Granule pre dospelých psov šteniatku?

Ginka

tiež mám 3 mesačného kríženca labr.+vlčiak, ale aj 7r. bastardíka, mám aj granule pre šteniatka, ale aj tak vyjedá starému tie pre dospelých psov, takže som sa rozhodla dávať im rovnaké granule, aby sa \\\"nehádali\\\":-)

Veronika_27

sun,
my kostiam veľmi neveríme, najmä nie kuracím, ak tak dáme len chrupavky... najmä by sa nemali dávať varené, ale skôr surové, najlepšie dva dni by mali stáť v mrazáku a potom ich dať...
neviem presne hranicu, asi už ked má pes trvalý chrup, dôležité je aj to, či ich pes vie stráviť, ak má problém, že sa nevie vyprázdniť, v tom prípade by som kosti vôbec nedávala!

Veronika_27

Cariboo, veľmi vtipné, určite pes na to nezomrie, ale nie sú len tak z nudy dospelácke a šteňacie :/ Dospelácke majú úplne iné zloženie ako šteňacie, šteňa potrebuje iné výživové hodnoty ako dospelý pes, lebo sa vyvýja, tak isto ako deti, do určitého veku nesmiu korenené a solené jedlá, mamička musí variť osobitne ako pre zvyšok rodiny... Náš vet (ˇveľmi dobrý odborník) povedal, že psa treba najmenej do roku a pol chovať kvalitnou stravou, pretože do tohto obdobia sa mu buduje imunita, ak sa nejaké alergie objavia v tomto veku, ťahá sa to s ním do konca života, zatiaľ čo dospelému psovi môžeš dať hocičo a neprejaví sa to na jeho zdrav. stave tak negatívne ako pri šteňati...

Wewiku

Labrador je zrovna to plemeno, ktoré si vyžaduje kvalitnú stravu. Počas rastu potrebuje vitamíny, aby nemal choré kĺby, pretože ako rastie a mohutnie, tak tie sa velmi namáhajú. A zvlášť ak je to také pojašené šteňa, ktoré neposedí.

Cariboo

Ak psa prikrmujes granulami je jedno ci omylom zozere tie pre dospele psy alebo pre steniatka. Nic mu nehrozi, ziadna infekcia ani predcasne starnutie:D

xdanielax

Granule pre steniatka obsahuju zvysene mnozstvo latok, kt. su vhodne pre spravny vyvin.
Ked ti niekto dal balenie, kt. chces minut, ok, ale nasledne by som kupovala urcite granule vhodne pre steniatka druhu psa, kt. mas.

sun559

inak presne toto by zaujímalo aj mna. Ja mam 5- mesačnú zlatú retrieverku.
A neviete niekto od kedy môzu psy zrať kosti?

Deria

ked vies, ze su vhodnejsie pre neho granule pre steniatka, preco mu chces davat ine? granule pre steniatka by mali byt zostavene tak, aby podporovali jeho organizmus vo vyvoji. aj ked ja granuliam neverim a nekrmim nimi.