Šedivé vlasy

Príspevok v téme: Šedivé vlasy
louisi

Môjmu 11 ročnému synovi som objavila na vrchu hlavy asi 10 šedivých vlasov.V rodine to geneticky podmienené nemáme.Muž aj jeho 65 ročný otec majú husté tmavohnedé vlasy bez šedín,ja som blond...neviem, mám s tým ísť k lekárke?Nemyslím,že zažíva alebo zažil nejaký stres...chodí na osemročný gympel a veľmi sa mu darí...dobre sa stravuje,lieta s deťmi po vonku, čo to môže spôsobovať?

Dee

a co muzova mama a tvoji rodicia? Ked tiez nemaju moc sedive vlasy, tak by si mozno mala skocit s malym k lekarovi, aby sa vylucili tie poruchy co pisala gloria

majocka

ja som si našla prvé šediny v 7.triede - nikto nechápal, keď som chodila na strednú, tak značne pribúdali, v 18-tich som sa musela začať farbiť, najskôr raz za 3 mesiace, potom raz za 2 mesiace a dnes mám 33 rokov, farbím sa každé 4 týždne, mám tmavé dlhé vlasy a rýchlo mi rastú, no ten posledný týždeň pred farbením to je dosť strašné, mám na hlave asi 70-80% vlasov šedivých - keby som sa nefarbila, tak som jak babička - ale u mňa je to asi dedičné

Dee

no ja mam sedive vlasy tiez asi od 10 rokov a teraz si ich musim farbit(mam24), lebo som viac sediva ako moja mama. Ale ja som to zdedila po otcovi.
Inak sedive vlasy nesuvisia so stresom, myslim, ze som to niekde citala.

71gloria

Šedivenie vlasov do 30. roku (alebo do 20. roku) života môže byť spôsobené napríklad ochorením štítnej žľazy, anémie, autoimunitnými a inými ochoreniami. Nedostatok niektorých vitamínov (B-komplex, jód, železo, meď)
www.edusan.sk