laparoskopia(zlcove kamene)

ivana12

Ja som bola pred rokom na tejto opreacii, nemala som ziadne tazkosti nasli mi to len nahodne a nastastie ani doteraz ziadne tazkosti nemam.
Nebolo to az take strasne po troch dnoch som bola z nemocnice doma, najhorsie to vsak bolo po prebudeni z narkozy - chcelo sa mi cikat dali mi misu a vobec sa mi nedalo (vycikala som sa az nad ranom takze som podstate den necikala -bolo to strasne) ..hadicka mi velmi zavadzala a pichala ma v boku ale na druhy den to uz bolo len lepsie a lepsie :)
O 4 mesiace po operacii som bola v kupeloch v Turcianskych Tepliciach :)
Dcera to urcite zvladne.....

eam

Po operácii to bolelo trochu, no my sme sa na izbe smiali tak pri tom smiechu to bolelo, ale v pohode. No a do 1/2 roka si podá na liečenie, ja som šla asi po troch mesiacoch a bola som v Brusne. Bolo tam fain, len pre mňa 3 týždne bol dlhý čas. Neboj, dcéra to zvládne, len keď bude vyplňovať predoperačné, tak nech to poctivo vyplní, podľa toho jej potom dajú anestéziu.

Misssska12

dakujem dievcata, a po opeacii ste sli ajj na nejake liecenie alebo rehabilitaciiu ci ste oddychovali doma ? pooperacne bolesti su velmi silne?

eam

Hadičku vyberajú po pár dňoch, podľa čistenia, lekár rozhodne, a to vytiahne raz-dva, troška nepríjemné, ale nič strašné a čo sa týka stolice, tak tá hneď nebude, nemá byť z čoho a na cikanie jej dajú misu.:)

leba

Dobrý den, ja som bola na laparoskopii pred 2 rokmi, ale pod narkozou, bolo to celkom ok, len ja som dosť chudá a ta hadička ma pichala v boku, inak ok. pred odchodom mi ju vytiahli bezbolestne....

missssska12

dakujem dievcata za reakcie,je pravda,ze po operacii za ,,ziva,, bez narkozy vyberaju z tela hadicku ? co sa tyka stolice a potreby na wc, v pohode ? :)

renata152

Ja som po lapar. operácii asi 10 rokov. Operácia úplne v pohode. Na tretí deň som bola doma. Nebolo to nič hrozné. Mala som 1 redon, ktorý na druhý deň vybrali.
Avšak dovtedy kým mi nevy brali žlčník mohla som jesť všetko s tým, že keď ma občas bolel, tak som sa večer najedla diétne a na druhý deň bolo všetko OK.
Rok po operácii som začala mať problémy, ktoré mám dodnes. Nejem vyprážané, mastné a pod. a aj tak mávam problémy. Urobil sa mi duodenogastrický reflux /žlč sa mi vracia do žalúdka a z toho mám chronický zápal žalúdka a to robí problémy/. Zvykne to byť u niekoho po vybratí žlčníka. Ale poznám veľa ľudí, ktorí majú vybratí žlčník a sú úplne v poriadku.
Ale operácia sa dá zvládnuť, nie je to nič strašné.

eam

Ja som bola pred 2 rokmi na takejto operácii. 20 rokov som si "pestovala" žlčníkový kameň, čo som sa bála tej operácie. A nebolo to nič strašné. Takže, žiadny strach :)