potrat?

Príspevok v téme: potrat?
Avril999

Citim vsetko mozne len nie to presvedcenie nechat si dieta. Neviem co mam urobit, mam 24r ani mama o tom nevie. Mam vycitky teraz nad tym vsetkym ale mat dieta som neplanovala smutne je ze necitim to co by prevazilo misku vah nehat si to dietatko. Strasne zle sa citim pravdepodobne nie som dobrá bytosť, ktorú vú´äčšina asi odsudi..bojim sa velmi toho rozhodnutia ktore mam urobit..

alenka_maxova

neviem si predstavit mat dieta teraz. Mam tolko rokov co ty, ale citim, ze sama som "nevyburena" v mnohych veciach. Hlavne ta moja pohodlnost, ze si vsetky zarobene peniaze minam na seba, doprajem si co chcem, idem kam chcem...Moja neschopnost vydrzat s dietatom dlhsie ako den a venovat sa mu... Toto by ma strasne obmedzovalo, keby som teraz mala dieta. Preto mi je jasne, ze nan este nie som pripravena. Ja by som teda zvolila potrat. Skus prehodnotit, aka by si bola ty, ci by si sa vedela vzdat kopec veci, prist o svoje pohodlie a podobne. Ak ano, nevahaj a babeno si nechaj :)

odpovedam

avril, mas stastie, ze mas takeho partnera. Mnohi zutekaju, ked zistia, ze ich dievca je tehotne. Skus psychologicku pomoc, ak si nevies rady. Ludsky zivot je prilis velka zodpovednost za to, aby si nemala jasno. Je ine, ak zena nema zazemie na to, aby sa postarala o seba, nieto este o dieta. Ale ty nie si ten pripad. Co by som ja za to dala, aby som mala uz dieta... ale zazemie bohuzial nemam. Tak si to vaz a ak sa nevies rozhodnut sama, tak jednoduchu poziadaj o pomoc.

Lulu2011

ja som otehotnela v 23 a bez svojho syna si predstavit zivot neviem, nie si uz male dieta, nemas ani 15, dokonca ani 18, tak si to rozmysli

Majjlo

Dieťa si pekne nechaj, nemám rád ludí ktorí sexujú a potom vraždia! A hlavne nepanikár, že nevieš ako sa o dieťa stará. To nikto nevie na začiatku ale ak sa s tým zveríš mame tak ti poradí, veď vychovala TEBA! A uvidíš keď budeš držať ten malý uzlík šťastia v náručí, že nebudeš veriť, že si takto krásnu vec chcela zavraždiť. Dieťatko je tá najkrajšia vec na svete tak si toho váž! Veľa žien mať deti nemôže a ty ich nechceš lebo nevieš ako sa starať. Ale veď toto sú lahko riešitelné veci navyše priatel ti pomôže takže si ho nechaj. Myslím to vážne, deti sú najlepšia vec ktorá ťa v živote stretne :)

vlaciky

pokial mas akekolvek zdrav problemy, a navyse si teraz tehotna, chod hned gynekologovi. lebo tvoje zdravie je dolezite.

a co sa tyka potratu. si dospela, rozum mas. pokus sa niest zodpovednost za svoje konanie. dieta uz je na ceste a samo za to nemoze. pokial si ho nechas, tvoje plany nebudu vychadzat ako si si vzdy predstavovala, ale to je zivot. co sa doma uvari, to sa doma aj zje

Avril999

Ahoj,
partner mi povedal ze ma podpori v akomkolvek rozhodnuti (on na dieta je pripraveny, je starsi odo mna) ale ja sa necitim na to. Neviem ako sa stara o dieta neviem nic..velakrat som si predstavovala ze co by bolo keby,a aj pri tomto som si to vedela predsatvit. A teraz ked k tomu doslo za uplne cudnych okolnosti (zdravotne problemy vaginalne len s tymto partnerom,nas sex asi tak 1x za mesiac opakovane candidy absolutny stres s dokoncenim skoly nadialku popritom praca a etraz pred statnicami...a tak som vysadila HAK a raz na praskla guma a opat sa mi objavila neaka candida..ja ani neviem ci to moze byt zdrave ak nam doktori predpokladali ze som asi alergicka na jeho semeno...ha sa bojim vsetkeho uz.necitim sa vnutorne na to neak nie som s tym stotoznena ale vycitam si to v tom smere ze je to chyba ak to tak necitim ze to dieta donosim.