očkovanie proti tetanu

Príspevok v téme: očkovanie proti tetanu
msaj

chcem sa spýtať ak niekto vie,
mám kamošku, ktorá premeškala očkovanie proti tetanu a chcela by teraz aj otehotnieť, očkovanie je na 3x, 1x,potom 2x po šiestich týždňoch a 3x po polroku, dá sa to skombinovať alebo radšej má počkať s tehotenstvom (to by nerada)alebo by mohla predlžiť to posledné očkovanie až po pôrode?
vďaka

ccc

zrrzka, sorry asi som reagovala hlúpo, keď sa na to spätne pozriem,len ma trošku podráždilo, keď ma niekto obviní z toho, že nepíšem pravdu, a pritom to viem, že je to tak.
Ešte raz sorry a pekný deň vám všetkým.

zrrzka

hej, dakujem za upozornenie.. a touto nasou diskusiou sa moze stat, ze toto forum Andrej zmaze. tak radsej koncim.. a ako som to ratala, bola som na preockovani po 16 rokoch..

zrrzka

sa mi pacite..:-)
ked citate A) citajte aj B)
kde som napisala: 10.19:
nech si kamaratka zisti, kedy bola zaockovana a podla toho ju zaockuju.. a najlepsie je sa opytat svojho lekara..
tymto ja koncim diskusiu nakolko nepracujem a ani nie som znala ockovania proti tetanu. som pisala, ze ja som absolvovala ockovanie na trikrat a nie som dieta, som dospela.. pekny den prajem

ccc

zrzka, ale my sme v pohode.
Môžem vedieť akú máš prácu, čo robíš ? Pretože keby ti nehrozil tetanus z práce, tak je tvoja doktorka asi fakt blbá, sorry.
A ja som aj bola vo vysokom riziku ohrozenia tetanom a mňa preočkovali minulý rok len 1 krát, takže ?
ja hovorím o všeobecne platnej, schválenej schéme očkovania, nie o nejakých individuálnych prípadoch

ccc

panika si zlatá, že to vzťahuješ na seba, ale to nebolo na teba.
to bolo na zrzku , že nepíšeme pravdu, si to prečítaj ešte raz jej reakcie,ale v pohode

zrrzka

nepisali ste pravdu, pretoze mna moja lekarka, asi je blba, zaockovala trikrat a to som si myslela, ze mi bude stacit len raz.. asi preto, ze ide vzdy o konkretny pripady a nie ziadne zovseobecnovanie.. ja som len napisala, ze nie je pravda, ze dospely ja ockuje len jedenkrat.. takze klidek dievcata, nechapem preco je hned jedujete.. ja som kludnej povahy a napisala som len to, co sa stalo mne..