Ciprofloxacin a bolest klbov

Príspevok v téme: Ciprofloxacin a bolest klbov
roger12

Ahojte, mam 25 rokov a v nedavnej minulosti som viackrat po sebe uzival Ciprofloxacin. Este pred tristvrte rokom som v pohode chodil do fitka, teraz som rad ked prejdem v klude sto metrov bez bolesti klbov a kostí. Spociatku som tomu nevenoval pozornost, myslel som si ze je to nejaka viroza a casom to prejde. Avsak neprechadzalo. Navstivil som NURCH, urobili mi milion vysetreni na reumaticke ochorenia a podobne a vsetko bolo negativne. Ortoped ma poslal hned domov s tym ze tam ziadnu anomaliu nevidi. Po niekolkych mesiacoch bezvyslednych vysetreni som to cele vzdal s tym, ze je mi uz jedno co so mnou bude... Onedlho vsak prisla ukrutna bolest zuba, zubar mi vytiahol nerv, nasadil Dalacin a presla nielen bolest zubov, ale stratila sa aj bolest kosti a sliach. Asi mesiac som bol najstastnejsi clovek na zemi. Potom ma zasa napadla nejaka stupidna bakteria, zasa som dostal ciprofloxacim a do dvoch dni sa zasa objavila bolest klbov. (Stokrat som tomu uz byvalemu doktorovi hovoril ze ten cip. mi robi zle na klby a stoprvykrat mi ho napisal...). Teraz som zasa tam kde predtym, ale uz viem na 1000 percent ze ta bolest, pocit horucej koze a palenia kolien je z tohto konkretneho lieku.

A teraz otazka: Co mam robit ked nad tymto problemom kazdy lekar mavne rukou??? Samo to neprechadza a namahou sa to iba zhorsuje...

Znova si len tak nasadit Dalacin s nadejou ze pomoze? To naozaj neexistuje nikde ziaden postup ako to liecit?

Ak niekto vie poradit dakujem, ak nie, dakujem aj tak, aspon som sa mal komu vyrozpravat ked uz nikto z mojho okolia ma nepocuva..:)

milo1

Ludia veď neberte take hovadiny !!!
A čudujem sa Vám matkám že svojim detom robíte zle, pripravujete ich o vývin zdravého imunitneho systemu homo sapiens.
HAMBA lekárskej vede tohto storočia, kde ide len a len o biznis. Liečba zabrala pacient zomrel.
Ja som vyhodil všetky lieky celu krabicu s tými toxínami a mám pokoj.
Pijem obyčajnú vodu, držím dietu z obmedzením živočišných tukov, jem malo mesa, vyhybam sa ečkam a som zdravý vo svojich 50 rokoch. Sexujem pravidelne.
Tak Váš lekár Vás môže aj zabiť !!

martina24

Inak CIPROFLIXACÍN /fluorochinolony/ patrí medzi depresogénne lieky. Nechapem ako také svinstvo možu púšťať medzi ľudí. Je to JED !!! Tiež neviem, ako sa z toho dostať.

Bludnykruch

Ahojte, tiež som v bludnom kruhu. Depresie, uzkosti a staly zapal moč.ciest a obličiek, ako z neho von? Poradte?

martina24

***, aj u mna vznikli psychickè problémy po Ciprofloxacine. Mávam úzkostné stavy a depresie. Tiež mi bol nasadený v júni 14 na močové cesty. Teraz je 15.august 14 a problémy neprechádzajú. Tiež mi búši srdce, som slabá a niekedy mávam tras v rukách. Chcem sa ťa opýtať, či ti je už dobre, resp.čo ti pomohlo.Ja beriem na ukľudnenie Neurol.

odpovedam

Diadia, ved zavolaj lekarovi a spytaj sa predsa. My nie sme lekari. Ako sa mozes spolahnut na rady ludi bez medicinskeho a farmaceutickeho vzdelania???

Diadia

Mam spankove apnoe. Lekar mi predpisal ciprofloxacin ale ja mam strach si ho zobrat a uzivat tieto lieky lebo neviem ci mozem ked mam spankove apnoe. Porate mi niekto stim

***

Bohužial aj ja hľadám ľudí s podobnou skúsenosťou s týmto liekom. V júni pri preventívnej prehliadke mi lekárka zistila z moču infekciu (aj keď ja som žiadne ťažkosti nemala) a nasadila mi CIPROFLOXACIN. Už počas užívania som mala problémy, ale dobrala som ho. Hučalo-rezonovalo mi v ušiach, začali mi boleť kolená, ale tak, že som si ani čupnúť nemohla. Po skončení užívania som bola na kontrole a povedala som to lekárke. Tak mi predpísala kvapky do uší. Po pár dňoch mi hučanie prestalo. Čo sa týka klbov, bolia ma stále viac a nie len kolená ale aj členky, lakte, trpnu mi ruky a nohy, búši mi srdce, mám nízky tlak, psychické problémy už fakt neviem čo mám robiť. Tiež som rozmýšlala či si mám dať isť predpísať ako písal roger12 DALACIN, ale príde mi to scestné, aby som brala ATB a potom dalšími ATB si liečila dôsledy užívania tých prvých. (ale možno/dúfam to pomáha) Ak máte niekto skúsenosti, čím sa Vám podarilo "odstárniť" nežiaduce účinky po uživani CIPROFLOXACINU budem vdačná.

llek

Ciprofloxacin je dobre a rychlo posobiace antibiotikum, ale osobne si myslim, ze je naduzivany az by som povedala zneuzivany. Nie je mi jasne preco sa tak caso a opakovane pouziva v beznej populacii v ambulantnej praxi aj tam, kde sa daju pouzit aj slabsie antibiotika teda antibiotika s uzsim spektrom. Tuto ostazku si kladiem aj u teba, ze preco si dostal opakovane Ciprofloxacin. Rada pre teba - vyhnut sa aj do buducnosti tejto skupine ATB (ciprofloxacin -Ciprinol, ofloxacin- Taroflox a pefloxacin-Abaktal)

Mattvo

Ciprofloxacín patrí medzi fluórchinolóny , kt. sami o sebe majú afinitu k chrupavkám ( preto sa nesmú podávať tehotným a deťom, lebo majú najvyššiu afinitu k tvoriacej sa ). Info o danom lieku si môžte pozrieť tu: www.liekinfo.sk

A čo ďalej? Snažiť sa stíšiť bolesť a potom sa vyhnúť fluórchinolónom a liekom útočiacim na chrupavky + skúsiť používať preparáty na posilnenie chrupavky ( chondrosulf ) a samozrejme aj prirodzené cesty - huspenina, želatína...