totiz naopak. :DDD To taki chlapi este ziju?

karamba

To sú také zadné vrátka, že "je to len papier". Keby to bol len papier, tak s tým ľudia problém nemajú. A vyhovárať sa na to, že svadba je drahá. To nikto nikomu nekáže robiť honosné svadby atď. Hlavne že tu každý píše, vo vzťahu musí byť dôvera (to píšu aj tí, čo vo vzťahu sú). Keby dôvera bola, keby tak verili vo svoj vzťah, nemali by problém vziať sa a ne že potom sú problémy pri rozvode atď.
skôr je to už dobou. Je v móde rozprávať, že je to len zdrap papiera a ľudia podľahnú a prispôsobia sa. Dokonca už aj ja, čo som sa chcela vydávať, čím ďalej tým viac uvažujem, že už to možno radšej ani nechcem. No zas keby ma požiadal o ruku, pravdepodobne by som podľahla :D

AdamKrt

Tiez som sa chcel zenit. Nemam s tym ani teraz problem. Partnerka nechcela. Teraz sa zase divam na to tak, ze to vobec neni zle nezobrat sa, pretoze pri pripadnom rozchode a v manzelstve pri rozvode - sa clovek vyhne komplikaciam.

Pokial Vam je dobre, tak to neries. Pokial bude zle, tak len papier to nezachrani. Co sa ma stat, sa stane.

Inak, ako som prestal hovorit o manzelstve, ked partnerka tvrdila, ze ona sa nikdy vydavat nechce, tak po case zacala mat narazky, ze ona sa nemoze vydavat, lebo ju oficialne nikto o ruku nepoziadal.... :D

Takze to vidim na 2 moznosti. Odporucam hned prvu:

1/ nechaj to tak a netlac na nu, pripadne jej daj na pravdu, ze sa zenit nechces. Onedlho to mozno ona bude chciet sama...
2/ kup jej pekny prsten, urob dobru atmosferu a vo vhodnej prilezitosti ju OFICIALNE poziadaj o ruku. Je to nieco uplne ine, ako ked o tom iba hovoris. Ak si chces zlepsit situaciu, tak pockaj este mozno pol roka a zatial postupuj podla bodu 1 a prekvap ju, ked to nebude cakat. Keby sa zacala zhrozit, ze si ju aj tak poziadal o ruku a mala z toho problem, co vsak neni pravdepodobne, mozes to vzdy obratit na zart, ze to bola len vhodna prilezitost, ako jej dat darcek.

amanda23

u nas je to rovnako , uz ma hrklo, ze to pisal moj chlap , lebo sedia aj tie roky:DDD zkratka nechceme, nechceme... moj chlap ma do toho uz ani nenuti, horsie su tie reci okolia, rodina, stale nedaju pokoja, lezie to na nervy...

Leela333

To je tak,keď si ľudia tieto veci nevysvetlia už v začiatkoch. Jeden tu píše, že jeho žena sa nechce vydať a on hej a ďalší zase naopak - ona áno, ale on nie.

Nuž nijako ju nepresviedčaj, ak nechce, tak nechce. Ja tiež nechcem, a ak by na mňa niekto tak naliehal ako ty, asi by som v tom nevidela veľmi ružovú budúcnosť.

lea128

Kubino nepocuvaj tu zakomplexovanych ludi, ktorych nikto nechce...dnes malokto chce niest zodpovednost za toho druheho a uz vobec nie mu nieco slubovat. A ked si ludia predstavia ako si budu musiet delit majetky a saskovat pred sudok ohladom rozvodu samozrejme ze je to pre nich len zdrap papiera. A je smutne, ze ti zufali ludia casto myslia na rozvod a este ani zenati nie su. Ja sa tiez chcem vydat, ale to asi musi mat clovek v sebe a musi mat toho druheho bezpodmienecne rad. ALebo mozno tvoja priatelka si uz tak jednoducho zvykla a nechce to menit len zo zvyku. Neviem co ti tu mam poradit, asi sa s nou otvorene porozpravaj o tom ci si robi nejake bozne dvierka, alebo preco nechce spravit pre tebe vec, na ktorej ti zalezi...a sam musis hoci len vycitit, v com to fakt je...inak ju prinutit nemozes, lebo ti ujde od oltara, ako Nevesta na uteku :)

vebe

No, vztah treba brat sportovo. trochu cudne a kde je zodpovednost, mam na mysli vztahy a rodiny kde su aj deti? Kto mysli pri tej sportovosti na tie deti, ze sa po tom po rozchodoch prevlakaju od jedneho rodica k druhemu, kto sa pyta tych deti, ze ci nechcu mat nahodou len jednu mamu a jedneho otca a spolu ako jedna fungujuca rodina? Mne sa paci, ked sa aj dnes chcu ludia zobrat a myslia to uprimne. Ved to je zavazok, hlavne ak je dieta, to je obrovsky zavazok, na cely zivot.

Fifa2010

Vzťah treba brať športovo, podobne ako ja.Načo sa ženiť, viazať na celý život.Keď sa manželia nezhodnú je to horšie ako keď nie su manželia.Keď su manželia, musia sa zas rozvádzať a to tiež neni hneď.Moja skúsenosť :(