VŠ - prešov alebo bratislava?

Príspevok v téme: VŠ - prešov alebo bratislava?
eja25

ahojte, prijali ma na vysku do ba na univerzitu komenskeho odbor slovensky jazyk a literatura, taktiez ma prijali na ten isty odbor do prešova na presovskej univerzite. Byvam v presove, a neviem co je lepsie z hladiska buducnosti ale aj vzdelania.. bratislava je daleko ale zas uplatnenie ponuka vyssie, ako ked zostanem v presove. Aky je vas nazor, alebo co si myslite, ktora univerzita je lepsia? dakujem za odpovede

majka12345

DarinkaL ty si nejaka velmi premudrela...mas pocit ze ma poznas? aby si ma hodnotila na zaklade mojho nazoru? mozno mam viac rokov ako ty , hlavne ze mi tu ides hovorit aka som...sa zamyli nad sebou..nemusis tu vypisovat ake su rozdiely medzi vychodom a BA..to ja velmi dobre viem ako aj vsetci ostatni..a ja sa nevytahujem , ze som z BA..len cisto konstatujem ako to je..neviem, odkial si, ale je iste ze zavidis ludom v BA kt. si mozu lepsie zarobit ako v inych mestach.. to je cele o tom..tvoje hodnotenia na mna su neopodstatnene..toto nie je o mne totiz to vies?

3nttt

byg slovakia mudro si to napisal.
este by som doplnila ze nehovorime blavaci ani blava :)

eja25 ale teda k teme. ja osobne by som asi ostala doma. po prve by ma to vyslo lacnejsie a po druhe ja som ten typ co by nedokazal len tak odist. a potom ved sem mozes kedykolvek prist,ak si myslis ze je tu lepsi zivot. neviem posudit. treba si zvazit ci chces odist od rodiny,kamosov atd. ale ak ta to laka,tak nieje co riesit :) chces ist na intrak ci?

DarinkaL

majka ty ešte potrebuješ dospieť aby si mala subjektívny názor. Takže chápem ta. Tak ako neprebiješ hlavou múr tak ti ja nevyvrátim tvoje ešte nedospelé a hlúpe názory.
A idu práve do Ba ako píšeš lebo na tvoje veľké počudovanie Bratislava je hlavné mesto Slovenska opakujem a je tam viac pracovných príležitostí a politici to aj s platmi a všetkym zariadili tak, že život v Ba je o čosi lepší ak vieš ako na to. Zatiaľ čo na východe má niekto plat 350 € rovnaká profesia v Ba má plat 550 €. Je to celé o tom.
No tiež by som sa považovala za lepšiu a múdrejšiu keby že som v Ba a nejaka "bratislavčanka" ako ty sa bude vyťahovať, že čo to ona je, lebo je " z blavy neee" a východniari podotýkam rovnako Slováci ako nejaká blavačka, majú právo byť kdekoľvek na Slovensku.
A je hrozne primitívne byť sa o jednotlivé miesta Slovenska. Bolo to tu vždy a aj to tu vždy bude. Nenavisť medzi Slovakmi. Hrozne trápne. Iné krajiny by sa nám vysmiali.
Žobraci sme všetci. Cele Slovensko je jedna veľka žobračina. Takže sa v podstate smejete sami sebe.

majka12345

myslela som to tak, ze vsetci z vychodu sa tlacia do BA, studenti ale aj pracujuci..vsetci sa sem tlacia, to nie je o tom ze si kazdy moze ist kam chce,oni idu prave sem a ako som povedala, strasne sa tu roztahuju a povazuju sa za lepsich, mudrejsich a vzdelanejsich.. mam pravdu,zbytocne budete namietat

byg slovakia

mam kamarata v blave a ten vravel :-oreginal bratislavcanov v blave je asi 30% spravny oreginal sa narodil v blave aj jeho rodicia vie po nemecky,madarsky a samozrejme slovensky ako jeho rodicia...a nevadil mu nikto ani z tarnavy ani z vranova,je to tazky pohodak, takze hrat sa tu na velkych blavakov a slama vam strci z nohavic je trapne:)

bingham

Lebo XXXX Vychodnarov tu v BA robi bordel(vacsne nespokojna zobrota), preto tak Majka reagovala :)...samozrejme cest vynimkam..mam aj dobreho kamarata od Presova...ktory zhodou okolnosti tiez nadava na "vlastnych" :)

DarinkaL

majka preto by tam mala eja ísť, lebo BA patrí Slovensku ale bohužiaľ Bratislavčania ako ty sú natoľko blbý a nechápavý že si myslíte že existuje BA a Slovensko. Ale ta škareda BA je hlavné mesto Slovenska a preto si tam môže ísť každý kto chce. A keď nechceš aby ti niekto obsadzoval miesto tak buď chytrejšia, šikovnejšia a múdrejšia. Sťažovanie ti nepomôže.

eja podľa mňa by BA nebol zlý nápad. Pokiaľ nie je problém s financiami tak by si to skúsiť mala, je tam viac možností. A možno spoznáš aj normálycn ľudí a možno nie.

capricorn

majka12345 ty budes cista blavacka a otec pochadza dakde zo skalice a mama zo svidnika co?:)takych mam najradsej nebyt vychodnarov tak kto vam tu blavu postavyl? aj tak je pol blavy z vychodu tak tu neterep:)

terap2

majka12345: ako keby Bratislava patrila do sukromneho vlastnictva len Bratislavcanov, BA je hlavne mesto Slovenska, a kazdy Slovak ci je uz zo zapadu/stredu alebo vychodu ma rovnaky narok tam pracovat alebo studovat..
a eja25: podla mna by si mala zvazit aj cestovanie a financie, predsa len je ine studovat v meste kde clovek byva ako inde cestovat 6 hodin vo vlaku a co sa tyka kvality myslim si,ze tam urcite nebudu nejake priepastne rozdiely vo vyuke, predsa len to bude typicky slovensky styl vyucby..