Zdravá výživa, zdravé stravovanie + chudnutie, pitný režim a pohyb

Príspevok v téme: Zdravá výživa, zdravé stravovanie + chudnutie, pitný režim a pohyb
mišulenka

Dobrý večer.

Mám 12 rokov a nadváhu. Viem, že si za to môžem sama, ale zaujímala by ma jedna otázka.
Raňajkovať som začala s tým, keď som musela po dobu jedného roka, predtým som od takých štyroch rokoch neraňajkovala.
Čiže: raňajky boli od 1-4 rokov, podom od 5-9,, pauza" a od takých desiatich, už stále...
Môže to za moju obezitu???? že som neraňajkovala? Lebo žiaden fastfood ani nič také, nejem...len výnimočne, raz, dvakrát do mesiaca, aj to už teraz nie, lebo sa snažím zdravo stravovať aj s tými raňajkami...
prosí Vás, poraďte mi, aká je vhodná výživa?
napríklad ak si dám na raňajky mysli s jogurtom a ovocím , na desiatu: napríklad chlebík so šunkou , syrom, kopcom zeleniny
na obed:zeleninovo-mäsovo-strukovinová polievka, varené kuracie mäso a zemiaková kaša,(varené zemiaky) uhorkový šalát
Olovrant jogurt, a večera zeleninový šalát
tak ako to je vlastne, keď 5x malé dávky, je jeden jogurt ,,malá vhodná" ,,malá a vhodná" dávka??? tanier špagiet??
jedlá typu cottage cheese, mozarella, polotučné mlieko, syry, jogurty, sa snažím každý deň konzumovať. Samozrejme, že niekedy k raňajkám,ak mám chlieb so zeleninou trebárs, si dám mlieko, na desiatu jogurt a do toho kúsky ovocia (hruška, slivky, jablká...)
a poprípade na olovrant ešte syr
...a jedlá ako ryby, ŠPENÁT A BROKOLICA sú u mňa na týždennom poriadku :) žiaden problém, tie jedlá mi chutia..vlastne mi chutí všetko, jem menej, 5x denne, a hodinu sa hýbem, dnes som za deň urobila 100 klikov, spočiatku som mávala svalovicu, (svalovku), teraz nie. +bicykel, polhodina prechádzka, potom korčule, tanec, joga.. a pod...
pitný režim:3L ČISTEJ VODY DENNE (Mlieko sa nepočíta??!!)
Ďakujem za názor..

batrkap

Mišulenka, mna by skor ako nieco poviem zaujimalo, preco si myslis, ze mas nadvahu. Kolko vazis a merias? Si este velmi mlada a si stale vo vyvine. Jes velmi prikladne, ale treba jest aj dostatocne porcie!!! Nemala by si sa v nicom obmedzovat a mysliet stale na jedlo, nie je to pre teba zdrave, kedze este stale rasties a ty potrebujes zjest ovela viac ako dospela zena (napriklad ak sa riadis podla internetovych clankoch typu ,,tri kila dolu" a podobne. To su clanky urcene dospelym zenam, ktore uz nepotrebuju prijimat tolko energie ako dievcata v tvojom veku, ktore stale rastu.