Ako Ste Sa Postavili Na ,,Vlastné Nohy,,?

Príspevok v téme: Ako Ste Sa Postavili Na ,,Vlastné Nohy,,?
preto_lebo

Ahojte,

chcela by som vedieť, ako ste sa vy, najma mladí ludia, a v terajšom období - (nie za komunizmu) postavily/staviate na vlastné nohy... tým myslím, mať už svoje bývanie...resp. úver, ktorý splácate...a podobne...(auto, niečo našetrené - viac ako 100eur..)

Mám 22 a nemám nič!!!! Som tri roky po strednej škole...nie a nie nájsť prácu ...a zoženiem brigádu...až ma šlak triafa, ako budem musieť drieť, aby som vobec mohla mať strechu nad hlavou...aby mi dali úver..atd...čo dúfam, že sa mi vobec niekedy podarí...za ten plat....aký je tu na SR.

Ďakujem:-)

miselka007

No tak nad takymito vecami som aj ja pred par rokmy rozmyslala este s mojim byvalim.. byvali sme v podnajme.. bolo nam sice fajn ze sme boli spolu ale aj tak to bolo na h...o. stale platit cudzim ludom namiesto toho aby sme to vrazali do vlastneho.. lenze sme sa nechceli zadlzovat bankam... potom sme sa rozisli a on si doteraz sam byva v podnajmoch. Ja mam momentalne priatela ktory ma vlastny byt a je to super... konecne si platime nieco co je nase a nie cudzie.. cize o buducnost mame postarane, chvalabohu. Ale keby som ho nestretla tak asi doteraz byvam s rodicmy alebo niekde v podnajme.. a nie je to bohvie co :(
ja by som do zahranicia urcite nesla, nelaka ma to tam, tu sice zarabam ale to je na zaplakanie.. ale lepsie ako dratom do oka :))
a je mi uprimne luto tych vsetkych mladych ludi ktory jednoducho nemaju na to aby si kupili vlastny byt a postavili sa na vlastne nohy.. od tohto statu nemozme nic ocakavat, uplne sa na nas vys... a je im to uuuplne jedno...
jednoducho nemam slov na tento stat... ale hlavne ze ciganom stavaju nove byty lebo stare si zdevastovali- no chudatka nase... vsetko davaju len tej vyj... cernote a nam daju akurat tak velke h...o

prepacte za tie vyrazy ale jednoducho sa to inak napisat ani neda...

0vecka

2 system ja som skor technicky typ viem velmi dobre logicky rozmyslat ... a nikdy mi jazyky nejako obzvlast nesli z NJ a AJ som maval na strednej 3-4 .. a aj tak to ide.. treba len chciet.. a nepotrebujes az tak vela penazi na ucenie vsetko je na nete... aj ked s peniazmi to ide lahsie...

system

0vecka: mas viac typi ludi, niekto sa skor nauci matiku, niekto programovanie, niekto jazyky, niekto basnicky naspamet. Myslim ze jazyky niesu trapnou vyhovorkou ale najvecsi problem slovakov. Na druhej strane aj na ucenie sa jazykov ti treba peniaze a nie male. (kurzy, knihy a pod.)

preto_lebo

možete prispievať aj mladí, ktorý už máte svoj príjem, a možete povedať, ako ste sa postavily na vlastne nohy, ako ste sa osamostatnily:)

system : čiže nie iba ludia bez príjmu:-)))

system

aha, tak ja neviem :D ja som tu metodu nevymyslel, neviem ako postupovat v takych situaciach, mozno tak ze z kazdeho chlievika (ako si to nazvala) vezmes 1/3 :D teda za danny mesiac vlozis do setrenia menej :D

0vecka

uz ma to nebavi ze neviete jazyk obycajna vyhovorka....

ja som tiez nevedel jazyk a za polroka som uz isiel na pohovory a v pohode... skor sa vam nechcce ucit..

mrtvolka

system, chlievikova metoda je ako teoria super, ma to logiku, ale mne sa pravidelne stava, ze sa vzdy nieco pos.rie a prekvapia ma vydavky navyse, ktore cely system zrucaju. napriklad tento mesiac zubar, veterinar a odblokovanie mobilu. A na to mi uz chlievik nestaci :-(

system

mrtvolka, tema je ako sa postavit na vlastne nohy, neviem ako ostatny ale skor tu prispievaju asi ludia ktory nemaju prijem :D teda ani ziadny rozpocet :P a ako usetrit ? na nete je kopa clankov.

Usetris tak, ze zaplatis co musis (najom, mobil a pod.) a zvysok si prerozdelis na viacero kopiek.
1. kopka: strava a jedlo
1,5. kopka: zabava - bar, pivo a pod.
2. satstvo, kozmetika
3. prilezitostne veci ( narodky meniny znamych)
4. veci pre radost (nova kniha, cd, a pod. zaobijds sa bez nich ale raz za cas si chces dopriat - kino, divadlo..)
5. uspory - dlhodobe setrenie.

no a uz sama by si mala uznat ktorej kopke kolko prachov vlozis :) vraj je to najefektivnejsie setrenie.

preto_lebo

system - no tak to si trafil: čo sa páči jednému, nemusí sa druhému, ,,A pokým si pod mojou strechou!,, :D:D:D