Som slušniačka?

Príspevok v téme: Som slušniačka?
Slušniačka

Dobrý deň.

Neviem, či niektorí z Vás vedia, čo je to slušniačka, tak Vám to trochu objasním. Je to človek, ktorý je nadmierne slušný a zodpovedný a ja neviem, či taká som aj ja. Zaregistrovaná tu už som ale chcem, aby to bolo anonymné. Takže mám 12 rokov a každý mi hovorí že som slušniačka ale podľa mňa nerobím nič, čo by ma za zodpovednú slušniačku opisovalo. Som normálne dievča, ktoré nepije alkohol, nefajčí, nedroguje, netúla sa po večeroch do noci, (zvyčajne von ani nechodím, keď tak len poobede, večer vôbec). Televíziu taktiež cez týždeň nesledujem, lebo mám veľa príprav do školy, učím sa asi 2-3 hodiny denne, len v sobotu a v nedeľu mám oddych, ale podľa mňa je to málo. Idem do siedmej triedy. Chodím aj na tanec, klavír a spev, ale podľa mňa nerobím nič výnimočné. Neviem, čo ich to napadlo, myslíte si, že preto, že sa netúlam večer po uliciach a po diskotékach, nesedím pred televíziou a počítačom celý deň, nepijem alkohol, nefajčím, nedrogujem, cez vyučovacie hodiny dávam pozor, sústredím sa, s nikým sa nerozprávam a poslúcham, som slušniačka? Neviem, či je dobré alebo zlé byť slušniačka, ale každý deň chodím do školy načas, aj na krúžky tak, aby bolo všetko v poriadku, nevyrušujem, sústredím sa a každú hodinu sa hlásim odpovedať. Neviem, ako by som sa ešte mala popísať. Na počítači nie som často, aj to len radím ľuďom, poslúcham aj rodičov (jednoducho každého, aj učiteľov), zdravo sa stravujem a športujem. Raz poobede za mnou prišla kamarátka, rozprávali sme sa, hrali, bicyklovali a rodičia išli do obchodu, kúpiť niečo na večeru. Ja som si čítala knihu a ona mi niečo hovorila. Dostala nápad, že si objednáme pizzu a ja som nebola proti. Dala som jej peniaze na pizzu a telefón (zabudla si doma), a keď tá pizza prišla, čudovala sa, že som si z nej nedala. Ja jednoducho odmalička jem pravidelne 5 krát denne a keď už som raz jedla, tak už nechcem sa prejedať, nemám zapotreby jesť pizzu, čipsy a koláče. Samozrejme, že pri výnimočných situáciách, ako sú narodeniny, meniny, Vianoce alebo Veľká noc, si dám niečo nezdravé, ale aj to len v malom množstve, neviem, prečo sa mi všetci tak čudujú, veď na tom predsa nie je nič zlé, či je? Ďakujem veľmi pekne.

Dovidenia.

newsky

okrem toho, pisavala som si v tom veku dennik, a ozaj to nie je nic vynimocne, ze niekto dokaze vytvorit suvislu vetu :D ved tie decka pisu slohy...vypracovavaju rozne prace, referaty.

newsky

simonella, ano. preco nie, pozri si prispevky pod nickom jessie1111 (alebo tak nejak podobne}, ozaj je to dievcatko. dievcatko celkom sikovne a angazovane.

Simonella

newsky - ved aj ja, ale pozri si ten text ako je napisany, a chces povedat ze to pisalo 12 rocne decko, hej? :D dont be ridiculous....

piraatka

a btw v tvojom veku som to mala trochu podobne, tiez som sa vzdy bezala vychvalit na internet aka som super slusna a vsetci ostatni su na nic ludia...preslo par rokov a uz ani zdaleka nie som taka slusna....sem tam si vypijem, cigaretu zapalim, zerem ako prasa niekedy a co :D nepotrebujem sa vyplakavat na forach , ked mi niekto povie ze som v tom a vtom divna, lebo nerobim to a to a mam iste zasady, kaslem na to, neriesim..

newsky

Prečo by mala siestacka písať s chybami. Zavisi to snáď od veku? Ja som mala z diktatov vždy jednotky, dvojky.

Simonella

tak pochybujem ze mas 12 rokov, moja.. ved si zoberte, ako pise taky siestak.. s chybami a taketo zmysluplne slohy oni pisat ani zdaleka nevedia :D
a ak naozaj mas 12, tak co riesis ci si slusnacka? :D ved mas este malo rokov na to aby si pila, drogovala, fajcila...moja sestra ma 12 a robi to iste co ty vo volnom case a neriesi ci je slusnacka alebo nie, lebo je to normalne spravanie adekvatne veku...
aj ked si myslim, ze tuto temu zalozil niekto len z nudy.

@

Slusny clovek neodmietne cigaretku ani poldeci :-) takze nie si moc slusna :-D ale neboj, za 3 roky budes uz uplne ina :-)

Jefitto

Vôbec nie... polovica mojej triedy na strednej boli v 12 už zabehnutí alkoholici (ide o osemročné gymnázium, aby ste sa nečudovali)