Kamarátka na chudnutie

odpovedam

Ano, som dost chuda, mojim cielom je pribrat. To bez cvicenia nejde. No samozrejme uzivam doplnky stravy, u cviciacich je samozrejmostou proteinovy prasok, z neho mam 40-60g bielkovin denne. S tymto sa to da v pohode zvladnut.

odpovedam

Bielkovin 2 - 2,5g na 1 kg telesnej hmotnosti a tuky malicko, neratam ich, ale odhadom tiez mozono okolo 40g. Uvidim, ci to pomoze k niecomu, takto som sa este nikdy nestravovala, tak potom urcite dam vediet, ci nieco z vahy slo dolu (aj ked schudnut nechcem, ale kvoli zdraviu to bude nevyhnutne).

odpovedam

light, jasne, najdi si cas, aky vyhovuje tebe. Neviem, kedy vecerias, no aspon polhodinu, idealne aj hodinu po docviceni nejedz, telo stale spaluje. Na vecer uz ziadne sacharidy, daj si len nejake bielkoviny so zeleninou ;-)

LIGHT95

Dakujeeem ODPOVEDAM :) tak toto ,som nevedela ,ze takto mozem v tych intervaloch.Este ak sa mozem spytat = mozem cvicit vecer napr. pri telkke= ten cas by mi vyhovoval od tej 19tej az 20tej hod.PAAAAA Drzim palce KAMOSKY :)))))

odpovedam

Ahoj, Elena, takisto vitaj! :-)
Pod tymto prispevkom som pisala cosi o kardiu, tak si to precitaj, verim, ze ti to pomoze nieco ozrejmit. Co sa tyka stravy, tak chlebik vo vajicku nie je taky strasny. Bielkoviny a tuk su v pohode, trosku horsie to je s mukou v chlebe. Ale zmenit svoj jedalnicek mozes kedykolvek, cize staci zacat ;-).
Ono naozaj si nedavaj nejake fiktivne cisla, ze zhodit 4,5, 10 alebo aj 50 kil. Zrkadlo ti povie vzdy lepsie ako na tom si. Uz som tu minule posielala obrazok, kde hmotnostou najtazsia zena bola najchudsia - pretoze mala vybudovanu svalovu hmotu a spaleny telesny tuk. A svaly su tazsie ako tuk. Pre teba pripajam obrazok, pozri si to ;-)

www.fitocracy.com

Je super, ze si zacala kardiom, rob ho intervalovo. uplne super by vsak bolo zacat aj s posilovanim svalov. Neboj, ako chlap vyzerat nebudes, iba sa spevnis a vyformujes. tak hor sa do toho ;-)

odpovedam

LIGHT95, ahoj :-) vdaka, ja sa tiez vsa mam este co ucit, nedavno som si preberala studie ohladom kardia a sama som robila doteraz chyby, takze niektore veci su naozaj o dlhodobom studovani. Takze ku kardiu. Najefektivnejsim sposobom, ako palit tuky, sacharidy a ako si budovat svalovu hmotu (resp. ako ju nestracat, lebo je zdrava), je robit si intervalove treningy. Staci 20-25 minut denne. Zakladnym principom je ist povedzme minutu naplno, najrychlejsie ako vies (uz je jedno, ci sedis na bicykli alebo behas ci korculujes) a po vysokom vykne si daj nejaky oddychovy interval - ides teda vo volnom, oddychovom tempe. Povedzme nejake dve minuty, podla toho, ako to budes citit. Najlepsie si clovek veci odsleduje na sebe. No a takto to robis dokola (cca tych 20 min), ze minutu ides najrychlejsie ako vies a nasledne ide ten oddychovy interval.

Avsak v pripade, ze mas nejake zdravotne problemy - cukrovka, srdcove ochorenia a pod., naozaj si netrufam radit, tam je lepsie sa obratit na lekara alebo certifikovaneho trenera. Zo zaciatku pravdepodobne bude taketo kardio narocne, no zvyknes si. Zacni naozaj tak, ako ti vyhovuje. Povedzme daj si takisto intervaly, ale tie oddychove mozes predlzit aj na 4 minuty.

Avsak pohyb je len 20% toho, ako tvoja postava vyzera. Tusis spravne, ze zvysok je strava. Cize ano, bude potrebne sa vzdat muky a sladkeho. Obcas si samozrejme mozes dat, ale v prvom rade treba zmenit zivotny styl. A tak to aj ber - nejde o dietu, ale zmenu stravovania k zdravsiemu a k pohybu, po ktorom budes na seba hrda ;-). Drzim palce. skus naozaj tie intervalove treningy.

Elena16

Ahojte, už dlhšie sledujem vašu konverzáciu a rozhodla som sa, že sa k vám pridám, páči sa mi, ako sa baby držíte :) čo by som chcela aj ja a dúfam, že pravidelnou návštevou tejto diskusie sa mi podarí motivovať trošku viac. Mám 160cm a 55,5 - 56 kg. Chcela by som zhodiť aspoň 4 kg. Zatiaľ cvičím takmer denne kardio 25 min. S dodržovaním stravy mám trošku problém. Dnes na raňajky chlebík vo vajíčku. Zle :D