Moja dcérka a jej prehnaná starostlivosť o všetko

Príspevok v téme: Moja dcérka a jej prehnaná starostlivosť o všetko
Katuška.....

Dobrý deň prajem.

Moja dcérka, má veľmi, no nie že čudné ale nasledovné správanie...
...takže po prvé sa mi zdá, že až prehnano zdravo je, všetko si váži, a napríklad na raňajky zje cereálie s acidkom+jogurt a ovocie a je aj desiate a olovranty, to vždy väčšinou jogurt s vločkami, ovocie, zeleninu, ryby...na obed ryžu so zeleninou, potom na olovrant, no buď ovocie, jogurt a tak, a na večeru je už len zeleninové šalátiky a tak...neviem, žiadna sladkosť, nič....no, zvláštne...potom hygiena samozrejme, skoro každý deň sprcha, umývanie jasnačka 2x za deň, zuby a všetko tiež, vlasy-česanie a tak...ďalej sa mi nepozdáva to cvičenie. Hodinu tvrdého tréningu a tvrdej driny KAŽDÝ DEŇ !!! , potom ZVIERATKÁ!!! každú mačku, psa všetko si nechá, vylieči, a tak podobne...mali sme // stále máme / / najprv len jedného, ryšavého kocúrika, potom pred rokom k ná mprišla banda mačiatok, jasné, že sú u nás, teraz zase nové mačiatka, jasné že sú u nás, a total je to asi takto nejako približne: vnútri: škrečok, rybička+krmivá, vonku mačičky a kocúrkovia...raz sa nám stratil , a ona ho hľadala, až kým ho nenašla..všetci sme si mysleli, že je mŕtvy, ale ona ho našla...neviem, čo by sa stalo, keby ho nenašla, alebo keby že - nedaj bože zomrie..má 4 roky.. a nie je to lacná záležitosť, no ona radšej povie, že to a to si nekúpi v obchode, začne si šetriť a podobne, no teda, šetrí vážne dlho a tá suma teda stojí aj za to... :D každému pomáha, starým ľuďom s nákupmi, nie je to až bezchybné správanie?? nepríde nejaký skrat?? veď deti v puberte, by sa predsa mali aj hrať a podobne..žiadne nezdravé jedlo nedá do pusy, naozaj aj o tie zvieratá sa stará, zhána zvieratká pre toho, kto to chce, s chorými, -(- -(keď aj pouličnými zvieratami)- chodí k veterinárovi vtedy, keď to potrebujú, niektoré putuju po vyliečení do útulku a podobne... ja sa jej pýtam, že či to niekto nehľadá, a ona však, vytlačila som letáčiky a rozvešala, už je to 2 mesiace a nikto sa na to neozval,tak asi nemajú záujem..prosím, poraďte mi! je takéto správanie "normámlne"?? Lebo ona naozaj na PC je maximálne tak polhodinku denne, aj to len na mackysos.sk a neviem čo tam radí, mailuje , pomáha...samozrejme, že profil na fb má, ale nechodí tam casto..
telka?? také neexistuje ! keď tak, tak len večer hodinku, aj to sa obetuje len pre rodinu, ak je nejaký film rodinný, tak to spolu pozeráme, lebo ona hovorí, že sa dozvedela, že hodina pred telkou skracuje život o polhodinu, tak to zbytočne nekuká, niekedy pri tom ešte cvičí aj pravidelné večerné cvičenie - jogu, potom ráno..... potom číta!! ľahne si a prečíta za deň aj celú knihu, minimálne polhodinu denne číta... takže takto to nejako približne je...prosím , poraďte mi, je takéto správanie ,,normálne"?? Ďakujem Vám za každú užitočnú aj neužitočnú radu... :-);-)

Lenka456

Nela41 - zaujíma ma tvoj názor, že: ,, takýto ludia najviac pohoria na VŠ - a nie koli učeniu, ale psychike - a v čom???? Za to že je taká, tak má nejaku slabu, nedobru psychiku??

Zaujíma ma to..nakolko idem na vs..a som podobna...ale nie až tak pedantne...

diki

xdanielax

Pozri, ja myslim, ze pokial neublizuje sebe, alebo inym, tak je to vsetko ok.

Treba si ale stanovit nejake hranice, napr. ohladom tych zvierat.

Sleduj ci dostatocne jedava a nejako nechudne, a pod...

Vela ju chval, motivuj, ked bude mat "raz" dvojku tiez sa svet nezruti.

Zoberte ju niekam na vylet, do kina, nech ma zmenu.

Ale hlavne tiez si myslim ze realne sa vsetko ukaze az po puberte.

Katuška.....

Nesprchuje sa 3x týždenne ale každý druhý deň. T.j napríklad Pondelok, stredu, piatok, sobotu vždy a v nedeľu tiež. Samozrejme, že teraz v lete aj častejšie. No sme úplná rodina, mama, otec, dcéra- súrodencov nemá. V škole má čisté jednotky aj v žiackej, nielen na vysvedčení a aj na ZUŠ... :-)))
Neviem, babenky, podľa toho čo to tu píšete, mám také zmiešané pocity...:)))

Aja02

Má iba 12 rokov. V 12 rokoch som chcela byť tanečníčka, speváčka, herečka, cukrárka, lekárka a chcela som pomáhať ľudom. Nakoniec som skončila na priemyslovke a študujem IT. :D
Netreba ju brať až tak vážne. Mám kamarátku, ktorá bola na ZŠ čistá jednotkárka a hovorila, že pôjde na VŠ študovať medicínu a bude pomáhať ľudom. Prišla na gymnázium a zistila, že jednoducho na to nemá. Učivo na ZŠ zvládala, ale s tým stredoškolským už mala problém.
To, aká bude sa ešte vykryštalizuje. Úprimne povedané, nevidím na nej nič také nezvyčajné. Keď som mala 10, priniesla som domov zraneného vtáčika a starala som sa oňho. Do fitka chodím cvičiť 4x do týždňa na dve hodiny, som dobrovoľníčka, mám čisté 1, starým ľudom odnášam tašky, ale nikto ma tu nepovažuje za nejaký špeciálny talent. To, čo robí tvoja dcéra je normálne až na to jedlo. Na to by som dávala pozor. ;)

xdanielax

ja suhlasim s Magi, plus sprchovat sa kazdy den nie je vobec divne. Je to normalne, obzvlast v lete aj niekolko krat.

Aleje zvlastne, ze sme si nejako "zvykli" na 14r tehotne, opite decka, dievcata oblecene ako slapky, ale to, ked ma niekto ine zaujmy sa nam zda extremne.

Mna by zaujimalo, v akom prostredi vyrasta. Ake mate na nu poziadavky, co sa tyka napr. skolskych vysledkov, aka ste rodina atd. To vsetko ma na to vplyv. Nevznikne to len tak v jej hlave zrazu ze je vo vsetkom az taky anjel.

zewa

Uzite si toto jej spravanie, kym sa da. Idealne by bolo cely zivot. Ale moc sanci tomu nedavam. Takze aby sa o pat rokov nezvrtla na presny opak. Budte hrda! Nie kazdy vie takto vychovat dceru ;)

xxy

katka mne sa zda, ze v niektorych pripadoch prehanas, 3 krat sprchovanie dietata do tyzdna - nad tym skutocne nie je co polemizovat, ked cvici. rodicia maju niekedy tendenciu zvelicovat, ake su ich deti nadane a neviem este co, i ked pripustam, ze to, co si tu popisala, ze nieco na tom je.

Katuška.....

Ale max. koľko zvierat....nevieme to ani samy, najprv sme mysleli, že budeme mať len kocúrika...ale tak keď sa to vyvinulo takto...

Katuška.....

A hovorila som, že skoro každý deň sa sprchuje, nesprchuje sa však každý deň, úplne každý, to zase nie. Každý druhý-tretí a raz do týždňa - v sobotu, sa kúpe...