Co robit pri demotivacii ?

sad2

travka: pravo, co ty? :)

a vonku budem pravdepodobne zacinat uplne od nuly, na zaciatku predpokladam aj v nejakom mekaci.. a prave aj to ma ubija, ze som 5 rokov stravil na skole s niecim k comu nemam ziadny vztah a nikdy v zivote po skole to nechcem vidiet, ale dnes je uz neskoro plakat, mozno by som skusil aj dalsiu vysku v zahranici, ale zas nechcem driet lavice do tridsiatky,

sad2

travka: mozes to zobrat ako sokovu terapiu,
a jasne zo zaciatku to bude asi dost krute, ale clovek si zvykne, nechcem cely zivot presediet doma, a myslim si,ze to zahranicie by mi mohlo aj v tomto pomoct, strasne vela benefitov clovek tym ziska (mam aj osobnu skusenost ked som bol za oceanom 4 letne mesiace ) a cloveku to otvori oci a preto sa potrebujem len zbavit put, kt. ma tuna drzia, co je uz len skola..

travka

sad, tiez rozmyslam nad niecim podobnym, a teda zacat niekde mimo. ale ked pomyslim na to, ze mam problem komunikovat s ludmi v rodnom jazyku, v cudzom to bude uplne krute a strach z ludi bude este vacsi

sad2

som studentom 5. roc. VS a tiez sa ma tyka spominana demotivacia, o chvilu koncim odbor, ku ktoremu nemam absolutne ziadny vztah a ked pomyslim na buducnost, tak mam len depresie, a k tomu introvert so sklonom k socialnej fobii, vrazedna kombinacia..
jedine v co dufam je, ze uspesne skoncim VS a potom budem konecne volny, nebudem mat ziadne puta tuna na Slovensku, a zacnem zit novy zivot niekde v cudzine, mozno trosku idealisticka predstava..

travka

pridam kusok seba aj ja :)
presne ako pisala outu, som studentom 4teho rocnika vysokej skoly, a taktiez vidim vsetko okolo seba viac nez cierno :)
nemam tu ziadnych priatelov a nie som schopny si nejakych najst, resp. mam pocit ze im nemam co ponuknut, som pre nich nezaujimavy. a s tymito myslienkami chodim do skoly a v podstate vsade. nemam motivaciu, nie som schopny robit absolutne nic, a mam pocit ze ma nic nezaujima. mam dokonca konicek, ktorym som si ciastocne privyrabal, no uz ani tato cinnost ma nenaplna a nie som schopny ju vykonavat. resp. nemam chut, dovod, bojim sa kontaktu s ludmi. vzdy je okolo mna ticho, moc toho nenahovorim.
talent x povaha.
zial moja povaha nici vsetko. som z toho otraveny. a sorry za tolko pesimizmu v par vetach :)

stryco1

:: marcipan ::

suhlasim, beriem aj pokladnicku, trebars jej ta robota sedi alebo co, chvilu som to robil v elektre popri splatkach v tej istej spol. a v pokladni ma to nebavilo.

T. casu pracujem so zakaznikmi v stavkovej a to vekove zlozenie je drsne, aj typ prace, tazko sa dostavam do intenzivnejsieho hladania prace, viem ze som mal viac entuziazmu!

marcipan

až na RNG. všetci ostatní sú tu tuším tiež demotivovaní. a zdá sa, že sú to všetko mladí ľudia.
nedávno s mi kamarátka sťažovala, že sa cíti strašne sama, nič ju nebaví, práca ju otravuje a nevidí pred sebou žiadnu optimistickú perspektívu. iba tak nejako pežíva. nie je to klasická depresia, ale taká nejaká nechuť do života.
nuž, všetko je to len o nás samotných. zmeniť to nemôže ani zaujímavejšia práca, lebo ani tá k nám nepríde sama od seba. a okrem toho - každá robota sa da robiť rôznymi spôsobmi. poznám pokldníčku v tescu lamač, ktorá sa usmieva na každého zákazníka, s každým si podebatuje, je stále veselá a plná energie. hneď vedľa nej sedia ďalšie - zamračené a nezúčastnené. tá istá práca, ale rôzne nastavenie. rôzni ľudia, rôzny prístup. všetko je to v nás.
nuda je nepriateľ činorodosti. a ako píše RNG., keď si človek stanoví cieľ a dodržiava program, tak mu deň pripadá veľmi krátky. to nie sú frázy, je to fakt, ktorý so sebou nesie aj veľa bonusov. keď sa donútiš na sebe pracovať, veľmi rýchlo začneš zbierať úrodu. či už to bude materiálny zisk, alebo noví priatelia, ktorí obohatia život. aktívni ľudia nikdy nie sú sami. a nikdy sa nenudia.

sima444

posledne mesiace som na tom takisto...ako napisal/a podobne outu..takisto zijem v ba, posledny rocnik skoly...a stale sa tu citim tak osamelo..celu rodinu, priatelov mam na druhom konci slovenska ...kazdy tu uz ma svoj okruh ludi a tazko sa zapada, aj ked som celkom komunikativna..ako prezivate svoj volny cas?..ja chodim po brigadach aby som zabila cas, asi sa dam aj na fitko...u mna je asi ten problem, ze mi chyba domov ale to uz by bolo asi na inu temu :)

cilka14

Presne takéto obdobie mam teraz. Som po rozchode, ktorý mi veľmi ublížil, už nemám ani prácu a stáva sa zo mňa domased. Nebaví ma chodiť medzi ľudí, už ani moje záujmy, šport, knihy, učenie sa po anglicky, ani vodičák si už nechcem robiť :(. Ja len dúfam, že to už skončí, trvá to asi mesiac keď sme sa rozišli