ADHD - porucha sústredenosti - hyperaktivita

julys

na ucitelku som tiez zvedava, ci bude mat tuto, alebo inu, tato to s nim vydrzala, hoci bolo vidno ze tiez nema az take dobre nervy

julys

:)) tak kazdy je na nieco ine, tvoj bude asi viac pohybovo nadany, moj do lopty nerad kope. sice sa v kuse hybe, ale v tomto smere sportovec asi moc nebude, jeho naozaj bavi pocitanie a je skor taky encyklopedicky a studijny typ. zabrda do fyziky a chemie a v tomto smere mu absolutne nestacim:) ale ma problemy s takymi zakladnymi vecami, hrozne mu trva obliekanie lebo sa niecim rozptyluje stale a usta mu idu v kuse, na hodine ked mu nieco napadne tak to musi ist von...v tomto smere ocakavam problemy, disciplina a tak. a tvrdohlavy je ach jaj :)

inulienka36

a ktomu, budeme mať novú učiteľku, lebo tá odišla, takže ak sa darí tak sa darí, dúfam, že bude aspoň taká trpezlivá ako tá predošla, lebo maly ju mal rád. Veľa závisí aj od pedagóga

inulienka36

zlomky? no teda to už je iný level, ale určite niečo ho v škole nadchne. Môj maly bol asi pol roka v škole a keď sa ho pýtala špeciálna pedagogička čo sa mu páči najviac v škole, povedal, že pani učiteľka, telesná, prírodoveda a veľká prestávka, a nepáči sa mu čítanie, písanie.

julys

na jednej strane ze netlacit dieta a na druhej zas ze treba sa mu venovat...maleho zaujimaju take veci ake ine deti ani nenapadnu, niekto sa potesi a niekto kruti hlavou, ze cim sa zaobera...ale ja ho nenutim, len odpovedam na otazky :)take poznamky potom, ze co sa bude ucit v skole ked teraz riesi zlomky, molekuly a prvky...no ved sa najde kopec inych veci ktore zas vediet nebude, nie?

julys

nas maly cita hlavne napisy po vonku, konecne :) sam, ved ono sa to rozbehne. pismenka sice poznal ako troj ci stvorrocny,uz neviem presne, ale spajat sa mu ich moc nechcelo. aj som sa bala ci nebude dyslektik, ako byvaju tieto deti ale vyzera to ze nastastie nie, aj sam si uz sadne a cita trosku rozpravkove knizky, kratucke texty. sme tak skusali spolu vzdy vecer, on par prvych riadkov, ja zvysok rozpravky.

inulienka36

Veď to, že je úplne niečo iné chcieť a musieť, my aj teraz počas prázdnin čítame, píšeme je jasné, že nie tak až ako počas školy, ale doma je to asi iné. Pritom nemá problém z písmenami, ale je úplne iné čítať čítanku a časopis,leták

julys

tak super, budem to tu sledovat :)
maly aj v pripravke bol co sa tyka ucenia v pohode, sikovny, ale tak to sa ucili take somarinky ktore uz vedel..on sa rad uci nove veci, len som zvedava ked sa bude musiet ucit aj to co ho nezaujima, ako mu to pojde...a to pisanie uloh, som ho musela zakazdym nutit, lebo ved to je nudne. a casto sa velmi rozptyloval pri tom.
som ho dala aj na klavir, aby sa trochu naucil sustredit, tam to bolo tiez narocne, ale ma trpezlivu ucitelku, vdakabohu, ktora sa mu chce venovat, niekedy ked nemal naladu tak neslo vobec nic, a inokedy bol uplne super...asi tak to bude aj v skole...

jojka12

ak by ste chceli, tak mi tu nechajte email, možem vám poslať prácu, čo som písala v rámci skončenia na škole. Mám tam aj zopár rád ako sa pripravovať s dieťaťom so špecifickými poruchami správania a učenia na vyučovanie doma. Možno vám to aspoň v niečom pomože. Nie je toho veľa, ale aspoň nemusíte hľadať po roznych knihách...