Neviem reagovat

Príspevok v téme: Neviem reagovat
hop

mozno poznate tu situaciu, stava sa mi to mam pocit ze pricasto - neviem reagovat. situacia s pre mna neznamymi ludmi, v ktorej nie som schopny pruzne reagovt, nastane ticho, a mam pocit ze sa odomna ocakava nieco zmysluplne :D popis dost zvlastny, viem, ale dufam ze je to pochopitelne. na toto asi niet rady, len ma zaujima ci to zazivate, a ako sa s tym vysporiadate spatne. pre mna je to strasne ubijajuce, mam potom vycitky svedomia a necitim sa dobre. je to tak prakticky vzdy, strasne ma to hneva, citim sa menejcenne a mam pocit ze na ludi to posobi velmi nedobre

anjelik

Hop, to čo popisuješ je podstatne zložitejšie ako to na prvý pohľad vyzerá. Riešiš otázku správnej komunikácie s ľuďmi.
Ale základom a východiskom je v prvom rade komunikácia so samým sebou..:o) Ak zvládneš tú, zvládneš už akúkoľvek situáciu. Prvou podmienkou pri rozhovore je byť otvorený..jednoducho povedané..skutočne toho druhého počúvať a neuvažovať nad tým, čo preboha ja na to poviem. Nemusíš povedať nič, ten druhý potrebuje tvoju pozornosť viac, ako nejaké tvoje nejapné komenty.;o))
Nemáš dôvod sa hnevať na seba..to je to zlé, čo pri tom robíš. O tom je aj komunikácia so sebou..uvažuješ, analyzuješ a preciťuješ, ako ktorá odpoveď na teba pôsobí...A na základe toho sa rozhoduješ. Či chceš aj niečo odpovedať alebo iba počúvať. Ver mi, ľudia chcú viac dobrých poslucháčov ako bystrých odpovedajúcich...:o)) ( alebo aj nie, ako kto ;oP )
Tak sa skľudni a nerieš hlúposti, ak sa aj nejaký trapas stane, netreba sa k nemu x krát vracať..nikam ťa to neposunie, iba sa budeš cítiť zle. A to naozaj neviem, na čo by ti bolo dobré..:o)))

dodna

Problém je v tebe. Príliš sa zameriaš na vnútro namiesto toho aby si vnímala zreteľnejšie situáciu. Môže to byt zlomok sekundy. To nevadí. Čas ti pomôže. Komunikuj, komunikuj, komunikuj...

texas

je to len nedostatok skusenosti, netreba sa bat komunikovat a to ze nepovies to \"spravne\" v pravy cas nie je tragedia. casom sa to zlepsi. a neberte to tak vazne.

supaciakoza

viem o com hovoris...tiez sa mi to stava...hlavne v spolocnosti kamaratov...o niecom sa bavime a ja neviem reagovat a ked som potom sama v hlave sa mi hromadia odpovede ktore som mala povedat v tej chvili,je to nejaky blok alebo strach s toho co povieme...je to blizko Socialnej Fobii