uz ho mam dost....cheli by ste takeho??

Príspevok v téme: uz ho mam dost....cheli by ste takeho??
ivka2

Zeny prosim poradte mi, uz som zufala a neviem ci fakt sibe mne alebo mam sibnuteho priatela....sme spolu 5rokov, on stale snival a opisoval ze kedy sa vezmeme, ale ja som nechcela lebo som este mlada a este studujem, no teraz ked nieco spomeniem o svadbe, tak povie ze svadbu tak za 5 rokov, lebo on si az teraz uvedomil ze potrebuje si uzivat slobodu, a ze ked bude so mnou tak uz bude po vsetkom konec, mne je z toho do placu, ked si pomyslim ze on si zivot so mnou predstavuje ako pohreb mladosti...a teraz aky je on...ma skoncenu vysku, vek 26, prilis velke sebavedomie lebo si chytil dobru pracu, ma uz aj byvanie lebo mu k tomu dopomohli rodicia, a ma pekny plat, lenze problem je v tom ze on vsetko co zarobi vsetko dokaze aj minut...tak mi povedal ze ked sa zosobasime ze on bude prispievat len 60% do domacnosti, ze zvysok bude on pouzivat na co on chce...a dalsia vec je ze jeho predstava zeny je ze ma byt stihla blondina, inteligentna, prijemna, s vysokym prijmom, s mierami 90-60-90, ktora mu bude na vsetko prikivovat, a popri tom vsetkom sa bude starat o deti, varit, upratovat a este zabehne do fitka aby bola sexi...pritom on nieje ziaden BRAD PIT, a aj napriek vsetklym tym vlastnostiam ho mam rada....resp. ho lubim...ale fakt neviem ci to ma buducnost...lebo ja vobec niesom taka aku si on predstavuje, ..lebo nikdy mi nepovie ze ja chcem teba, ale povie ze ja chem aby moja zena bola taka, taka, taka...chapete???som zufala..a neviem ci je problem vo mne alebo v nom...ja mam 21, studujem vysku, a viem aj upratat aj navarit, no som normalne dievca, ziadna modelka ani moletka, ale ani ziadna fiflena..ale viem sa uskromnit, co jemu skromnost nic nehovori...prosim poradte mi, povedzte mi hocico co by mi pomohlo, viem ze som sprosta , ale ho lubim, a ked mu poviem ze je koniec tak to nevydrzim lebo mu napisem alebo on aj tak po 3 dnoch pride a ja mu otvorim..:(laska je silnejsia ako rozum...a sorry ze som sa tak rozpisala ale potrebovala som sa vyventilovat a sorry aj za tie chyby....

sunnysweetie

ahojte, awoj IVI :)
ja mám tiež 5ročný vzťah..a môj partner nie je ideálny..ale nemám pri ňom pocit, že by som bola iba záloha a že čaká na svoj ideál..svadbu zatiaľ nechce, teraz končí VŠ a chce sa najskôr finančne zabezpečiť..ja by som sa vydávala aj zajtra, keby to bolo na mne..ale on nerád hovorí o svadbe, o našej spoločnej rodine..dakedy nerád hovoril aj o našom spoločnom dome..teraz si ho už plánujeme..ON bude Ing., má peniaze, auto, bude mať dom..ale nemám pocit, že by si ma vydržiaval..a ani mi nehovorí, že jeho by chcela každá..skôr naopak..som jeho prvá a on tvrdí, že preto, že jeho nikdy žiadna nechcela..podľa mňa to tak nie je..on je veľmi citlivý chalan a hanblivý,preto som jeho prvá..lebo som vtedy dávno urobila prvý krok JA.

IVI, poznáš môj príbeh, aj môjho priateľa..teda aspoň z rozprávania / písania..vieš, že má svoje chyby a nie je dokonalý, ale ja ho aj tak milujem..
viem, čo cítiš, lebo keď sa ja nahnevám an toho môjho a poviem mu ZBOHOM..o 10min. je u mňa a ospravedľňuje sa a bojí sa, že ma stráca..vtedy sa na týždeň zmení a je všetko OK.
ako u teba..
aj keď sa musím priznať, že posledné 2/3mesiace sa nemám na neho za čo hnevať!!!nezmenil sa,ja som sa zmenila, beriem veci,slová a činy, ktoré urobí inak!!!a preto som šťastná!!!

viem, že ty svojho miluješ a po 5r. by bolo ťažké sa rozísť..preto ti chcem dať radu:
keď sa za niečo pohádate, nenapíš mu prvá a keď napíše ON, tak týždeň ho ignoruj,neodpovedaj, nezdvíhaj telefón,..
ak sa uvedomí, príde a ospravedlní sa s kyticou ruží, tak ju odmietni, povedz, že už nevládzeš, že sa cítiš ako handra a že nie si s ním šťastná!!!že si nevieš predstaviť život po boku človeka, pre ktorého by si bola len domáca panička a upratovačka a kuchárka a opatrovateľka detí, že ty máš iné plány, lebo po skončení VŠ si chceš nájsť dobrú prácu a stať sa nezávislou..od rodičov / finančne / aj od neho..
nedaj sa mu po týždni prosíkania obmäkčiť a povedz mu, nech sa ozve,keď sa zmení!!!a keď sa nezmení, tak že nie je prvý a posledný na svete..že teraz máš konečne šancu si nájsť niekoho, kto si ťa bude vážiť a pre koho budeš ten ideál..že je veľká škoda, že si ten ideál nebola pre neho,ale že čo už..popraj mu peknú budúcnosť a rozlúč sa s ním..
nehoď sa mu do náručia..nebozkaj ho..vydrž to a potom uvidíš, neskôr, možno o mesiac, dva mesiace, ako sa zachová, či ťa naozaj miluje a bude dobiedzať a zmení sa/lebo sa to dá/,alebo či po mesiaci už bude sa vláčiť so svojim ideálom..
poviem ti ešte jedno..ak je samoľúby a sebecký, pre neho nebude žiadna kočka 100%tná..pretože on je tak sebavedomý, že pre neho je nejkrajší on sám..
ale jemu sa to raz vráti,preto nebuď smutná!!!
Božie mlyny melú pomaly, ale melú spravodlivo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

teraz sa usmej..behni na www.jewel.sk , precitaj si knihu Sanca na novy zaciatok a budes brat zivot inak..uvidis..drzim paste..cmuk :O)

samko r.

Podľa toho čo tu čítam, nepokladá ťa za partnera, ale za majetok a handru, ktorú môže kedykoľvek použiť a znovu hodiť do kúta! Spamätaj sa, pokiaľ nie je neskoro!!!

ivka2

skoncovat nebude lahke , ale aspon sa utvrdilo moje myslenie ze ziadna zena by takeho tupca nechcela...lebo on si o sebe mysli ze keby som ho nechala tak by nemal problem...jedine ze by ju tiez na nieco nalakal, mna nalakal na to ze bol taky ze vsetko co mi videl na ociach tak splnil...proste a tymi sladkymi recami...urcite mi neslo o peniaze, lebo chodit sme zacali ked bol student a tym ze on nevedel ani predtym usetrit ani korunu tak ja som na tie pomery mala viac penazi ako on..:)...len ja stale tuzim po tom aby sa zmenil...lenze neviem ako, asi mu fakt dam tu volnost ak po nej tuzi...ak mu neje so mnou dobre..:( nech si ide hladat modelku, a taku ktora bude chciet takeho perfektneho muza...lebo on je fakt sikovny ale tou samochvalou, sebeckoustou a pychou to prehana...lebo je vela chlapov co v zivote toho dosiahli vela a nie tolko co on a urcite sa tak nespravaju ako on...inak asi budete poznat NORU MOJSEJOVU, tak on je podobny typek..ale na to som prisla az teraz...

igina

Ivka, skoncuj to!!! Mám v okolí jednu známu, ktorá je za takého tupca vydatá už 30 rokov a poviem ti je to horšie a horšie. On mal tiež byt, auto, prachy keď sa brali. Teraz majú spolu dospelé deti a musela ich vychovať ona sama - či už to boli financie alebo láska k deťom. a Ja viem že ho mechceš kvôli peniazom ale uvedom si, že byt je jeho...... a nikdy nebude tvoj. A potom.... po rokoch keď ťa to už fakt prestane baviť, zostanú ti deti a holá pr... Otvor oči a uvidíš že je niekto kto ťa bude naozaj ľúbiť. On ťa neľúbi, len ťa vlastní.

*adka*

sorry, ale viete si predstavit, ze by ste dali dokopy ohen a vodu a ani ohen by nezhasol a ani voda by sa nevyparila?!

drnda

koleduješ si o hroznú potupu, ty budeš miesto toho aby si začala byť otvorená aj iným vzťahom nanho čakať, on sa bude vracat kým si niekoho nenájde a potom ta, ver mi,chlapi sú sebci, bezohladne nechá, bude mu jedno či trpíš, či sa trápiš...odrazu mu bideš na oštaru. Ved už len to, že príde kedy to jemu vyhovuje, nie kedy to ty potrebuješ, je strašná urážka. S bumerangom sa dá ľahko poradiť, zlom ho, hod ho do ohna, už sa ti potom nevráti

ivka2

drnda, ja viem ze vy my tu darmo budete radit, ale aspon citim od niekoho podporu a potrebovala som to dostat zo seba von lebo som mylela ze ma slak trafi...a potrebovala som sa uistit ze ci sibe mne alebo jemu...ale asi obidvom, jemu zo svojheo ega amne sibe uz z neho...a musim priznat ze som na nom zavisla, ale liecit sa nechcem a od neho sa nedokazem odlepit lebo ako som to tu uz viackrat napisala,on je ako bum,erang..stale sa vrati, ale az po urcitom case kedy vie ze som uz kludna a ze mi chyba objatie...

drnda

Ivka, ty javíš všetky príznaky závislosti. Si závislá od neho, tak ako je niekto závislý od cigariet, alkoholu, drog....Darmo ti tu všetci budú radiť, musíš sama chcieť.
Ani jeden človek ťa nepodporil v tom čo robíš, tak sa aspoň nad tým za mysli, asi to nie je náhodas, že to všetci tak vidia. Ak si ešte tento list napísala, asi ti ešte ostali posledné zvyšky zdravého rozumu a začni za seba bojovať! Nik iný ti nepomože, tobôž tvoj drahý priateľ, ten si len na tebe bude "pásť" svoje ego.

ivka2

dee ..presne ja by som takych ludi pootrebovala, vyjst si niekam na turu, ist zbierat huby, kupat sa , opekat..jamam velmi rada prirodu...a tomu mojmu ked nieco take spomeniem, tak mi povie ze ty nevies ze mam alergiu???a mna bolia nohy aby som chodil zbierat huby....a take podobne vyhovorky tak kysneme doma , a ked sa nepohybujem tak samozrejme ze som aj pribrala, ved ked nic nerobime len sa napchavame a sedime pred telkou...a k tomu uzivania zivota..ten si ide samozrejme uzivat ked ja som v skole, ked som doma a ho aj niekam volam tak on je unaveny...proste ja ho nechapem....ale takych ludi akych by som potrebovala ani v okoli nenajdemm lebo dnesnych mladych lakaju len diskoteky a popijanie v baroch a ked opekacka tak samozrejme litre alkoholu...