Chorý otec

Príspevok v téme: Chorý otec
Mar Tinka

Zdravím , potrebujem poradiť . Moj otec je v posledných týždnoch na tom zdravotne dosť zle. Stále iba leží ani jesť mu nechutí a je celý žltý. Sám vie , že ma problemy s pečenou , ale nechce isť k lekárovi , celá rodina sa o neho bojím . No stále ma dajake vyhovorky typu , že pojde zajtra alebo , že doktorka ma dovolenku popr. že mu nič nie je a že pije dajaký čaj. Už sme z neho zufalí , nechcem sa pozerať na svojho otca ako pomaly umiera na gauči . Poradte mi čo mám robiť ? Ako ho dostať do nemocnice ? Bojím sa , že ak zavolám sanitku , tak sa nebude chceiť nechať vyšetriť popr. , že urobí scenu . Fakt mám už toho dosť :(

Mar Tinka

Co ti ja viem , ale zaleži , ale mama mu povie 2x denne chod k lekarovi a on jej povie nie . Proste nezvládaju odmietnutie alebo čo možno sa nechcu vnucovať , ale potom sa mi sťažuju , že oni mu hovorili a pod. Ale ja som tvrdohlavá , už som sa aj vyhražala , že odídem z domu ak nepojde k lekárovi , ale určite ho tam dajako dostanem . len neviem či na neho pomože plač alebo krik alebo vyhražanie alebo čo . Lebo doteraz chodil k lekarovi vždy skor na mna posobil tak hypochondricky.Len teraz ma strach ...

kasandra

To je od teba pekné, že si na taký mladý vek taká ochotná pômocť :) A prečo mama a sestra sa nemájú k činu? To im na jeho zdraví nezáleží, či im je to už jedno? Ak nechceš, nemusíš o tom písať. Nechcem byť za dotieravú :)

Mar Tinka

Už som jej napísala , ak zajtra neodpíše , tak jej zavolám . Mam 19 rokov , ale som zodpovednejšia , než on ...
Najviac ma štve , že moja mama ani 30 ročná sestra to nevedia riešiť a musim to robiť za ne , popritom ja mám najmenej skusenosti...

kasandra

Ja by som jej skôr zavolala na tvojom mieste zajtra na ambulanciu skoro zrána, ktovie ako často si číta mail. poštu, vieš no, ale však jej aj napíš, ak sa neozve, tak volaj :)

Mar Tinka

Našla som na nete jej mail , tak jej idem napísať. Je pravda , že jeho lekárka byva 30metrov od našho domu .... resp. tam je nomocnica

kasandra

Pokiaľ ide o obvodnú lekárku, tak si myslím, že mala by prísť. Veď keď je niekto imobilný a leží doma, tak lekár by mal prísť na byt v prípade nejakých zdrav. ťažkostí.