V 17tich chcieť dieťa ?

Príspevok v téme: V 17tich chcieť dieťa ?
Lia22

Ahojte ženy

Som úplne normálna študentka 3. ročníka. Mám priateľa už 3 roky, lúbime sa, všetko je fajn - sem tam menšia hádka. Má 20, chodí do roboty, celkom slušne zarobí. Bývam v rodinnom dome s mamou , tatom a braskom.. Len nevienm či mi hrabe ale cca už pol roka túžim neuveriteľne po bábatku. Prosím, neodsudzujte ma za to. Viem, že by som sa dokázala postarať, nedávno som sa sama pár týždnov o dieťa starala a nie raz a všetci boli spokojný. Školu by som doštudovala individiálne, teda aspon druhý polrok 3. a prvý 4. ročníku. Finančne viem,že to zvládnem s priateľom ale jedine čo ma brzdí je tá škola a rodina. Ja viem, sibe mi, ale napíšte mi niečo na to, prosím

Krpec33

Ahoj :)
Ja tvoje pocity chápem :) Predsa len v každej žene je materinský cit, ktorý skôr či neskôr výjde na povrch. Ja osobne mám 17 a 10 mesačného synčeka :) My sme teda bábo nechceli, ale pritrafilo sa. Aj keď by som ja nič nemenila, ale dobrovoľne by som do toho neišla. Pretože je to rozhodnutie, ktoré už nemôžeš vziať späť. Možno to teraz tak cítiš, ale možno by si to za 2 mesiace oľutovala a už nič stým nespravíš. Bábätká sú krásne, ale keď bol môj malý ešte fakt malý a kamaráti išli von alebo na výlet s celou triedou a ja som nemohla, lebo som bola s malým, bolo mi to ľúto. A ľahko sa povie, že školu si dokončím individuálne. Ver mi nedá sa to ani porovnať s tým ako sedíš v lavici. Je to ťažké, do toho ti plače malé bábo a ty sa zároveň učíš. A vieš, že nemôžeš pred ničím z toho utiecť.
Verím, že by si bola skvelá mamina, lebo by si svoje bábo milovala, ale ver mi, určite je lepšie užiť si strednú bez mimča ako s ním ;)

lorinnes

Nerob to prosim ta. je to len ošial, starat sa chvilu o dieta je ine ako ho mat stale na krku a ver mi moja, tu skolu uz nedostudujes, vsetok cas pojde pre dieta. Fakt budem dufat ze nebudes hlupučka a neskazis si takto zivot. Preco nepockat este rok aj pol a vsetko bude Ok. Budes mat vzdelanie. Takto ti hrozi akurat to ze nebudes mat ANI LEN strednu skolu a ked ti skonci materska co pojdes robit? Dalšie dieta?
Takto dopadla aj jedna moja kamaratka ona mala 18 a chybal jej 1 rok v skole. Hovorila si ze vsetko dostuduje individualne a hento toto...prd..uz skolsku lavicu viac nevidela..a teraz plače ze nema ani cas sa vratit
Moja, ver mi, kazdy kto ta odhovara ti chce dobre

Magy

Lia22, mam len jednu otazku. Si si 100% ista, ze to tak chce aj tvoj priatel???
Vies, to ze straaaasne tuzis po dietati je krasne, ale musis si byt naozaj ista, ze to tak isto citi aj tvoj partner a za dalsie, ze je sam dost zrely na to, aby dokazal znasat vsetky prikoria, ktore rodicovstvo so sebou prinasa. Bohuzial, mladi muzi v 20-tke nebyvaju ani zdaleka tak vyspeli, ako 17-rocne baby. On este potrebuje slobodu, volne dychat, ist sa zabavit s kamosmi kedykolvek a pod. S prichodom dietata toto vsetko pada, len starosti a starosti. Poznam nespocet pripadov aj z okruhu mojich blizkych znamych a priatelov, ze takito "hrdinovia", co sa dusovali ze chcu dieta, potom zrazu zutekali, lebo zistili, ze to jednoducho nezvladaju.
Pozoruj svojho priatela. Ako naraba s peniazmi? Ako riesi svoj volny cas? Ake ma postoje k rodine, detom, zavazkom? A tym nemyslim to, co povie tebe, lebo ti povie len to co chces pocut.
Chce to poriadne sa zamysliet a premysliet si, ci tento partner je naozaj vhodny, zrely a pripraveny na vsetku zodpovednost a obmedzenia, ktore so sebou rodicovstvo prinasa. Alebo si sa rozhodla, ze budes mat dieta stoj co stoj, aj keby si ho mala vychovavat sama??

Leela333

Nela41, to je podľa teba o zakomplexovanosti, keď niekto povie, že 17-ročná nie je pripravená na dieťa? :-D Pobavila si ma, fakt.

Starať sa pár týždňov o dieťa a celý život je veľký rozdiel, radšej sa sústreď na školu.

Blondula

mne sa narodila krsna dcera ked som mala 17 rokov a tiez som straasne chcela mat babo :D stale som bola s nou,kedze brat nebyval daleko a kazdy den k nam chodieval.bola na mna tak strasne naviazana,ze ked musela ist domov,strasne plakavala :D ... preslo par rokov a prvy krat som otehotnela v 29 rokoch a som rada,ze to nebolo skorej,lebo mlady clovek potrebuje svoj "teenegersky" cas a nie hned materske povinnosti :D

anonymka23

Milá Nela41,
ale ak dobre čítam, tak žiadna jej tu neradila, že ak splodí dieťa pred 30.rokom života, že ide o predčasné tehotenstvo. Skôr sme toho názoru, že keď už niekto má dieťa, je to veľká zodpovednosť a treba sa o neho aj vedieť postarať. A neviem si predstaviť, že by som sa starala o dieťa, keď by som ešte sama nezarábala peniaze. Z čoho by sme žili? Že by nás ešte živili rodičia? Myslím, že to nie je o zakomplexovanosti žien, ale skôr o ich zodpovednosti. A poznám veľa žien, ktoré majú dieťa po dvadsiatke, no už majú ukončenú aspoň strednú školu a prípadne pracovali, tak majú aj z čoho žiť..

Nela41

Nešibe ti a si úplne normálna, toto prežíva veľmi veľa dievčat v tvojom veku, ale na zdraví by som odpoevede na toto nehľadala, lebo tu sú poväčšinou zakomplexované ženy, ktoré sú toho názoru, že dieťa, ktoré splodíš pod 30 rokov je predčasné tehotenstvo. Tu sú proste tetky zmagorené dobou ;)

anonymka23

Ahoj Lia22,
podľa mňa je to pekné, že chceš mať už dieťa, ale je to skoro mať ho v 17 rokov, keď ešte študuješ. Píšeš, že si sa pár týždňov starala sama o dieťa, ale vlastné dieťa máš na celý život, minimálne do 18 rokov sa oňho musíš starať, resp. dovtedy než dospeje a osamostatní sa. Taktiež píšeš, že finančne by si to zvládla s priateľom. Lenže Ty si študentka a pracuje on, ak som dobre čítala. Na Tvojom mieste si dokončím školu a nájdem si prácu. A až keď budem mať prácu, peniaze a kde bývať, potom by som rozmýšľala o deťoch. Pretože by som chcela svojmu dieťaťu zabezpečiť všetko, čo by bolo potrebné. Predovšetkým aby malo čo jesť, piť, kde bývať a pod...

Annie.S

moja zlatá, :) mam tesne po 18. Aj mne sa zdajú deti uplne zlaté, a mam tiž priateľa 4 roky,a povedala som si, že keby sa stala " nehoda " nevadilo by to. momentálne idem maturovať. pred týždňom som dostala od priateľa PSA . na narodeniny, dobre vedel ako som tžila , tka mi to splnil. vieš čo to všetko obnáša starať sa len o psa v dome/ byte? tiež som si hovorila že by som dieťa zvládla. no ano, keby som sním bola 5 hodín denne..NEVYMÝŠĽAJ, uč sa, choď na diskotéky, na kupaliská, na výlety, zaujímaj sa o niečo , tvojmu veku rovné. :D nepoučujem, ale fakt..ak , tak si kúp psa. a nebude nuda,a uvidíš aka je tvoja zodpovednosť..

protiprudu

A čo že si sa chvíľu starala o dieťa, byť matkou je niečo uplne iné. Tvoj priateľ a rodina by určite boli z takej hlúposti nadseni. Ved porozmyslaj trochu, dieťa je záväzok na celý život. Vies čo je to záväzok? Veľká zodpovednosť a ty zodpovedná nie si. Je pekné že túžis po dieťati ale najprv mu vybuduj zázemie. A kúp si radšej psa, alebo chod strážiť deti, aspoň si privyrobis.