sex do vztahu nepatri aneb sexualna prirucka z r.1894

biela mačka

Ja som ešte keď som bola s exnašla článok o kladných účinkoch sexu na zdravie a keď som mu ten článok ukázala, tak sa urazil.

Maros75

Sex prospieva zdraviu:

Počas sexu sa vyplavujú hormóny šťastia. Sex nie je len spôsob, ako splodiť deti, alebo ako sa pobaviť. Sex nie je len príjemný, sex je aj zdravý.

Sex znižuje krvný tlak aj iné príznaky stresu. Navyše vyplavuje do tela endorfíny, čo sú hormóny spôsobujúce dobrú náladu, pocity šťastia a tlmiace bolesť. To platí pre ženy aj pre mužov

Pri sexe telo vyplavuje hormón oxytocín, ktorý prispieva ku kvalite spánku. Bez spánku trpí celé telo. Platí pre obe pohlavia.

Sex pomáha telu tým, že posilňuje imunitu. Vďaka sexu napríklad stúpa hladina imunoglobulínu (proteín schopný identifikovať a zneškodniť baktérie a vírusy) v tele. Tu však neplatí, že čím častejšie, tým lepšie. Ideálne sú vraj aj dva sexuálne styky týždenne.

Oxytocín, serotonín a ďalšie endorfíny, ktoré sa vyplavujú do tela, pomáhajú proti bolestiam hlavy, chrbtice aj iným častým bolestiam. Až vás bude nabudúce bolieť hlava, vykašlite sa na tabletky a radšej vhupnite s partnerom / partnerkou do postele.

Až o tretinu nižšie riziko rakoviny prostaty hrozí v neskoršom veku mužom, ktorí medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom pravidelne a často súložia, alebo aspoň masturbujú. Zistili to pri jednom výskume austrálski vedci. Toto je asi jediný bod, ktorý sa týka iba mužov.

Nie je to nič prekvapujúce, že ľudia, ktorí majú pravidelný sex, sú oveľa sebavedomejší ako ľudia bez sexu. Pocit toho, že človeka nikto nechce, spôsobuje vážne duševné komplikácie a depresie.

tinawolfova

vtedajsia doba aspon nebola cela len o sexe jak je dnes!!! dnes je zena cisto len "SEXUALNYM OBJEKTOM". a chlapi si castokrat nevazia zenu. ten clanok je na jednej strasne zvrateny na druhej pravdivy. nic nemam proti chlapom, ale ked im ide iba o sex tak by som ich vedela vrazdit!

muchacc

A dnesna doba?
Hlavne ze si clovek sexualne uzije, vysanti sa. Nezatazujme sa moralkou, proste, ked sa ti chce, tak to urob, ved je to takto spravne.

Z extremu do extremu. Len vtedy to bolo o sebakontrole, teraz to je o strateni akejkolvek kontroly.