Potrebujem mať v hlave jasno.....

Príspevok v téme: Potrebujem mať v hlave jasno.....
ketsut

Ahojte, poprosila by som vás o váš názor...
Zoznámila som sa s mužom, ktorý javil o mna od začiatku záujem...milo sa správal, komplimenty..skrátka sa na mna namotal. Ja som bola tá, čo si trochu držala odstup. Potom prišiel od neho bozk, čo vo mne vyvolal zvláštne pocity, skrátka čím viac sa mi začal páčiť. Problém bol v tom, že sme sa dva mesiace nevideli, lebo robí v zahraničí. Samozrejme, že som čakala, že ked sa vráti z práce, bude náš vzťah dalej pokračovať...len on začal byť taký zvláštny akoby si začal držať odstup, ked som sa na jeho správanie pýtala, že čo znamená povedal, že potrebuje mať v hlave jasno ako dalej bude náš vzťah pokračovať, že mi hlavu nechce pliesť....len mne sa to zdá zvláštne, že to čo on intenzívne začal akoby vychladlo...samozrejme, že som mu o svojich pocitoch povedala, aj čo mi vadí, aj to čo si na nom cením...a tak sa trošku zmenil...ale aj napriek tomu som zmenená, neviem čo môžem alebo mám čakať...

ketsut

to je jasné, že sa jeden z nás bude musieť prispôsobiť a vyzerá to tak, že ja..nakoľko on má celkom dobrú prácu
ale aj ja mám dobrú prácu a zarobím dosť penazí na ženu, povedala by som nadštandardne
ja viem, že by som nemala tlačiť na pílu to mi je jasné..ale na druhej strane taký vlažný postoj ten je tiež na nič a pri vzťahu na diaľku je to začiatok konca si myslím....lebo môj názor je taký, že vzťah vyzerá presne tak, ako sa on dvaja ludia usilujú...

uncle

zaujimave veci, hlavne drzim palce! pretoze mne moje naucene navyky, postoje robia zbytocne problemy, ked prejavi zaujem o mna slecna, obaja 32 rokov, takze drzim fakt palce ked to ma zmysel, aby to vyslo!

Magy

vo vasich pripadoch hra ulohu ten vek, predosle skusenosti (dobre aj zle) a to, ze sa obaja snazite hladat partnera nadobro. teda nestracat cas flirtovanim, ale investovat cas do partnera rozumne, s vyhladom na tu istotu, o ktorej pises.
s tym sa celkovo da suhlasit. sam som zvedavy, ako vsak chcete riesit vztah na dialku, to skor ci neskor bude musiet skocit tym, ze sa jeden z vas prisposobi tomu druhemu a pristahuje sa za tym druhym, alebo kvoli dialke a rozdielnym potrebam a nazoroom na buducnost vas vztah vyprsi do stratena.
to ja posudit neviem.

ketsut

to že chcem vo vzťahu všetko alebo nič..bolo myslené tak, že vzťah je o dvoch a nie len o tom čo chce jeden...a pokiaľ by to tak malo byť tak radšej nech nie je žiadne vzťah...lebo vzťah založený na tom, že jeden toho druhého miluje ten druhý nie alebo len tak polovičato...nemá budúcnosť
čo sa týka tých istôt, tak to je jasné...len on myslel zrejme aspon istotu, že javím o neho záujem a nieje to len jednostranné z jeho strany..zrejme tiež sa bojí sklamania...lebo ja fakt som na začiatku počúvala len komplimenty od neho, len on mi napísal, len on ma volal von...ja som bola uplne ladová
a ako nahle som povedala, že ma tá pusa dostala, že bola príjemná...tak on sa tomu potešil...a sám povedal, že si ich už pýtať nebude a bude ich dávať sám..
ja mám v tom taký zmatok...

Magy

vzhladom na vek a to, co si napisala naposledy sa zda, ze to moze byt aj o tom, ze uz ma vytvorene urcite navyky a postoje, ktore len tak lahko nemeni. co je na jednej strane dobre, a druhej to sposobuje situaciu, ako opisujes.
ospravedlnujem sa za prve zhodnotenie situacie, ale vychadzal som len z toho mala informacii, ktore boli na zaciatku, vo svetle vsetkych dalsich informacii sa to javi inak, co je pricinou toho stavu.
kazdopadne plati co som napisal, aby si netlacila na pilu, ale zase musia existovat urcite hranice, ako dlho si ochotna na vysledok jeho rozhodovania cakat.
istotu mu dat ani nemozes, pokial nezijete spolu. a uz vobec nie na zaciatku vztahu a navyse - na dialku.
to ziada takmer nemozne.
s tym ze "vo vzťahu bud chcem všetko čo k nemu patrí alebo nič" opatrne. znie to prilis ultimativne a dominantne, co moze u neho lahko vyvolat negativnu reakciu az blok voci tebe.
skor sa mozes vyjadrit, ze su urcite veci a hranice vo vztahu, ktore ty za ziadnych okolnosti nemienis prekracovat.
a jednou z tych hranic moze byt napr. aj dlzka toho "cakania na niekoho", davania imaginarnych istot na dialku atd.

ketsut

no však práve nad tým som sa zamýšlala načo byť s ním ak by to nikam neviedlo...načo v sebe živiť klamné nádeje....namotávať sa na človeka, čo vlastne nevie čo chce a či chce byť so mnou....
on mi povedal, že by potreboval cítiť odomna nejaké istoty, na čo som ja reagovala, že nikdy nikto mu nič nemôže zaručiť...že všetko je osud...
a rozprávali sme sa aj o zamilovanosti, že máme vek a už trochu inak berieme všetko nie bezhlavo....a on mi povedal, že nad všetkým veľa premýšla....a že možno robí chybu a mal by si uvoľniť...
včera sme si všetko vyjasnili čo sme chceli, ja som mu povedala, že mi na nom záleží, že si ho vážim...a že sa nemienim s ním nijako zabaviť, že som voči nemu uprimná....ale že vo vzťahu bud chcem všetko čo k nemu patrí alebo nič.....
a on mi povedal, že jeho je ťažké si získať uplne.....ale ked sa to niekomu podarí, že sa snaží plniť všetko a robiť toho druhého šťastným...že sa voči mne nepretvaruje a je aký je...

Magy

vdaka ze si napisala o tej jeho predoslej skusenosti. zrejme aj ta v tom hra urcitu ulohu a potom, ako si prejavila aktivny zaujem o neho, zlakol sa, ze sa budes spravat rovnako alebo podobne, ako ta predosla stihacka. preto to cuvnutie. netreba tlacit na pilu, ale treba mat jasno v tom, kam vztah smeruje. ak by si mala dlhodobo pocit ze nikam, treba to dat najavo a poziadat o spolupracu bud v progrese, alebo ukonceni nikam neveduceho vztahu. tvoj cas je vzacny na to, aby si ho premrhala v neistote a cakanim, kym sa niekomu uraci sa rozhodnut, co chce. nie? ;)

ketsut

v predchádzajúcich vzťahoch čo sme sa rozprávali, tak sa rozišli, lebo si prestali rozumieť....jedna žena robila na neho nátlak lebo po 3 mesiacoch si ho chcela zobrať...a on chcel chodiť dlhšiu dobu s nou, lepšie sa poznať....

on býva tri týždne v zahraničí a potom 10 dní doma....počas tých troch týždnoch sme v kontakte každý den

on mi vyčítal aj na začiatku, že ja na nič neodpovedám, že si nechávam čas na rozmyslenie, že ja mi nikdy prvá nenapíšem, že som viac uzavretá bola...on, že mi vždy všetko a narovinu o sebe povedal....ja som veľmi opatrná, skrátka nechcela som sa namotať len tak na hocikoho, u mna sa postupne ako ho poznám všímam si jeho vnútro, správanie, hodnoty a ten bozk čo mi dal vyvolal pocity záujmu o neho...
aj my vyčítal pred pár dnami, že keby ma zavolal niekde ísť čo má on rad svoje zaujmy, že by som nešla, pričom sa ma nespýtal....a ja by som určite išla....ked sme spolu tak mu poviem, že sa s ním dobre cítim, že mu dakujem za príjemnú spoločnosť..on mi to isté hovorí, aj mi povedal, že sa mu páčim...len fakt tej jeho poznámke nerozumiem a tej zmene správania

Magy

zjavne aj ta pusa stacila a prebudila v tebe tu lavinu naklonnosti k nemu, co si on samozrejme vsimol. a to staci na uvedomenie "je moja".
tento princip je dost casto (v extremnej forme) vidiet aj u provokaterov. provokuju provokuju, az dosiahnu co chceli a ked "obet" zareaguje ci zautoci, tak sa zlaknu a cuvnu, su az prekvapeni, ze co sa to deje.
mal som tuto skusenost s jednou slecnou a nedopadlo to dobre. ludom obcas drbe.
tento tvoj mladenec mozno nie je v tomto az taky extrem, ale v podstate je princip jeho spravania rovnaky.
treba si dobre rozmysliet, co spravis alebo povies, rozhodne sa na neho neviaz ani si nerob zatial falosne nadeje. ale tiez sa da povedat, ze nie je este vsetko stratene.
vies nieco blizsie o nom? jeho minulost, vztahy, ci to nespravil uz skor alebo inym zenam... trosku sa poobzeraj, pozistuj... moze ti to vela povedat, ci je taky stale a je lepsie ho pustit k vode zavcasu, alebo je to len vynimocna situacia a chlapec si naozaj potrebuje ozrejmit svoje priority. vztah na dialku je totiz problematicky aj pri harmonickych a dlhorocnych vztahoch.