Lieky na uzkosť

Príspevok v téme: Lieky na uzkosť
anonym66

Chcem sa opytať aký je vlastne rozdiel medzi napr lexaurinom a xanaxom.Mam socialnu fobiu ktora je na ustupe a mal som depresie.Psychiater mi predpisal lexaurin+valdoxan.Pričom som čakal že mi predpíše ten xanax,seroxat,alebo oboje.Aj som to spomenul ale on povedal že lexaurin a AD valdoxan su vraj lepšie,novšie a podobne ako xanax,seroxat.Ake beriete tabletky vy čo mate problem ako ja?

cajka

ahoj
ja som uzivala lexaurin aj xanax. xanax som mala problem vysadit je moc navykovy a mala som z neho buseniei srdca. potom som uzivala oxazepam. najlepsi si myslim je ten lexaurin vzdy mi nauzkost pomoze a ked ostanem bez neho chyta ma panika , plac a podobne. niekedy sa proste bez liekov neda zit. zial

kjana

tu ti posielam odpoved od RNG co sa tyka depresii a uzkosti, snad ti ti pomoze
RNG : telo ma problem s depresiami a inymi nervovymi, lebo mu chybaju rozne prirodne neurotransmitery a ukludnujuce prirodzene latky, nie umele navykove skodlive chemikalie.

Takze si treba doplnovat tie prirodne latky, alebo polotovary na ne, a nie brat telu neprirodzene a skodlive chemikalie.

Seroxat je SSRI droga, tj pracuje na zvysenie hladiny serotoninu. Tak isto, abe lez navykovosti posobia vytazky a Lubovnika, kde ucinna narazova davka je 3 mg hypericiny a 30 mg hyperforinu. Zaberie to asi za 2 hodiny a ucinok trva vyse 8 hodin, tj nemusis to brat stale, len v case depresie.

Ked si chces zvysit hladinu serotoninu celkove, doplnok polotovaru na serotonin(5-HT) je 5-HTP, davka 2 x 100 mg.To sa da brat dlhodobo, bez akychkolvek skodlivych ucinkov.

Xanax je utlmujuci benzodiazepin(ja ich nazyvam oblbovaky), je tiez patentovasna umela chemikalia, navykova a skodliva.

Na ukludnenie potrewbuje mozog napr GABA, co sa da dodat doplnkom pod menom Picamilon, co je zlucenina GABA a vitaminu B-3.

Tiez aminokyselina zo zeleneho caju je znacne ukludnujuca( 2 x 400 mg theaninu)

Niekomu zabera aj SAM-e, 2 x 200 mg

Toto vsetko nie je navykove, beries to len podla potreby a da sa to brat neobmedzene dlho bez nebezpecia postrannych skodlivych ucinkov.

kjana

ja som brala xanax, aj lexaurin, ucinky tie iste, a AD to uz asi vie ten lekar, preco ti napisal valdoxan, ja som brala asi 6 roznych AD, kym sme nasli s mojou lekarkou vhodny pre moj stav ja som mala stavy uzkosti a nespavost, ale ten lexaurin by si nemal brat dlhodobo, radsej nech ti najde AD, ktore ma ucinky aj na uzkostne stavy napr.paretin, a skus aj pozriet na otazky pre RNG na tomto fore, ma tam dobre rady aj pre nas uzkostnych, co sa tyka prirodnych preparatov, ja som zacala pit aj bylinky, levandula, lubovnik a zda sa zeje to vhodny doplnok pri liecbe depky a uzkosti, ale este beriem aj svoje AD ale v nizsej davke ako na zaciatku, prajem vsetko dobre