Ako prestať fajčiť?

Príspevok v téme: Ako prestať fajčiť?
lifeisgreat

ahojte mám 24 rokov a aktívne fajčím asi už 5 -6 rokov. Veľmi rada by som s tým "sekla" no akosi sa neviem odhodlať. Motivovaná už aj som, len tá silná vôľa akosi nepracuje. Žijem v domácnosti, kde sú cigarety stále na dosah (to je najhoršie)a takisto aj väčšina kamarátov, s ktorými sa denne stretávam fajčí jednu od druhej. S priateľom sme sa už pokúšali viackrát prestať, no podarilo sa to tak maximálne na 2 týždne. Ako mám s tým bojovať? Čo mám robiť? Čo Vám pomohlo? Ďakujem :)

pan d.

Neviem, preco by kazdy mal prestat fajcit:D Pokial clovek na to ma, tak preco nie... Akurat, ze mne tie cigy fakt nechutia. Ak sa paseraci nespamataju, tak s tym asi seknem aj ja. Viem, tri dni vylezat, aspon u mna to tak je:D

orol

-A ako prestať? Mne otvorili oči nie fóra a mnohokrát keci v nich, ale dobré knihy, najmä zdravoveda atď...
-odvtedy som výrazne zmenil pohľad
a prestal fajčiť okamžite zo dňa na deń
-nie je to ľahké
-lenže bez boja niet víťazstva
-a... dokázal som to

orol

-Keď máš 24, chutí Ti fajčiť, máš dobrú výživu, športuješ, vieš kedy, ako fajčiť a koľko = to má svojim spôsobom aj kladné stránky
-fajčenie vypĺňa čas, ukľudňuje, zrejme čiastočne zlepšuje pamäť, koncentráciu -ALE... netreba fajčiť nalačno, hore kopcom, na záchode, pred deviatou hodinou ráno, pred spaním atď
-zlé stránky fajčenia sú samozrejme NIKOTÍN JED prijímané vo väčšom
-fajčenie vyprázdňuje kešeň, človek smrdí ( šaty, telo, ústna dutina atď ), neskoršie možné choroby...
-najrozumnejšie je ale NEFAJČIŤ VOBEC!

lifeisgreat

vďaka Magy za radu. S priateľom by nebol žiaden problém, keďže i on by rád prestal :). My sa zdržiavame v kruhu športovcov fajčiarov - čo je tiež dosť bieda, keďže keď sa vyberieme či už na túru, bicykel, lezenie na skalu, plávať a pod. všade sa fajčí :) vždy po nejakom športovom výkone príde cigaretka ... no nie je to jednoduché, asi sa budeme musieť odsťahovať :D

Magy

pan d. - "Ja fajcim, lebo je to zlozvyk." NIE. vy fajcite, lebo ste zavisly. pomenjte veci pravym menom a neskryvajte sa za vyhovorky.
pre lifeisgreat - osobne si myslim, ze polovica (ne)uspechu je prave v tom prostredi okolo teba, ktore ti dava vela moznosti "zhresit" a co si velmi spravne aj sama naznacila. pristup k cigaretam, rodina, priatelia, okolie a vsetko velmi prispievaju k uspechu ci neuspechu obstinencie. ak je pokusenie lahko na dosah ruky, je to bieda. tam nepomaha ani silna vola.
budes zrejme musiet zmenit vela vo svojom zivote. travit cas inde, nez posedeniami v zafajcenom prostredi. priroda, fitness, plavaren... kdekolvek, kde nebudu cigarety. vymenit ich za sport a pohyb. ale to musi chciet aj tvoj priatel. sama to nezvladnes, ak ty budes bojovat proti zavislosti na tabaku a tvoj priatel si vedla teba zapali.

pan d.

No, ja mam zase iny problem, mne tie slovenske cigy vobec ale vobec nechutia. Ja som fajcieval ukrainske cigy /su skvele/, kym ich vsetkych nepochytali. Ja fajcim, lebo je to zlozvyk.