Koľko zarobí učiteľka na strednej škole?

Príspevok v téme: Koľko zarobí učiteľka na strednej škole?
biela mačka

Kedysi som učila nemčinu, ale zo školstva som ušla kvôli zlým deťom a ešte horším rodičom. Len mám taký dojem, či zárobkovo nie sú na tom lepšie ako ja v terajšom zamestnaní. Aký je teda priemerný mesačný plat? Mám na mysli učiteľa na strednej a základnej škole v Bratislave s 10ročnou až 15 ročnou praxou. Ďakujem.

zewa

To fakt chces ist spat do skolstva? OMG. Radsej si dorob nejaky kurz, ale do skolstva sa nevracaj.
Ohladom zarobku: zalezi, ci mas aj prvu a druhu atestaciu.
Tabulku platov najdes tu: www.minedu.sk

biela mačka

Chcem zmeniť zamestnanie hlavne kvôli platu - no, len neviem, aký dôvod mám uviesť na pohovore. Že čo si mám vymyslieť, lebo o plate sa baví na pohovore na poslednom mieste - aj keď to každého zaujíma okamžite. Lebo v tomto novom zamestnaní ide o niečo podobné, ako robím teraz.

mate59

sa im vyser na nadčasy,odrobím a padla a ked neplatia nadčasy alebo nie je za ne náhr. volno, by som tam nerobil, zdierat národ to ide každému,ale za prácu zaplatit, to len aby si zamestnávatel nahrabal,smradi jedni.
V školstve býval plat podla tabuliek a podla počtu odpracovaných rokov,ale sa to za tie roky mohlo zmenit a decka musia byt drzé jak ploštice,ich rodičia takisto a učitel bude len ten hromozvod.

biela mačka

ide o to, že učiteľka môže po vyučku odísť a privyrobiť si - ale tam, kde som tera, treba robiť nadčasy zadarmo a zarobím menej ako keby som robila v školstve a kvôli nadčasom mi odpadajú dalšie zárobky

mate59

ako tlmočníčka alebo prekladateľka zarobíš viac ako učitelka,alebo ako turist. sprievodca v nem. hovoriacich krajinách.