výtoky a iné nepríjemnosti

Príspevok v téme: výtoky a iné nepríjemnosti
nela

Ahojte :)
Mám 17 rokov, ale už dlhšiu dobu (aj niekoľko rokov) pozorujem, že mám výtoky, ktoré sú niekedy len klasicky bezfarebné, ale niekedy sú aj zapáchajúce či dokonca až také tvarohovité (neviem ako to nazvať). Častokrát sa aj stane, že ma bolí podbruško. Celé to vyzerá ako by som bola neustále prechladnutá (teda tie silné výtoky a mierne bolesti v podbrušku). Za posledné mesiace som začala s priateľom, s ktorým som už vyše roka, sexuálne žiť a bojím sa, že keď som začala pred osemnástkou, mohlo by mi to spôsobiť zdravotné problémy :( niekedy aj po styku mám mierne bolesti - niečo, ako keď mi začína menštruácia, no rýchlo to prejde, neviem či je to normálne, pretože sa nemám s kým o tom poradiť. Ja sa len bojím toho, že by som v budúcnosti nemohla mať deti, keďže mávam tie výtoky a občas bolesti v podbrušku. Či to nie je nejaké ochorenie :(

kamik 2222

Nela, zájsť gynekológovi je pre teba nevyhnutne a bolo by dobre,keby si v buducnosti chodila k nemu pravidelne, pretoze mnohe veci nebolia, ale mozu byt smrtelne nebezpecne. Ak mas vytok, nieco nebude uplne ok. Moze to byt mykoza, mozno aj chlamydie, co ja viem? Mykoza je dost caste ochorenie, zvykne sa vracat. mne sa osvedcilo pridat k antibiotiku aj liek wobenzym, ktory zlepsuje imunitu a problem ma tak mensiu sancu stat sa chronickym. Popytaj sa na vsetko, neboj sa, lekar je tu od toho, aby ti pomohol.

chrisa

Ahoj Nela..Chcem ti len tolko napisat a povedat k tvojim vytokom a zapachu,ze to nie je normalne.Mam ten isty problem a z gynekologickych vysledkou mam krcok maternice.Takze cim skor navstiv gynekologa.ahojjjj

ssiaa

M25: ty asi nevies citat napisala predsa ze k tomu gynekologovi pojde a ze sa chcela o tom porozpravat tak sa konecne spamataj si predcitaj co napisala mozno ti to potom dojde asi mas dost dlhe vedenie

nela

ssiaa: dakujem pekne :) je jasne ze sa chystam ku gynekologovi. len som si myslela ze je to forum, kde sa mozem s niekym o danom probleme porozpravat... a len som chcela zistit ci niekto ma podobny problem, lebo ak to nie je nic vazne, tak sa len zbytocne stresujem...

ssiaa

nie nie som keby si citala celu diskusiu tak by si vedela ze ja som u gynekologa bola, a ano niektori su hnusni, ja ich neobranujem, tiez som bola blba ze som tam tak dlho nechcela ist lenze pre niekoho je tazke prekonat strach a predpokladam ze je velmi malo zien ktore ked mali ist po prvykrat ku gynekologovi nemali strach ide o to ze niekto to proste nedokaze predychat tak lahko

jankaaaaaaaaa

tak potom naco obranujes mlade dievcata , ze sa boja chodit k lekarovi lebo niektori su hnusni..
a myslela som ze ty si ta zakladatelka temy co u gyn. este nebol

jankaaaaaaaaa

ssisa: narok na vyber lekara mas a ak sa ti nepaci jeho pristup tak mozes si ho zmenit za hocijakeho ineho, tak sa nevyhovaraj nato ze su aj zli lekari. skus sa popytat svojej mami ci kamaratiek kam chodia, isto maju nejake skusenosti