Len chcem počuť názor ...

Príspevok v téme: Len chcem počuť názor ...
Anonymná128

Po prvé - ospravedlňujem sa za dlžku ..

Pred mesiacom a pol som začala chodiť s jedným chlapcom .Ja mám 17 a on 24 ... Ľúbim ho , no často sa v ňom strácam a neviem ako sa mám zachovať , pretože ...
Má veľmi ťažký život . Jeho rodičia sa rozviedli , on žije s matkou , ktorá ho ponižuje , dáva mu všetko za vinu , denne ho psychicky nervuje ...Jeden týždeň , keď býval sám doma ,som k nim chodila a keď na to prišla jeho matka vyhľadala si moju rodinu a odkázala mi ,nech sa držím ďalej a viac k nim nejdem ... Nemá možnosť ísť bývať sám a otec chce zostať sám ..
Prešiel si snáď už všetkým .. Drogy , alkohol , výtržnosti ... proste všetkým .. Toto mi rozpráva len málokedy , vtedy ho len počúvam a dávam si všetko dokopy .. Povedala som mu , že on nie je jeho matka či rodina ( s bratom sa nebaví,lebo je to pako a predáva drogy , otec bil mamu atď ... :( ) a že kašlem na to akú má zlú minulosť ... Teraz má za mesiac 24 rokov , má dobrú prácu , chce sa uči´t nové , zarobiť si a mať normálny život ...
Je nám spolu fajn , náš vz´tah je založený na porozumení a láske ... Povedal mi ,že počká so sexom , i keď viem , že on by neváhal , ja sa však necítim pripravená ..
Háčik je však v tom , že je dosť poznačený situáciou doma , občas sa mi pár dní neozve a povie ,že sa opil ,lebo už nevládze , že nechce ,aby som ho videla na dne ... atď ... Je to veľmi zložitá povaha , sám mi povedal na začiatku ( keď sme ešte neboli pár ) , že nech radšej odídem , pretože má príliš pokazený život a nechce do toho namočiť aj mňa ....

V týchto dňoch sa mi opať neozýva a mňa to strašne štve , mám strach či je všetko v poriadku ... Neviem však ako mám občas reagovať , pretože si myslím ,že toto sa vo vzťahu nerobí ,aj keď to má ťažké ... Stačila by jedna sms , že zlatko , som ok , potrebujem byť sám ... a chápala by som ho ...
Len takto neviem , ako dlho vydržím ,že sa len tak odmlčí , vybuchne ,alebo sa nebudeme mocť stretnúť , pretože sa opije , zhúli .. atď .

Možno si niekto povie ,že som hlúpa , že nech si fakt držím odstup od takej rodiny ... no viem ,že on je iný , že chce mať dobrý život , len ho to pohlcuje ...
Ďakujem za príspevky ...

winki

Tento ti za tvoj plač nestojí. Neponižuj sa viac a nenič sama seba. Povedz si dosť a už sa mu neozývaj a nechoď za ním. Veď on si nezaslúži ani aby si mu do očí povedala niečo.

Anonymná128

Ahojte ... tak vám teda napíšem pokračovanie ...

Konečne sa prihlásil na facebook , tak som mu napísala ...

Povedal mi ,že sa nič nestalo ,že len chce byť chvíľu sám a že čo robím , že akoby sa zrútil svet .... Nechcela som mu písať všetko cez net , no napísala som mu všetko ,čo cítim ... a on že nepotrebuje takéto nervy a že výčitiek má dosť doma ....

Ja som sa snažila , ľúbim ho , no na toto nemám nervy ... Neváži si nič , mňa ani náš vzťah .. ešte bol aj hrubý a otrávený ... nakoniec sa len tak odpojil a ja hlúpučká teraz doma potajme plačem ...

Carie

Si este velmi mlada. Ja ta chapem, ked som mala 17, tiez som bola hrozne naivna. Chodila som s chlapcom, ktory tvrdil, ze mu vsetci ublizuju, matka, otec, sestra atd. Vtedy som bola neskutocne blba a verila som mu, aj to, ze mu rodicia kradnu peniaze co zarobi. Dnes uz by som o takeho ani bicykel neoprela. Clovek sa uci na vlastnych chybach. A ako sa hovori, co nas nezabije, to nas posilni. Je to pre teba skusenost, sama si uvedomujes, ze toto co on robi nie je normalne a ze sa to vo vztahu nerobi. Ze si len berie ale nic nedava. Ty ho potrebujes, on je buhvikde v prdeli, ani sa ti neozve, neodpovie, neberie telefon. Ako ja by som toto netolerovala ani chvilu. Hlavne nesed doma a necakaj na neho. Neboj, nic sa mu nestalo. Alkoholici maju povestne stastie v takychto veciach. Chod sa bavit, chod na disku, za kamoskami, rob, co ta bavi. A kludne si zacni hladat uz aj noveho chlapca.

Anonymná128

Macík -
Drog sa nebojím ... teda , chcem povedať ,že som si istá ,že by som do toho nespadla , pretože mám k tomu odpor , tak ako aj k fajčeniu ,či alkoholu , nechápem ľudí ,čo chcú tieto veci , ale že ich to vobec láka ..
Ja si vážim svoje zdravie a aj iné veci ,ktoré mám ... a nemám chuť to zničiť kvoli hlúposti .

Hm. Ešte sa mi stále neozval a musím povedať ,že už ma to neskutočne štve ... Cítim sa nahnevaná, no predsa len mám aj strach ,že či sa niečo nestalo ... Stále premýšľam či sa mu znova neskúsim ozvať aj keď som si povedala ,že to neurobím ,ale vlastne ani neviem , čo by som mu napísala ...

macik

uf,pribeh ako z filmu

nemalo by ti byt jedno,aku ma rodinu ..rodina je v zivote cloveka to najdolezitejsie,este ten alkohol by som moizno pretrpela niekedy,ale drogy ?chod co najdalej od neho ,lebo este spadnes do toho aj ty -poznam take pripady

dedy

To že sa neozýva od pondelka, by som asi nezniesla. Obdivujem tvoju trpezlivosť. Vážne si rozmysli, či ti za to stojí, alebo nie. Toto sa vo vzťahu nerobí. Sama si uvedomuješ, že takto to vo vzťahu nechodí. Ale zmeniť ho nezmeníš, pokiaľ to sám nebude chcieť. A to si musí sám uvedomiť a aj chcieť. Držím palce a prajem ti pevné nervy. Napíš nám ako to pôjde ďalej.

Anonymná128

Carie -

Zbabelosť by bola ak by som ušla , hneď na začiatku , keď mi povedal o tom ,čo všetko urobil .. Tak som to myslela .. Teraz by to už zbabelosť nebola ...
Som teraz sama doma a o všetkom premýšľam ... Myslím si ,že som znova uverila veľkej láske , pritom som sa nepozerala na realitu ... počkám si na rozhovor , no už mu nedovolím ,aby mi ublížil ... Nezaslúžim si ,aby som bola dievča poruke , keď má on chuť a potom nech mu dám pokoj , keď chce byť sám ...
Teraz je to opačne , potrebujem ja ,aby ma on podržal a bol so mnou , no som sama a on bohvie kde vlastne je . Toto nie je spravodlivé , takto to byť nemá ...
Teraz nemožem urobiť nič , len čakať , kým sa ozve , ja sa ozývať už nebudem , poslala som mu 4 smsky od pondelka a kašle na ne ...

Carie

Anonymná128: no vsak sa s nim porozpravaj, uvidis, co ti povie a hlavne ci sa zmeni. Inak, dost o tom pochybujem. Odist zo vztahu od chlapa, ktory si ta nevazi a ktory na teba neberie ziadne ohlady urcite nie je zbabelost, ale pud sebazachovy. Lebo pri nom sa budes len trapit a takyto chlap ta znici. Ked ti toto robi na zaciatku vztahu, kedy by mal byt zalubeny a mal by sa snazit si ta ziskat, co bude neskor? Lepsie to urcite nebude.