Vela jem no stále som hladný...

Príspevok v téme: Vela jem no stále som hladný...
matulko51

trasne vela jem,vsimli si to uz aj rodičia ,vydavky su väcsie na jedlo. Kazdu chvilu. No ked sa najem ,zacnem byt zas hladny. posilujem,venujem sa tomu pravidelne,beriem proteiny a aminokyseliny.. môže to byť zrýchleny metabolizmus? nechcem zas pribrať velmi aj ked by mi to neuškodilo kedze idem objemovku ,ale neviem sa zastaviť keď jem. Minule som zjedol 2,5kg kebab a za pár hodín som bol zas hladný. Mám 167cm a 70kg. .. Jedná sa o zrýchlený metabolizmus? Nechcem pribrať,ale ked som hladný čo mám robiť?

Lulita

matulko - aj ja a uvedomujem si, ze robim zle, no, ale ked chuti :p od 1.1. aj tak zacinam dietou takze...

ale zo svojim vlastnych skusenosti viem, ze cca 4 dni trva telu kym sa znormalizuje po tom, co bolo prepchavane po cca týždni az dvoch uz nepotrebuje mega porcie, je to klasicka rožozranost, nic ine, staci umiernenost a samozrejme sebadisciplina

matulko51

Magy ,ake neprijemne nasledky napriklad? A prečo si škodím? Resp. s čím? Proteiny a aminokyseliny telo potrebuje. Proteiny su rychly zdroj bielkovin. Vlastne toto čo beriem su len vyživove doplnky.

Lulu, to je asi pravdepodobnejsie, kedze su sviatky a ja cele dni len tlačím do hlavy..

Magy

matulko51 - v prvom rade si uvedom, ze si dost zhusta skodis. v 16-tich rokoch este zdaleka nemas ukonceny fyzicky vyvin, nemas ustalene hormony, metabolizmus - pritom uz si brutalne zasahujes do vsetkych tychto veci vyzivovymi doplnkami, nadmernym telesnym cvicenim. ak nedas svojmu telu moznost prirodzene sa rozvijat ale uz takto zavcasu sa ho snazis "pokrivit", nasilu nutis metabolizmus riesit veci, ktore v tomto obdobi nema riesit, ale ma sa ustalovat, potom sa nemozes divit, ze stava s tebou taketo "psie kusy".
ale tvoju predstavu o spravnom a nespravnom ti z hlavy nevytlciem, vsak?
vlastne ani nebudem. zistis za par rokov sam, ked uz by malo byt travenie, metabolizmus a hormony ustalene, co budu s tebou stvarat a ake problemy mat budes. a priprav sa na velmi neprijemne nasledky!

matulko51

Tomu sa uplne vyhynam . Cola vôbec,čipsy mi nechutia, fastfoody su pomlete potkany.. Skor preferujem normalka co mamka navari, mäsko ryža,zemiaky,šalat to je najvac :)

arriva

Čím viac sa hybes tým máš vyššiu spotrebu, plus v tomto veku to spaluje ešte rýchlo. Po 20 sa to spomaľuje. Len jedz, kým nemáš nadváhu môžeš. Ak chces ušetriť, jedz len hodnotné jedlo, žiadne blbosti ako chipsy, fastfood, sladkosti, malinovku, cola, radšej si daj riadny kus mäsa a zemiaky.

matulko51

blizim sa k 16 rokom .. a hej moze to byt pravda,vzdy ked matka mi vycita ze vela jem tak jej poviem "som vo vyvine" :D