Neviem si vybrať medzi . . .

Príspevok v téme: Neviem si vybrať medzi . . .
Lenka456

Mám možnosť íst od septembra na VS - kde ma zobrali bez prijímčiek - po prvý krát brali na ten odbor bez prijímačiek. O rok už nemusia.

A taktiež teraz od augusta mám možnosť absolventskej praxe až do konca roka!(som po strednej už 3 roky na Upsvar!!!)!!!

Peniaze mi treba..za ten jeden mesiac budem mať cca 200eur a to nie je až tak vela...ked si vezmete tie výdavky...

Neviem či íst na VS..a nechať AP.
Alebo ostať na AP a íst na VS o rok -. len vravim, to už nemusím mať také šťastie...

Neviem vobec čo robiť..ked si predstavím že ostanem na AP a budem mat do konca roka takmer 1000 eur!!!

A ledva si nájdem nejaku brigadu...a takto si možem pekne ušetriť..zase vzdelanie je vzdelanie ..ked mám takuto možnosť..

Ked ja neviem..je tá škola taká potrebna??

Počujem vela nazorov, čo si už ženy, ktore maju rodinu musia robiť VS, len aby ich neprepustily...tak neviem...
Ak by som bola na VS, tak na ,,pedagogika-neučitelska,,.

čo by ste robily Vy na mojom mieste????

Dakujem

jahodka_56

lenka urcite chod na skolu.
M25 keby ta teraz prepustili z prace ver mi normalnu robotu nedostanes, iba ak by si mala zaujem robit za 400e mesacne, co je zivorenie podla mna. a ked byvas este k tomu v malom meste a bez VS, tak si mozes naozaj len piskat, normalnu pracu si nenajdes.a este k tomu, ze ludia banuju, ze boli o 5 rokov dlhsie vo skole, ze uz mohli byt za vodou? to je akoze vtip? to kde za 5 rokov zarobis tak, aby si bola za vodou a este k tomu bez VS? daj tip prosim ta ;)))))
treba podla mna obetovat 5 rokov studia pre to, aby si sa mala v zivote lepsie. nemozno mysliet len na dnesok a pred zajtrajskom zatvarat oci.
ja VS mam, robim len 2 roky, ale mam auto, byt , slusny prijem, nestazujem sa na nic. ( nie nemam ojazdenu skodu 100 a garsonku v pentagone :D ) myslim ze nove auto a byt v novostavbe si nekupis s platom ktory sa ponuka po skonceni SS. iba, ak by si mala stastie.
ked clovek nieco chce, tak treba pre to nieco urobit. ak ti staci 200 e mesacne tak to potom VS nepotrebujes, a ani pracu, to ri da mozno aj stat na nejakych benefitoch, ale nie je to skoda, ked mozes zarabat xnasobne viac? len netreba byt lenivy?

Matej

M 25 závisí KEDY si tú prácu hľadali.. aj ja takých poznám.. ale buď sú to už starší ľudia ako napríklad moja teta ktorá má nad 45.. to je o inom.. keďže prácu má už dlho.. alebo potom si to vybavili po známosti.. čo je tiež iná kapitola.. v tejto dobe je na bežnom poriadku si vyberať budúcich zamestnancov podľa sympatii čo je tiež dosť zlé ale čo majú robiť keď sa im prihlási na pohovor 200 vysokoškolákov?..

jáktoasi

Choď na výšku, je to skvelá príležitosť a privyrábať si môžeš aj inak. Napríklad brigádou, pomáhaním niekde, roznášaním letáčikov a tak ďalej...

M 25

Matej, no v tomto máš pravdu .. aj ked ja som si prácu nehladala a robila som tam, kde som aj praxovala .. takže asi som mala šťastie, neviem, ako je to hladať si prácu ..
ale kolkých poznám bez vš a majú dobrú prácu ..

tu je to aj o šikovnosti hlavne..

Matej

V dnešnej dobe keď nemáš vysokú školu tak neprežiješ.. hovorím o terajších pomeroch.. a nie keď si M 25 napríklad hľadala prácu.. skús si ju nájsť teraz bez vysokej.. ani na pohovor sa nedostaneš..

M 25

ja výšku nemám, ako som písala, robím presne to, čo som chcela, čo som vyštudovala na strednej, takže som spokojná (nie vždy je tá výška všetko :) )