Psoriaza na rukach - vase postrehy

orchidejka

a on ju ma nejaku taku drastickejsiu, alebo objemnejsiu? Nevien ako to povedat - proste je riadny vysypany? Pretoze ja to mam len minimalne a nechcem si to nejakym neuvazenym zasahom zhorsit. Moc to nevidno ale tak mi napadlo ze ci sa toho neda zbavit....ale diky za tvoju pomic

Jane_3sto18

Lebo v letáku je písané, že masť sa má užívať tak 2-3 týždne a potom ju treba vymeniť za inú alebo na nejaký čas vysadiť, ale ked začal používať inú masť, tak sa mu to riadne zhoršilo, preto používa stále Elocom. Pri dlhodobom užívaní sa stenšuje koža či niečo také.

Jane_3sto18

On masť nikdy neprestal užívať /používať skôr krajšie znie/, ale nemala by sa natierať stále, ževraj tam treba aj pauzy alebo čo, však to by ti povedala doktorka... samozrejme závisí od roč. obdobia, jemu sa to v zime vždy zhorší, v lete pomáha slnko.

orchidejka

obidve masticky su na predpis ale s tym by hadam nemal byt problem..:)
mate vravis ze po vysadeni sa opat vratia? Cize toho sa vobec neda natrvalo zbavit? A jane, aj tvojmu ocinovi sa to opat vratilo ked si prestal tu mast aplikovat?

mate59

mast je na predpis,mne na lakte pomáha,ale po vysadení sa to vráti.Zmizlo to po 5-7 dnoch.Tak skús vodičku, s nou skusenost nemám

Jane_3sto18

Myslíš Elocom? Asi je na predpis, zdá sa mi, že hej... no najlepšie je ísť si to zistiť k doktorke a netriafať na slepo, teda to si myslím ja.

orchidejka

ze je ta mast na predpis ci sa mylim? Co sa tyka zlozenia tak vyzera zeby to mohla stiahnut, kys.salicylova a kortikoid...mas s nou aj osobne skusenosti? Lebo existuje aj dermalna vodicka ze ci by to nebolo lepsie...inak mate dakujem fakt :)

Jane_3sto18

Môj otec má psoriázu a najviac mu pomohla masť Elocom.
A do vlasov /ak náhodou/ tak Belosalic vodičku. A ešte šampon Polytar AF, ale asi sa už k nám nedováža/nevyrába sa, teraz sa vyrába Polytar Liquid, ale je ho možno kúpiť iba v Cechách podľa otcových postrehov. ... ale hlavu ty asi neriešiš, možno táto rada pomôže aj niekomu inému. :-)