Som sprosta materialistka!

Príspevok v téme: Som sprosta materialistka!
pomoc

Clovek by si myslel, ze sa tym chvalim, ale mam velky problem! SOM NESTASTNA zrejme si za to mozem sama, ale neviem ako to mam ovplyvnit, neviem to dokazat! mam vela znamych, vplyvnych a bohatych ludi ktorí maju peniaze, luxus atd. s ktorymi si rozumiem, som s nimi rada, ale nikdy som s nikym takym nic nemala. No problem je v tom, ze keby nemali to co maju a keby neboli tym cim su, asi by som o nich ani nezakopla...

a k veci. Ma o mna zaujem jeden velmi charizmaticky chlap, je pekny draho sa oblieka, je sportovec, zaraba si na vsetko sam sprava sa ku mne velmi pekne, ale nezaraba vela, ma dobre auto, ale pochadza z chudobnej rodiny....ked mi to povedal, velmi, ale velmi ma to od neho odradilo... pretoze si neveri, porovnava sa s tymi bohatymi a strasne ma to odradza. Neviem sa nad to povzniest, je mi do placu. Vyzeralo to nadejne ked zrazu ma preplo na uplne inu vlnu myslienok ked som s nim je zo mna nevozny, kdez to mne sa pacia sebavedomí, a vlastne tak ako sa spraval na zaciatku...neviem sa povzniest nad to, ako keby ten clovek pre mna stracal hodnotu cim dalej tym viac a nestalo sa mi to raz. Mam si otrepat hlavu o stenu, je to diagnoza? Ist ku psychologicke? nemozem sa nazvat zlatokopkou, lebo tych chlapov nevyuzivam...ale chudoba ma odradza, nechcem sa mat v tejto dobe zle, nikto sa nechce mat zle! pritom sama nie som z extra bohatej rodiny, no sme na urovni aj ked si nemozeme dovolit luxus... da sa vlastne zmenit uvazovanie, asi dnesna doba robi zo mna takeho cloveka... chcem byt len stastna a aj ked sa smejem stastna som neni. Asi ma bude vela ludi odsudzovat a nakladat mi za to co mne samej vadi, ale chcem aspon nejaku radu, prehovorenie do duse, povzbudenie. Nie som stastna v zivote, nemam sa dobre predstavujem si zivot uplne inak..ale kvoli mojmu uvazovaniu sa tazko posuniem niekam...

majkyy111

na tejto teme mi cosi nesedi a nejak jej ani neverim... totiz ak ma niekto rad luxus a dajme tomu aj snobizmus, tak sa nebude znepokojovat tym ze to ma rad, alebo ze ak sa mu nieco nedari, tak to je kvoli tomu ze ma rad luxus, tak isto ako pre niekoho pre koho luxus nie je podstatny v jeho rebricku hodnot tak sa nebude znepokojovat ze by mal byt naopak vyssie aby bol stastny...
proste to nedava zmysel a rozhodne neverim autorke temy ze ju zalozila z dovodu ktory tu prezentuje..

Vemeno

Budes sa asi smiat, ale len hlupy clovek moze chciet peniaze bez vynalozenia namahy. Ak sa o to snazis, tak si naozaj sprosta materialistka. Ale nemusis mat obavy. Takych ludi chodi po svete vela. Peniaze totiz maju hodnotu len vtedy, ked su kryte. To znamena, ze aby mali hodnotu, musia ludia stale nieco vyrabat pre inych ludi. Ak budu vsetci chciet len peniaze beznamahy, tak ich sice mozu mat, ale budu k nicomu, lebo si za ne nic nekupis.

Sejla

anjelik, tak prepáč, ale vraj nie je podstatné, ako nadobudneme svoj majetok??? Keby takto rozmýšlal každý, žiadny majetok by neexistoval, nemal by ho kto zarobiť... To sú strašne pokrytecké reči ..pre niekoho, kto maká dni noci, aby mohol splatiť nájom, v zahraničí, bez pomoci kohokolvek, ani rodiny, so štátnou pôžičkou 9000 libier ročne na školu, kto si všetko vybojuje a vybavuje sám.... a navôkol ludia, ktorí si nedovidia za nos, proste s predsudkami, ktorí sami nepohrdnú nejakým boháčom, vezmú láskavosť za chvílku podlizovania, ale na mňa rozprávajú, že ja budem určite kurvička, keď sa obliekam na úrovni a usmievam sa na ludí, a doubledog ty si už nájdi nejakú jebačku, lebo už si s tými protiženskými rečami trápny

anjelik

Tomu sa vraví pichnúť do osieho hniezda..:o))
Čože to len v sebe milí zlatí máte, že vás to tak podráždilo?? No tolerancia, pochopenie a súcit to asi nebude. Skôr je to odsúdenie, pohŕdanie a nepochopenie. A neschopnosť čítať medzi riadkami..o tom, čo je to skutočne dôležité a pre život podstatné a čo skutočne stojí za námahu..otázka majetku a spôsobu jeho zabezpečenia to naozaj nie je. :o))

doubledog

tiez to uz nechcem dalej riesit, ale podstatne je to, ze argumentovat sa da hocijak, ale podstatne je spravanie, nie slova.
zazil som totiz viackrat vo svojom okoli, ze verbalne sa zeny stavali do nezavislej pozicie, o par rokov ale zrazu maju deti s prachatym muzom.
takze uz som v tomto dost skepticky.