Jest iba ked som hladná, alebo pravidelne ???

Príspevok v téme: Jest iba ked som hladná, alebo pravidelne ???
Bbiribbom

No...všetci píšu ze ked chcete schudnút mali by ste jest pravidelne, po mneších dávkach, však ? Ale nie je lepšie jest iba ked som hladná ? Načo budem do seba pchat ked niesom hladná ?
Ved pravidelnou stravou prímem viac kaloríí ako ked sa najem iba vtedy ked zacítim hlad...
No neviem poradte vy. Chystám sa schudnút, a jest iba ked som hladná mi pripadá lepšie...povedzte svoj názor vy. čo myslíte ?

tomi

Shodujem sa s nazorom Rybicky. Dalej Ladida vystihla ze NECITIT hlad po dobu 6hodin je ZLEE.. velmi spravne.. niektory by sa mali zamysliet. hladny by ste vsetci mali byt cca v 3 hodinovych intervaloch. potom je to uz v "spravnych kolajoch"
Majkaaa a Matolog spravne.. spomalenie metabolizmu -> nizky krvny cukor -> katabolizmus svalov! (to vase chudnutie) + naraz vela jedla na vecer -> inzulin a nasledne odkladanie do zasob

keby ste ma videli nazivo nikoho by nenapadlo mi odporovat v nazore :D ja mam 6 percent telesneho tuku

existuje iba jedna cesta - jest dostatok vzhladom na aktualnu cistu vahu svalov + aktivny zivot. len takto . vsetko ostatne je horsia alternativa vratane "diet"

majkaaaa

A ak si zvykneš jedávať v pravidelných intervaloch primerané porcie jedla,aj hlad sa bude hlásiť pravidelne.Potom už nebudeš mať čo riešiť. Ak chceš schudnúť,nemala by si jedávať až pri takom tom vlčom hlade,keď Ti už krúti žalúdkom a pojedla by si aj klince.

majkaaaa

Naštartovať metabolizmus je pri chudnutí hádam to najdôležitejšie. Ide tu o to,že telo začína rýchlejšie spaľovať prijatú energiu. Hladovky,dlhé pauzy v jedle naopak metabolizmus spomaľujú,telo si ukladá zásoby. Napr.rovnakú porciu jedla človek s dobre naštartovaným metabolizmom spáli cca za 3 hodiny,so spomaleným možno za 5. Preto ak takíto dvaja budú jesť rovnako,ten prvý nebude priberať,príp.bude ešte aj chudnúť a ten druhý priberie,resp.ten prvý si môže dovoliť zjesť oveľa viac ako ten druhý aby nepribral.

natalia123

Tomi, zrejme sme sa nepochopili..nejem 2 denne, ale jedla by som kebyze jem len vtedy ked som hladna.
A mineralky sa neodporucaju pit pri dietach preto, lebo obsahuju velke mnozstvo sodika, ktore viazu v tele vodu a sposobuju to, ze clovek bude viac nafuknuty a to zbytocne kg tazsi. Odporucaju sa preto pit stolove vody, alebo voda z vodovodu.

matolog

Urcite je lepsie jest castejsie lebo organizmus si zvykne na pravidelny prisun stravy. Pri narazovom jedeni si telo preventivne vytvara zasoby, lebo nevie, kedy dostane opat potravu a to vlastne sposobuje priberanie. Pozri si stravovacie zlozvyky, malo by tam byt aj o tomto popisane: abc-dieta.sk

ladida

ak zacnes jest lahsie jedla a hlavne sa ti zobudi metabolizmus,budes hladna cca kazde 3 hod.mne tiez jedenie 5x denne nevyhovuje,radsej si dam 3 vacsie porcie,ale su aj dni,kedy jem 6x,lebo som fakt hladna a mam napr len nejaky salat alebo cosi take. pre mna je sokujuce,ze niekto neciti hlad po dobu 6 hodin po zobudeni! uz by som to vnimala ako alarm,ze nieco robim zle-to bolo pre nathaliu/

rybicka

Milky,

Netvrdim, ze ratanie kalorii nemoze byt uzitocne pri chudnuti.Moj priatel tiez tak schudol. Ja som len chcela povedat, ze odkedy jem,len ked som hladna, udrziava sa mi rovnaka vaha uz cele roky a som rada, sa nepotrebujem obmedzovat.
Samozrejme uvedomujem si aj to, ze situacia sa moze velmi rychlo zmenit, hlavne po styridsiatke. Potom mozno zacnem ratat kalorie.

Milky

Rybicka, ja som tak dal dolu 55kg. Pocas diety som jedol vsetko co ludia normalne pri 'dietach' nejedia - zakusky, cokoladu, rezne, klobasy, biely chlieb, mlieko. Ty, ze som si ratal kalorie to islo. .
Ratanie kalorii jedla teraz po ukonceni nie je narocne. Trva to asi 2 sekundy :o A vysledky vravia za seba...

rybicka

Ja uz cele roky jem len ked som hladna a pracuje to pre mna. 25 rokov neskor a vazim tolko ako na strednej skole. Samozrejme sa snazim jest kvalitnu potravu, ale vtedy, ked mi telo povie, ze potrebuje palivo. Ja si myslim, ze telo treba nechat aj vyhladnut, ako baterku skor nez sa dobije. Co sa tyka udrziavania svalov, treba im dodat dostatok bielkovin, hlavne pri prvom jedle rano (nie ziadne ovsenne kasicky)alebo maslove rozky.
Ale viem tiez, ze to nie je vseobecne pravidlo. Kazdy mame iny metabolizmus.
Mne sa to za tie roky osvedcilo.
Nikdy nechcem byt otrokom ratania kalorii.