Ako prestat mysliet na sex

Príspevok v téme: Ako prestat mysliet na sex
martinn

ahojte. Mam 22 rokov a myslim, ze mam jeden problem, mam priatelku 3ti rok a este som s nou nemal sex. Je v tom nabozenstvo, vnima sex ako hriech a chce ho az po svadbe. V posledom case nan myslim dost casto a neviem tento pocit zo seba dostat, niekedy sa tym ubijam. Ked som s priatelkou mam stale tuzbu, viem ze to na mne vidi a ked sa o nieco pokusim zacne jej to vadit, lebo viem aky ma nato nazor. Momentalne prezivam casto dni bez nalady a si nahovaram ze je vsetko ok, ze tiez sa nemam preco ponahlat. Neviete mi dat nejaku radu ako sa cez toto preniest a znovu ziskat energiu a veselost??

kiera111

A este je aj veeela pripadov a aj moj to je, ze sa ti ten prvy partner po sexe zhnusi
-------teda myslim po tom "poprve"

kiera111

alenka, presne tak, mas pravdu...pekna predstava mat jedineho a on mne jediny...ale zasadne pred svatbou...ale zas hm, aj je dobre vyskusat viac, lebo nieco nesadne, alebo nuda... a dotycny/a sa sa zacne zamyslat ze ake by to bolo s tym/tou, vsade sa riesi sex a rozne praktiky a clovek rad skusa a ked to nikdy nedostane u svojho, tuzba ho zatiahne...A este je aj veeela pripadov a aj moj to je, ze sa ti ten prvy partner po sexe zhnusi....

wreck

celestinka, preco nie, iste su aj take pripady.

ja som to skor myslel vseobecne dotykovo. ked jedna zo stran k tomu nema nijaky extra vztah a druha, naopak, zomiera tuzbou. v takom pripade mi ocakavanie 'zmierenia z chlapovej strany' pride ako snaha naucit sa prestat dychat.

sranda, vzdy som si myslel, ze prave zeny su tie tulive maciatka a rozhodne im to netreba vysvetlovat.

vztah na mna, idealistu nenapravitelneho! :)

celestinka

majkyyy1111 vsak ako fajn :D pohorsujem sa nad chlapmi ktori nevedia vydrzat bez sexu, to je moj nazor nech si hovorite co chcete.

alenka_maxova

kiera, tak aby som to dala na spravnu mieru, mne sa tiez paci predstava byt s jednym clovekom dlhooo predlhoooo a byt si navzajom "prvi" alebo aspon byt mu "prva". Ale zasadne nesuhlasim, ze sa ma so sexom zacat az v manzelstve. Nevidim dovod, preco by som nemohla mat partnera, s ktorym sa budem sexualne poznat a ktory sa neskor stane mojim manzelom :) Lenze je fakt dolezite, vyskusat to pred tou svadbou, lebo ked si nesadnete po sexualnej stranke, ten vztah skor ci neskor skonci. Tak isto poviem uprimne, ze keby som zistila, ze mi terajsi partner (ktory bol mojim prvym) nesadol co sa tyka sexu, asi by sme to rychlo ukoncili. Nastastie to nie je moj pripad. Ale stava sa to, ze si nesadnu dvaja ludia

majkyyy1111

vztah = laska * sex
aby mal vztah nenulovu kladnu hodnotu musia byt nenulove a kladne aj obidve premenne
presne ako pisal wreck- mozu si ti dvaja naozaj velmi sediet v nejakej ideovej aj emocionalnej rovine, ale ak nefunguje ten vztah aj v intimnej rovine tak skor ci neskor je mrtvy, pretoze frustracia casom zacne u toho co pocituje deficit narastat a raz prekroci tu mieru unosnosti (= nevera a postupny rozpad vztahu, alebo rovno rozvod). a nie je na tom nic nehanebne, je to uplne prirodzene (s vynimkou asi 2% asexualnej populacie)

kiera111

alenka, ved to je chore podla mna, ved dobre verme, ale takto sa cely zivot obmedzovat? a co budem mat viac v zivote ked si vrznem po svatbe? truhlu zo zlata, nesmrtelnost, bohatstvo, zdravie???? haha. ved aj ta svatba....taka umelina...keby pocas svatby daval niekto tam hore znamenia aspon, ja neviem blesky...ze je to uz aka udalost...ale hlavne ze fararko ktory sobasi, tvrdi ze ma kucharku a sluzku doma...a pritom je to baba jeho ktoru šukava kazdy vecer...ale to je fakt...pravda... a jooj kolko tych "bohov" je na svete....tam v tych primitivnych zemiach sa davaju upalovat za svojho boha...vymysleneho nejakym debilom a vsetci veria ako dilinaci...alebo cely zivot nejaky habit nosia, spotene, smradlave, zarastene...a chlap zien po 3 prdele moze a zena ked co, tak ju ukamenuju...!!! cely zivot taky obmedzeny v strese a len z nejakeho vymyslu a naivite... nevravim ze nieco neni medzi zemou a nebom...nieco proste je! ved pribehy z klinickych smrti atd niesu len tak...ale zas zivot mame len jeden a ubehne rychlo a nikdy nevieme kedy skonci...tak preco si neuzit nejake momenty naplno, nie? kolko zaritych krestanov, chodiacich dennodenne do kostola...a ake rakoviny a pekelne zivoty maju! kedysi som chcela prejst na vegetariansku stravu...ale LEN koli umieraniu zvierat...ale po chvili som si uvedomila, to ze ja nebudem zrat maso, tak ta kura bude aj tak mrtva bez ohladu na mna, tak preco si odopierat co mi chuti...nikomu tym nepomozem...a radsej to uz zkonzumovat, ako by to zvieratko malo byt mrtve zbytocne, pokial by sa to masko z neho pokazilo a vyhodilo zbytocne, lebo by zomrelo pre ziadny dovod...

alenka_maxova

nuz, celestinka a ked nepride k tomu zmiereniu zo strany chlapa? Nerozumiem preco by napriklad nemohlo prist k zmiereniu zo strany zeny :D Ale dobre :D No...ak by prislo zo strany chlapa k zmiereniu so situaciou, ukazal by, ze naozaj to dievca lubi z celeho srdca...Okej, dobre. To je krasne a to sa paci aj mne. Ale garantujem ti, ze taky par ma problem neskor s intimnym zivotom :)