prečo zit

chladomor

maja05:
Prečo majú niektorí ľudia tendenciu presvedčiť samých seba, že sú milovaní nadprirodzenými osobami, keď sú často milovaní skutočnými osobami z ich okolia? (žiaľ sú aj smutné výnimky)
Človek potrebuje priateľstvo a lásku najmä so sebe rovnými - inými ľuďmi. Len vtedy môže ísť o vyvážený vzťah, keď jeden nie je podriadený tomu druhému.

Marecek24

maja05 to myslíš vážne? Čo by si povedala ateistovi, moslimovi..? Ježiš Kristus ťa miluje? Prosím ťa...tiež sa trápim a pochybujem, že ľuďom na ulici, čo idú okolo mňa záleží na mne. Ľudia o mňa (o nás) nezakopnú, pretože každý si ide svoje. Nestarajú sa, čo nám je, je im jedno, či sme šťastní. Maximálne len zazerajú.

maja05

Ahojte vsetci!
Viete,keby mi niekto povedal,ze to chce vzdat so svojim zivotom,tak by som mu povedala asi toto:
"TVOJ ZIVOT,nech sa Ti zda akokolvek ubohy a biedny,smutny a mozno plny trapenia a samoty-MA pre niekoho OBROVSKY a NENAHRADITELNY VYZNAM!Je tu niekto,kto Ta miluje a kto za Teba a prave za Teba,ak sa trapis,polozil dokonca svoj vlastny zivot.Aby,aj ked tu na Zemi si utrapeny,mal si navzdy a naveky zivot nadherny a plny stastia a bez bolesti.JEZIS KRISTUS,dava zmysel tomuto celemu utrapenemu a mozno aj fakt nanic zivotu(,ktorym si mame zasluzit vecne stastie v nebi).Pretoze svojou smrtou na krizi nam otovoril NEBO.A je tu este niekto,pre koho ma Tvoj zivot vyznam-sme to my vsetci ostatni ludia,ktori Ta nepozname osobne,ale mozno Ta stretneme na nakupoch,alebo prejdeme okolo Teba po ulici a mozno pri pohlade na Teba,na Tvoj utrapeny pohlad,si povieme,ze stoji zato bojovat o lepsi zivot,pretoze chceme,aby si bol aj Ty stastny,velmi nam na Tebe zalezi.Lebo len vtedy,ked budes aj Ty stastny,mozeme byt plne stastni aj my,ostatni,lebo nam na Tvojom stasti zalezi.

bingham

Elefantia...by som ta drbol na podium...pred vela ludi a stala by si tam dovtedy kym by ti to cervenanie nepreslo, mozno by ta chvilu triaslo, ale pomohlo by to :)

elefantia

m,mlk....velmi dobre ta chapem aj ja trpim Socialnou Fobiou...a v dnesnom modernom svete je to nieco hrozne...a zase do kola...ten kto to nezazil nemoze ta pochopit...je to ako keby ti niekto vzal kus duse...dusis sa a nemozes sa nadychnut...ja mam problem s Cervenanim a stoho mam aj strach s ludi,nove kontakty,obed u jedneho stolu,nakupovanie...atd

zuvinka

Ako tu už bolo spomínané, človek, ktorý má psychiku ako tak v poriadku, ťažko pochopí, prečo by sa chcel niekto zabiť. Ja som to pochopila pri mojej mame. Trpí depresiou, a tak som si vypočula neskutočne veľa viet o tom, ako by najradšej so všetkým skoncovala. Nikomu neprajem zažiť ten pocit bezmocnosti, ktorý som pri tom zažívala..

chladomor

Vo vlastnej skúsenosti som tak ďaleko ešte nezašiel. Zašiel som však dosť ďaleko na to, aby som dokázal toto konanie aspoň z časti pochopiť