Tema pre paranoikov

nospa

anjelik
predostrela si tu zaujímavú teóriu, máš ju nejako podloženú? Môžeš uviesť zdroj Tvojich informácií?

anjelik*

Bella, to, o čom píšem v skratke je niečo, čo sa vymyká bežným predstavám. ja nepíšem o zákonoch, ako ich vnímaš ty, že si sadnú ľudkovia a dohodnú sa, že za krádež ťa odsúdia na 5 rokov. :o) Ja vravím o fyzikálnych zákonoch a zákonitostiach, ktoré vychádzajú zo základných vlastností hmoty, a to hmoty živej a neživej, kde sa jedná o sily dostredivé a odstredivé. Ja nevravím o nejakom pánovi, čo podľa teba povedal : A buď svetlo. ;o) To, čo vývoj štartuje sú prirodzené vlastnosti hmoty a nepýtaj sa ma, kto tú hmotu stvoril. Nie je to niečo, čím by si potrebovala stráviť celú svoju existenciu., riešením, čo bolo skôr, vajce alebo sliepka. :o)

slnecnica

milli11
1984 nepovažujem vôbec za scifi, Orwel bol veľký vizionár, čítala si aj Zvieraciu farmu? Toľko pravdy v takej útlej knižke

bella12

anjelik: "Lost, náhody neexistujú, keby sa veci mali stať inak, tak sa stanú. A tak isto existuje zákonitý vývoj a ak je niečo zákonité, tam sa nedá vyberať."

anjelik, ako si vysvetľuješ, ako začal Tebou spomínaný zákonitý vývoj? Akonáhle hovoríme o zákone, musíme hovoriť aj o zákonodarcovi. Akonáhle hovoríme o vývoji, musíme hovoriť aj o momente, v ktorom tento vývoj začal. Teda otázka znie: kto alebo čo naštartovalo tento vývoj, kto alebo čo stanovilo, že sa to bude takto zákonite vyvíjať?

naozaj veríš, že môže z neživého vzniknúť živé? Život môže darovať len niečo živé, hmota tú moc nemá.

lumik: sloboda sa môže vzťahovať len na niekoho, kto sa môže slobodne rozhodovať - a to skala nemôže. Tá otázka je preto absurdná.

anjelik*

Ak vychádzam z predpokladu, že neživou entitou myslíš povedzme skalu..tak aj keď to znie asi neuveriteľne, naveky je vždy spojená živá a neživá hmota...takže raz, za miliardy miliárd rokov aj z tej skaly bude živá entita. :o) A sloboda je pre mňa to, keď prestaneš túžiť. A tým myslím túžbu všeobecne. :o) To je ale pre nás nemysliteľné. Tak nad tým porozmýšľaj. Kedy sa my k slobode čo len priblížime. ;o)

Lumik

No inak ked zacnu pocitace sledovat okolie aj takto vizualne a trebarz ho aj chapat a spoja si udaje zo socialnych sieti a for, tak je mozne ze tu coskoro mame novy vyvojovy stupen, ktory postupne nahradi cloveka, a mozno uz pren nebude ani velky problem predstavovat si nejaky dalsi rozmer hmoty a podobne veci. Zo zaciatku mu budeme vyrabat cipy a elektriku takze nas hadam bude drzat pri zivote, ked uz bude schopny samovyvoja mozno sa osamostatni niekde na marse a budeme tu paralelne ;-) Ci taketo nieco podporovat to je otazka, naviac ked pisu, ze hlavnou motivaciou je vlastne ochrana autorskych prav.

Z tej diskusie o slobode mi teraz v hlave zostala visiet otazka, ze co by sa dalo povazovat za ideal slobody pre nejaku trebarz aj nezivu entitu?

Lost: pri tej dlhej existencii to s tou pamatou nemusi byt az take zle, ved predsa ked budes sledovany kamerami moze byt tvoj zivot zaznamenany, myslienky budu na facebooku a na zdravie.sk, takze nejake spominanie zvladne uz aj dnesny vyhladavac

milli11

S tym suhlasim, ze nic nie je nahoda. Vraj vsetko ma nejaky vyznam, ludia, ktorych spozname, zazitky, ktore sa nam zdali nepodstatne alebo dokonca sme sa kvoli nim trapili.

anjelik*

Ale Lost, veď jasné, že by si neživoril na Zemi. :o))
Ak si vieš predstaviť, že by nesmrteľnosti zodpovedala aj určitá duchovná sila, tak adekvátne k nej by si si vyberal telá..a aj miesta, kde chceš žiť.
Jasne, že keby si sa rozhodol, že chceš pomáhať ľuďom, tak najlepšie ako človek. :o))
A práve o tom, je tá duchovná sila, mať okamžitý prístup ku všetkým svojim spomienkam..tak už rozumieš, prečo ťa limituje telo a mozog??? Lebo ako človek nemáš šancu. :o)