Externé štúdium EUBA

Príspevok v téme: Externé štúdium EUBA
fergie1581

Ahojte chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s externým štúdiom na EUBE??...tento rok by som mala nastúpiť na NHF odbor FBI, ale po odvolaní ma prijali len na externé štúdium bohužial :/ (možno mali voľné miesto aj na denné, ale povedali si, že ma prijmú na externé, že aspoň budú mať peniaze z toho)...prednášky sú aj cez týždeň alebo len cez víkendy??..dúfam že aj cez týždeň..a neviete či sa dá po roku prestúpiť z externého na denné?..ďakujem

Veronika_27

Ahojte,
tak rada by som sa aj ja vyjadrila k tejto téme... neviem už kto písal, že nie je
škola ako škola... a nie je odbor ako odbor... treba si vedieť vybrať, tú oblasť, kde sa človek uchytí a nie len vhupne do preplnenej oblasti nepotrebných absolventov.
Ja napr. študujem na UMB v Bystrici a nemôžem povedať, že za ten rok aj pol, čo tu študujem, som sa nič nenaučila. Prístup väčšiny vyučujúcich je naozaj super, nehodnotia od buka do buka, ako majú náladu alebo ako im je dotyčný sympatický. Hodiny sú pre mňa zaujímavé a v prípade ak niečomu nerozumiem, tak sa mi to snažia vysvetliť bez toho, aby sa na mňa pozerali spôsobom, že či sa to vážne pýtam.

Chcela by som sa spýtať, ak sa tu niekto nájde taký, kto by mi vedel poradiť. Tiež študujem FBI, zatiaľ len bc., chcem aj inžinierske spraviť a potom by som už chcela začať pracovať, no dopočula som sa, že sa dá na tento odbor spraviť aj doktorát (externe), len nie na našej škole... ako to je v KE? Je to lepšia škola ako v BA?

thatiank_aa

Nie všetky firmy sú zaťažené na vysokoškolské tituly, pretože zato, že má niekto vyštudovanú VŠ nie je zaručený manažér. U nás to funguje systémom, že aj napriek tomu, že niekto nemá výšku, môže očakávať kariérny rast, ak je v danej práci dobrý - dobrý príklad je moja šéfka - vyštudovaná stredná škola a o 10 rokov neskôr pôsobí ako manager senior, dokonca bez cudzieho jazyka - a to len vďaka svojím schopnostiam.

Dadula56

Milky, pozbieraj obskurne informacie od studentov, ja tu nejdem hadzat spinu, ale ked sa posnazis, najdes zopar institucii, kde aj popri narocnom zamestnani, ktore ti nedava cas na ucenie, dostanes titul. Takpovediac za ucast. Nebude ani falsovany, bude len bez usilia ziskany.

pan d.

Da sa kupit sfalsovany titul, to je podla mna najrozumnejsie riesenie:D Zacni setrit a makat na sebe a k titulu sa mozno dopracujes:D Len potom budes musiet ist robit do ineho mesta:D

weird_

matej, ja ti to neberiem. studujes na kvalitnej skole, bavi ta to, fajn.

ked sa pozries na ludi co skoncia vs, castokrat ani nemozes mat iny pocit, nez ze preflakali par rokov studia. nie je skola ako skola a teda predpokladam, ze na tej tvojej to tak nechodi ;)

ja nezbrojim proti studiu na vs, to vobec. mam za sebou uni v zahranici, teraz studujem tu, samovzdelavam sa a uvidim o par rokov mozno budem studovat este nieco ine.

len nesuhlasim s tym, ze bez vs sa clovek nikam nedostane. to jednoducho nie je pravda a poznam priiilis vela ludi, ktorym sa to podarilo (zalezi na oblasti pochopitelne).

a som ona, nie on :)

Matej

pan D... úroveň škôl závisí od veľa veľa vecí.. keď si študoval pedagogiku tak tam sa vysoká úroveň ani nedá očakávať.. ja študujem v BA.. Fakultu informatiky a informačných technológii.. môžem povedať, že jednu z najlepších fakult na Slovensku a dala mi strašne veľa.. a to mám ešte 2 roky pred sebou.. tu sa nikto nestará koľko ľudí vyhodia, kto to nezvládne letí.. hadzať všetky školy do jedného vreca je dobrá somarina..

weird kedy si si naposledy hľadal prácu?.. nestačí byť v tejto dobe šikovný ba naopak.. keď nemáš známosti a nemáš minimálne dokončenú vysokú školu tak sa s tebou nebudú ani baviť.. a keď ši šikovný tak si tú VS urobíš bez problémov a máš otvorených omnoho viac možností..

Poviem príklad.. ak príde na pohovor stredoškolák so skúsenosťami.. a vysokoškolák bez.. tak vieš čo sa stane? zoberú toho stredoškoláka ale zostane len na úrovni na ktorej ho príjmu.. odíde jeho šéf a na to miesto dosadia vysokoškoláka.. čo z toho vyplýva? nikdy sa stredoškolák nedostane v nejakej pracovnej hierarchií vyššie ako vysokoškolák.. a poznám kopec ľudí len so strednou školou, ktorí z práce odišli kvôli tomu, že tam boli 5 rokov a nikam sa neposunuli a miesto vyššie postavené obsadil vysokoškolák..

a akože tvrdenie preflákaných 5 rokov.. je hodné človeka, ktorý na tú vysokú školu zrejme ani nemá..