Aby som sa mal kde vyrozpravat

vinea

pan d :) sťal akože s mäkčeňom??? :D Tak to alkohol v kombinácií s liekmi muselo vyzerať riadne zaujímavo :DD
No a jasné...píšem píšeš píšeme ;-)

vinea

Mate :) asi tak, ako píšeš :) A keby som aj ja mala variť len sobotu či nedeľu, tak to samozrejme by bolo každý deň iné a čerstvo navarené, lebo variť 2 dni je rozdiel ako mať navarené na 7 dní v týždni a takto stále dokola počas jednotlivých mesiacov :)

Lost, všimla som si, že téma, kde si prispieval "prečo ešte nespíte" či tak nejako, je už tiež zamknutá....hm, však nebývala :-o)
Dosť príspevkov tu nútia zamykať, alebo to robia samotní admini? To chcú, aby bol každý zaregistrovaný? :D Tak ja chodím na jedno ženské fórum, tiež to bolo tak, boli registrovaní aj neregistrovaní ľudia a potom to zvrhli tak, že už všetci tam musia byť registrovaní..
Akože dobrovoľne na silu :D

A inak Vám chlapci pekný predvíkendový dník prajem ;-)

mate59

vinea - samozrejme, každý tak,ako to vyhovuje, my sme len dvaja vačšinou roka a varíme len so a ne vždy zvlášť.A v týždni len večera a to letudená, na obed sme preč.Tiež dost maso,ale ja mám rád zeleninu aj sladké veci.

vinea

Ahoj Mate :-)
No vieš, u nás sa každý deň papá celé menu....proste polievočka a k tomu ešte iné jedlo (varieva sa u nás hlavne od mäska)....no a keby mal takto človek denne toto variť (a to nehovorím, že večera býva teda zväčša už studená....však chladnička je vždy plná, tak každý podľa chuti čo chce si zoberie a nájde)...tak by bol fakt potom ten človek otrokom kuchyne, keby musel každý deň variť celé menu jedlo :D
Tak preto varím na 2...príp. max tie 3 dni :)

mate59

tiež mám rád radšej čerstvo pripravené jedlo,nevaríme každý deň,ale varenie mi problém nerobí,prihrievané jedlo je dobré len niektoré, napr. guláš,ktorý je dobrý odležaný,kapustnica a podobne,ale to som uviedol príklady, ktoré osobne moc nemusím.

vinea

Tak asi si rozmaznaný :-)
Veď keď si to jedlo riadne uschováš ako treba a potom prihreješ atd, tak kto pozná rozdiel? To máš proste v hlávke všetko ;-)
A inak to si riadny šrotovník :D Ja som zatiaľ v domácnosti varila najviac pre vyše 20 ľudí....takže Ty by si to zjedol coby dub :))

lost

no neda sa tak vela varit naraz :)

jem privela :D

priklad:

nemam problem zjest 1 karfiol (1 hlavu) na 1 posedenie :D tj, natrepat to na 1 tanier... + zemiaky samozrejme :D

cize by som musel vyprazat minimalne 4 hlavy na 2 dni..

kedze si rad doprajem 2-3 obedy denne..

haluz, ale nezda sa to, pretoze vela ludi si mysli ze hladujem :D hold, alfa-metabolizmus :P hahahahhaha :D

aj rodicia stale ze "nehladujes? mas na jedlo? jes????"

keby vedeli, kolko jem :D haha :D

no a este musim pripomenut, ze cca 1/3 z jedalnicka u mna tvori cokolada :D

cize... neda sa varit na dlho :/ a nema mvelmi rad stare jedlo, nechuti tak super ako cerstve :) ci uz maso, alebo ryby, lebo cestoviny..

neviem, asi som sa prilis rozmaznal :(

vinea

Lost....a prečo si nenavaríš viac, aby Ti to aspoň na 2 dni vydržalo? :-)
Veď takto si vlastne otrokom len varenia a následne zjedenia...taký večný kolobeh :D
To ja keď varím, tak viac....aby som to mala na tie 2 max. 3 dni....a ak čosi mením, tak prílohy (zemiačky ryža knedľa cestovina či len tak s chlebíkom no a k tomu či šalátik, alebo kompótik či inú zaváraninu) ;-)

Ja som tiež tohto trollka našla....aaale tí dvaja "svadobníci" sú tak rozkošní hehe :))