Prečo mešká menštruácia?

Príspevok v téme: Prečo mešká menštruácia?
biela mačka

mám 37 rokov a väčšinou mi cyklus začínal už na 20. až 25. deň. Naposledy som ale mala menzes 23. júla. Bola som po jeho skončení chorá - zapálené mandle, brala som antibiotiká. Vraj tie môžu menštruáciu oddialiť. S partnerom som mala styk len s ochranou - teda vtedy, keď ejakuloval. Skúšali sme to aj bez ochrany, ale keď sa neurobil, tak vtedy som asi ťažko mohla otehotnieť. Ale vraj ani prezervatív nie je 100percentne spoľahlivý. Mne by nevadilo, keby som bola tehotná, veď vek na bábo už mám dávno, ale idem v októbri na operáciu. No, keď som sprostá, tak nech sa teraz bojím. :-(

biela mačka

ked som mala cistuminule, tak som to dostala znova po piatich dnoch...
ale test vraj vyjde negatívny aj pri
mimomaternicovo tehotenstve :-(

biela mačka

tehotenský test mi vyšiel negatívny a na prehliadke som bola v júni - neverím, že by mi za dva mesiace vznikla cyslta...a čo sa týka antibiotík, ani to sa mi nezdá, že by termín posunuli o viac ako týždeň...tak čo mi teda je? Ďalší utorok naklušem k lekárke, ale aj tak by som to rada vedela už predtým

biela mačka

nič moc :-(
Možné príčiny vynechania alebo meškania menštruácie (okrem tehotenstva)

rozvrat hormonálnej hladiny v organizme
porucha vylučovania hormónov hypofýzy, hypotalamu, vaječníkov alebo iné hormonálne poruchy (genetického pôvodu, pri nádoroch hypotalamu, hypofýzy, nadobličiek, vaječníkov, pri syndróme polycystických vaječníkov, pri ochoreniach štítnej žľazy, pri zápaloch alebo po úrazoch)
pokiaľ sme vážne choré, alebo sme nedávno prekonali vážne ochorenie (napr. infekciu organizmu). Telo môže byť vyčerpané chorobou, čo môže spôsobiť meškanie cyklu.
dlhodobejší stres
výrazná strata hmotnosti, drastické chudnutie
výrazný prírastok hmotnosti
cestovanie a zmena klimatického pásma
prežitie šoku a psychického vypätia
užívanie niektorých druhov liekov
ochorenie menom endometrióza (sliznica maternice sa nachádza aj na miestach, kde by nemala byť)
cysty na vaječníkoch
zriedkavo: predčasné zlyhanie vaječníkov