Maoam - adventne okienko

Blondula

prva prepustacia sprava:
zaver pri prijati :diagnozy pri prijati CIN1 , B_Kult_RS_Fluor
nalez:
aerobna kultivacia:pody ostali sterilne.kultivacia na Neisseria gonorhoeae:negativne , kultivacia na kvasivky:negativne
stav pri prepusteni:liecba:
HSK-vysoka sliznica,sonda 8,Fr.curettage,vysoka sliznica,relief drsny,conisatio p.v.c. uteri,Gentamycin,Fraxiparine,MEM,Neofolin
epikriza:
pre horeuvedenu dg vykonana HSK,Fr.kyret a konizacia portia.
Dg.zaver:CIN1
prepustacia diagnoza: N87.0 - lahka dysplazia krcka maternice

druha prepustacia sprava:
zaver pri prijati: metrorrhagia
vysetrenia:
HEMK-HEM:koagulacia
PTC: 83.1% , INR: 1.15 , APTC: 23.9 SEK
HEMZ- Hematologia zakladna
APTCN: 31.2
LEV: 8.5 X10'9/L , TROV: 151 X10'3/UL , HBKO: 8.60G/DL , ERYKO: 2.85 X10'6/UL , HTKKO:25.7% , HBER: 30.2 PG , SOERY: 90.2 FL , SFKK: 33.5 G/DL
OKBM-OKB mineraly v sere: NA: 137 MMOL/L , K: 3.74 MMOL/L , CL: 105 MMOL/L
OKBO-OKB ostatne: CRP: 2.1 MG/L
prepustacia sprava GYP : B_Kult_RS_Fluor
stav pri prepusteni:
sutura portia, kyret, Fraxiparine,Gentamycin,Cefalotin,Entizol,Remestyp,Inf.th,Novalgin,MEM,Neofolin,1j ery masy,Degan,Polygynax
Dg. zaver:
Metrorrhagia post conisationen
prepustacia diagnoza: N92.0 - nadmerna alebo casta menstruacia s pravidelnym cyklom

to je vsetko odpisane z papierov.len nerozumiem tej diagnoze,ze menstruacia s pravidelnym cyklom,ked mne dokonca aj menstruacia pravidelne meskava :O inak tu lahku lahku dysplaziu krcka maternice mam uvedenu uz asi roky.mam elektronicku kartu a pozeram si vysetrenia a vsetko okolo toho.karticku mam od januara 2011 a kazde vysetrenie a podanie liekov je napisana lahka,alebo tazka dysplazia krcka maternice.
snad sa v tom vsetkom vyznas :-)

Maoam

je to difuzne, ale v podstate je vsetko zapaloveho povodu a PAP III + CIN I je pripad pre konizaciu v istych pripadoch, ale nevidim ziadny dovod na hysterektomiu (odstranenie maternice)

boli vobec robene stery na patogeny, ktore zapal sposobili? myslim okrem streptokoka, ktory si spominala

od svojho exa mas zrejme podarunok - HPV-infekciu, ktora sposobuje dysplazie krcka maternice, ale imunitny system + konizacia to zvyknu dat do poriadku, ked sa jedna vcas

doriesit treba zapalove problemy ako v posve, tak i maternici - urobit stery, zobrat krv, na chlamydie OPÄTOVNE, na ureaplazmy, mykoplazmy, aerobne, anaerobne bakterie - nie iba liecit naslepo, treba urobit poriadnu mikrobialnu diagnostiku

tvojho SUCASNEHO partnera,aj ked si u neho velmi vazim, ze pri tebe stoji napriek tomu, ze z teba po sexualnej stranke vela nema, takych je malo, aj ked je bezpriznakovy - treba ho poslat na screening STD k dermatovenerologovi, na to neumrie

a ked sa ty das ako-tak dokopy, sex urcite iba s prezervativom, kym nebude vsetko doriesene, vyliecene, mozno este budu operacne riesit krcok maternice

Blondula

takze v kratkosti napisem co sa stalo a potom neskor tie diagnozy,lebo nemam tu papiere a maly spinka :D
problemy mam uz od 15 rokov,ked mi vzali vajecnik,ktory som mala odumrety a bola som v stave pred otravou krvi.so sexom som zacala kratko pred 18tkou.od 19-24 rokov som brala antikoncepciu,viacero druhou,lebo vlastne mi nerobili dobre a aj vytoky som mala,svrbenia...zevraj z HAKu.v podstate som nikdy nemala vazne problemy,len klasicka mykoza,candida a raz som mala zvysene chlamydie,asi v roku 2006.liecila som sa vtedy aj s priatelom.potom som dlhsie problemy nemala.moj byvaly manzel podstupil vysetrenie a aj spermiogram,vsetko bolo v poriadku.ja som navstivila vtedy este mojho gynekologa vo wiedni a tiez som bola v poriadku.potom som mala priatela,ktory zije doteraz v spanielsku a odvtedy som zacala mavat castejsie problemy znova.on ani za svet nechcel ist k lekarovi a ja som potom po case otehotnela.v roku 2010 som porodila cisarskym rezom.mala som ale strasny zapal,so sestonedelia boli skoro 3 mesiace,pokym som sa z toho zapalu dostala.v podstate zase dlho bolo vsetko v poriadku,raz za cas sa objavila candida,aj ked som bola dlhsie bez sexu,skoro 2 roky.minuly rok som mala kratky vztah.kondom sme mali a aj nemali :-( asi mesiac po rozchode som bola u lekarky na kontrole a nic vazne som nemala,len zase candida a klasicky mi dala lieky do posvy.koncom roka,v novembri som zacala chodit na bicykli do roboty a po kratkom case som mala bolesti slabe v podbrusku a tak som sla k doktorke s tym,ze som asi prechladnuta.zacala sa pytat,ze kedy som u nej bola,lebo mam krcok v zlom stave.naposledy som bola u nej vtedy asi 3-4 mesiace dozadu.cytologia bola zaciatkom noveho roka,minuleho roka a bola v poriadku.vtedy mi dala zase nejake lieky,lebo zevraj mam ten silny zapal a mam prist ked ich douzivam.kvoli robote som k nej sla az tento rok v januari,po dvoch mesiacoch a to bola uz zhrozena.brala mi cytologiu a krcok bol uz ruzovy a aj som spinila trosku.test mi vysiel PAP3+masivny zapal.poslala ma na odber z krcka.vysledok vysiel CIN1+tiez nejaky zapal.doktor tam nikdy nebol pritomny,tak sestricka mi povedala,ze to mam len cin1 a mam prist o pol roka.po necelych 2 mesiacok a castym spinenim som sla teda k mojej doktorke a ta skoro odpadla ked ma vysetrila.hned sa pytala,co mi to ten doktor porobil pri tom odbere s tym krckom ? podotykam,ten mlady lekar to robil kratucko tieto odbery,povodny odbornik je dlhodobo chory a on sa zaucal.hned ma vypisala na konizaciu,ona ju chcela hned,lebo sa jej krcok vobec nepacil,len mlady doktor povedal ze naco,netreba.doktorka ma osobne poslala za primarom,nech ma vysetri,to bolo v stredu a v pondelok 26 maja mi robil tu konizaciu.kedze som mala dve operacie,uz viem,ze ta prva sa nevydarila,lebo som mala neustale pocity ako pri menstruacii a aj dost silne krvacanie,co bolo akoze v poriadku.v sobotu po 5 dnoch ma prepustili,aj ked som krvacala este,bez vysetrenia domov.v pondelok som sla k mojej lekarke s papiermi,ale uz v nedelu som krvacala trosku silnejsie,mala som menstruacne bolesti a po osprchovani som zacala stale viac krvacat.nastastie ma priatel vzal na aute a pokym som sa dostavila do spitala,uz so mna hrcala krv.vela krvi aj s nejakymi zrazeninami.hned volali primarovi a uz ma chystali na operaciu.nastala panika a pri prevoze na operacku som pocula,ako sa rozprava primar a anesteziologicka,ze ma operovali pred tyzdnom a mysleli si,ze mam rakovinu,ale nemam.kedze som ranajkovala,ona ma nechcela operovat,ale primar povedal,ze musia,lebo inak vykrvacam.tak ma zoperovali.po operacii som mala tazke prebudzanie,pocit na zvracanie.den som ostala na pooperacke a na druhy den ma niesli na normalnu izbu.stale mi bolo zle a mala som menstruacne bolesti.poobede som si sla pospat a zobudila som sa s tym,ze mi nieco tece na stehno,odokryjem sa a zacala zo mna valit krv.vela cistej krvi bez zrazenin.pokym ma odniesli na osetrovnu a naspät do postele som im 2 krat odpadla a davali aj krv,lebo som jej vela stratila.krvacanie zastavili asi opichovanim jodom ci ako sa to vola.za tie 2 tyzdne co som bola v spitali ma tak primar opichoval 3 krat.neustale som brala antibiotika,do zily a aj injekcie do pleca a do zadku 3 krat denne injekcie+infuzie.necelych 5 dni som len vracala.potom mi nieco stiahli a bolo mi lepsie.od prepustenia az do teraz,comu budu 3 mesiace od operacie, mam stale nejake tabletky co si davam do posvy.zacalo to polygynaxom,potom mykomax cez usta+dovnutra a teraz mam clotrimazolum.neberem ho,lebo mam menstruaciu.terajsi priatel,s ktorym budem skoro rok nebere a nebral nic,lebo zevraj pokym nema nijake tazkosti,vytok,svrbenie,ma dobru imunitu netreba aby nieco bral.priznam sa,ze ani sme sa poriadne za ten skoro rok nemilovali,lebo stale som mala bud spinenie,alebo slabe krvacanie,takze sa to hned skoncilo.v utorok mi brala tu cytologiu s tym,ze krcok je zhrbolately,trocha zahlieneny,zdeformovany.ma nejaky hrbol,udajne asi z toho opichovania jodom,ak to bolo pichane do toho isteho.tu kefku mala ruzovu,co sa jej nepacilo a povedala,ak budu vysledky zle,bude treba mi vziat maternicu.k tej maternici.pri druhej operacii mi bol spraveny aj kyret.zevraj som mala nejake malinke polypy na maternici a mi ju teda vycistili celu.
to je v kratkosti a v zhone napisane vsetko.idem popozerat tie papiere prepustacie a napisem lekarske nazvy :-)

Maoam

Blondula - prepac, ale skus zopakovat, na akej operacii presne si to bola a co ti robili, ak mas kopiu prepustacej spravy, tak to napis vratane diagnoz a podanej liecby pocas hospitalizacie.

Ja nie som lekarka, ale mam na teba par otazok:
1. Odkedy presne (mesiac,rok) su u teba zname nepriaznive cytologicke vysledky? Ake nalezy si mala (ktory stupen PAP, CIN atd.)?
2. mala si tieto nalezy uz pri exmanzelovi, s ktorym mas dieta?
3. tento cerstvy pripad - deje sa to vsetko odvtedy, odkedy si s novym priatelom - ako dlho ste spolu?
bol vysetrovany aj on? myslim tym, ci si neprekonala silny vnutrogenitalny zapal zapricineny sexualnym prenosom - stava sa a treba to vziat v uvahu.
4. Co sa hysterektomie tyka - ak mas inak zdravu maternicu, tak by som sa s jej odstranenim neponahlala,na to su u mladych zien, zvlast ak este chcu otehotniet, prisne indikacie. Co sa cervixu tyka, patris do spec. ambulancie alebo na odd gynekologie najlepsie vramci fakultnej nemocnice, kde sa zaoberaju dysplaziami krcka maternice, rakovinou krcka maternice atd., to bude najskor v tvojom pripade BA - lenze konkretneho lekara ani kliniku ti poradit neviem.
Kedysi si zila v Rakusku, nie? Universitätsklinikum Wien - Dysplasiesprechstunde/Gynäkologie, tam by som ta poslala.
Jestvuju moznosti, ako 'zachranit' cervix, ale nikto tu nevie, v akom je stave a co sa s nim da este robit a aky vazny tvoj cytologicky nalez vlastne je.
Zakrokov je cela paleta, to vies sama, od konizacie az po plastiku, ale to väcsinou robia iba specializovane centra.
Urcite by som si to nedala robit neskusenym lekarom.

Blondula, ty mas teda v podstate problemy dva - jednym je cyto-nalez a stav krcka a druhy problem su opakovane bakterialne vaginozy.
Treba prist na pricinu, odkial tie patogeny mas - chranis sa pri sexe prezervativom?
Kazda bakterialna vaginoza podla patogenu, ak este prejde na cervix a je z toho zapal aj tam ti len zhorsi jeho stav, ktory je beztak na ...

Mozno ti baby poriadia dobreho gynekologa v BA, evtl. kliniku alebo specializovane centrum, kde sa venuju tejto problematike.
Ale na druhej strane urcite musis riesit tie ostatne zapaly, ktore mas - z neba nespadli.

Blondula

zabudla som...
este pri prepustani z nemocnice mi dali polygynax,mala som vytok a svrbenie.po 2 dnoch som sla k svojej lekarke a zase mi dala polygynax.po asi mesiaci som sla zase k nej s tym,ze mam vytok.dala mi nieco co som brala cez usta a aj na vkladanie,nazov som zabudla.kedze ma nechcela este pozerat,bola som mesiac po operacii a este som spinila,krvacala vzala mi len vzorku z vytoku.nejaky zvyseny streptokok som mala,ale zevraj tie tabletky co mi dala naposledy museli zabrat.po asi dalsom mesiaci som bola znova a znova polygynax :-( po dvoch tyzdnoch asi som teraz dostala Clotrimazolum AL 100 a vzala mi ster z krcka.je to normalne toto vsetko ? po operacii som uz skoro 3 mesiace,menstruaciu som mala 23 jula a teraz cakam na dalsiu,meska mi,ale to mne meska stale.dokola to iste,len lieky dostavam a ten polygynax mi ani nezabera :-(

Blondula

ahojte baby :D prosim vas,mam taku vaznejsiu otazocku a nechcem zakladat temu kvoli tomu.som z topolcian a hladam dobreho,ale fakt dobreho gynekologa.MAOAM vie uz co mam za problem.vcera som bola konecne na cytologii a lekarka zase nebola nadsena.sice nebola sokovana ako pred konizaciou,ale povedala mi,ze krcok maternice je nejaky zdeformovany a hrbolaty a mam tam aj nejaky hrbol udajne sposobeny tym opichovanim jodom,kedze som skoro vykrvacala :-( po odbere mala tu stetku trosku ruzovu,ale nekrvacam a nespinim.vravela,ze ak vysledky budu zle,budu mi musiet vziat maternicu :O som z toho nestastna,lebo mam bezdetneho priatela a proste tuzim mat este dieta !!!! ved mam len nieco po 30tke,musi sa snad nieco este dat robit :'( ono to zacalo vsetko neodbornym odobratim vzorky z krcka este pred operaciou,zevraj toho lekara,ktory nemal este skusenosti a robil mi to ,stiahli a nerobi to.zevraj aj asi kvoli mne,lebo taky pripad ako som bola ja tam este nemali :-(
takze dievcata,prosim,poradte mi ja vycestujem hocikde,len nech je to odbornik hlavne asi na pooperacne stavy !