100 ml mlieka = 100 g mlieka?

0vecka

2 Jefitto urcite to bolo z toho mlieka :-D ... a urcite su na deviatackej olympiade priklady ktore sa daju riesit aj inak ako 5+6

Jefitto

Materske mlieko je pre človeka najlepšie. Moja jedna suseda, hoci je dosť čudáčka kojila svoje dieťa do troch rokoch. Výsledok je taký, že jej syn má teraz okolo tých 22-23 rokov, je to síce čudák nenormálny, ale má takú hlavu jak einstein. Už ako deviatak riešil matematickú olympiádu a poslal také riešenia, že ešte vedci z akademie vied boli z toho vyhukany. Pred dvoma rokmi vyhral celosvetovú fyzikálnu olympiadu vo vietname.

RNG

Materske mlieko ma velmi rozdielny obsah tukov, aj pocas kojenia.
Viac na to vidis napr na
en.wikipedia.org
kde hned z obrazku pochopis, ake rozdielne mlieko moze aj ta ista osoba mat.
Celkove ale priemerny obsah tuku je vyssi, ako v kravskom mlieku, aspon podla priemernych tabuliek, co tam uvadzaju.

GoFruit

RNG kolko % tukov ma materske mlieko? a kolko bielkovin? Ma ich kazde materske mlieko rovnako alebo sa to lisi? Dakujem

RNG

Hustota mlieka od krav je velmi blizo 1 gram na ml. Tuk v nom je trochu lahsi, cukry a bielkoviny trochu tazsie.
Ale v obsahu daleko prevlada voda.
Neplati to nas vsetky mlieka, velrybie ma viac tukov, a medvedie,( ladovych medvedov) pocas zimneho spanku, ked sa narodia male medvediky su krmene mliekom az z 50% obsahom tuku a tulene este viac.
www.havemilk.com