Akne na licach podkozne

anka89

ak mozem poradit z vlastnej skusenosti vylucit uplne cokoladu a kupit si krem CLEAN CLEAR deep action cream wash 150ml JOHNSON kje to hlboko cistiaca kremova emulzia je v kauflande za 3.50 ja som si vyrazky vzdy natrela a rano prevarenou odstatou vodou umyla vyskusaj mne to zabralo a to som uz neverila ze mi nieco pomoze

dpk1

Na tvojom mieste ako baba by som to rokoko bral a skúsil, hoc je to svinstvo. Ver že radšej budeš mať aj o 10 rokov kratší život bop pečeň abo čo dostane záhul trochen, radšej nech ti aj malíček odpadne...ale aspoň nemať celý zjazvený xicht v mladosti a po zbytok života. A preplakať mladosť.

RNG

D-2 je ergocalciferol, umelina, chemia a uz vobec nie vitamin D, co je jedine vitamin znamy ako D-3. Co sa tyka roacutane/isotretinoin, to je tak isto skodliva chemikalia, nie ziadny vitamin A a aj ked masivne davky vitaminu A ( napr forma retinol palmitate) maju aj skodlive ucinky v takych megadavkach, predsa len neskodia tolko, ako tak chemikalia isoteretinoin, o ktorej cigania, ze je forma to vitaminu A.
Vitaminy su prirodne latky, ktore si nase telo nevie vyrabat v dostatku, takze sa musia doplnovat z jedla. Nuz umele patentovane chemikalie, tj latky, co pred tym nikdy a nikde neexistovali nemozu padnut pod definiciu vitaminov. Takze to vam ilustruje jasne, ake lzi sa siria cez nerozmyslajucich a automaticky konajucich lekarov , prameniace z farmaceutickeho priemyslu.
Davky retinol palmitatu proti acniam su od 6 do 15 mg,tj menej, nez isotretinoinu, ( tj od 20 000 do 50 000 IU) a prejavia sa az po viacerych tyzdnoch brania, ked sa pecen tymto vitaminom poriadne nalozi. Samozrejme je to predavkovanie a prejavi sa ako vyschynanie koze,znizenie hladiny HHT, cim sa zmierni tvorenie acni. Ale to je skodlivy jav svojim sposobom, lebo koza praska, supe sa , popraskaju aj pery atd. Ale po skonceni brania sa telo prirodneho vitaminu A vie zbavit rychlo, bez postrannych skodlivych ucinkov, najma bez poskodenia pecene.

Fleur-de-lis

autoboli, a čo všetko si už skúšala?
Napríklad 100% čistý tea tree olej lokálne na zápaly si skúšala?
Alebo miesto krémov používať prírodné oleje, nájsť taký, ktorý ti bude vyhovovať.
A na veľa miestach som čítala o vit. D (D2 cholekalciferol), ktorý tiež viacerým pomohol. Ten aj ja teraz skúšam, postupne zvyšujem dávku, či neuvidím zlepšenie. Niekomu stačilo 1000IU denne, niektorí brali aj 8000IU. Len pri väčších dávkach si treba dať po čase spraviť krvné testy, aby zas nebola hladina déčka nad hornou hranicou.

autoboli

zuska-bluzka nevravím že roaccutane je len vit A vravim že obsahuje chcemicky vytvorený vitamín A. A viem aké má vedľajšie účinky a preto ho brať nechcem. A práve ten " vit. A" je tým liekom ktorý pomáha liečiť akné. Ale musí byť v brutálnych dávkach. (Hovorím ako lajk nie odborník). Ak dokáže zabiť plod v tele ženy tak to je už riadne svinstvo. Takže ruky preč a radšej si nechám jazvy. A momentálne som na tom trocha lepšie. Asi tým vekom to nejak ustupuje, ale stále to nieje nič moc. Momentálne ma skôr trápia rozšírene póry (strašne rozšírené) po tvári a drobné vyrážky čo v kombinácii je dosť neestetické. Dúfam že to rokmi prejde úplne lebo neznášam svoju tvár.

zuska-bluzka

autoboli: tvrdiť, že roacutanne je len vitamín A je prinajmenšom trúfalé... len si skús prečítať aké ma vedľajšie účinky... je to pekné svinstvo. zo svojej skúsenosti radím roa nebrať, síce s jedným problémom pomôže (alebo ho aspoň trochu obmedzí) no ďalších 5 problémov spôsobí a sú to nemalé problémy... ja uvažujem momentálne o colagen beauty, čítala som na to dobré recenzie, je to síce nákladnejšie ale ak to má mať výsledky, prečo nie?!

autoboli

bingham akne je choroba ale nie taka aby ma nejak ohrozovala inak ako vyzorovo...a roaccutane je obycajne predavkovanie "vitaminom A", a vitamin A patri medzi vitaminy ktorymi sa mozme predavkovat kedze sa ukladaju do zasoby, vyvedte ma z omylu ak nahodou tento liek, kedze je len derivatom A, sa neuklada tak ako A, mam z toho lieku strach kedze v tomto svete jeme tolko chemikalii a este aj toto :( fakt ale mozno mi prepne a siahnem aj po tom kedze som uz zufala...ked uz si myslim ze mam celkom fajn tvar tak sa mi urobi na licach nejaka velka podkozna vyrazka a ta sa roznesie pri nej sa urobi dalsia a dalsia...nemam vyrazky po celom lici ale len v strede lic ale poriadne velke cervene a bolave...je to hrozne

bingham

znicit zdravie kvoli krase ???

dievca zlate akne je choroba(takze tu ide o zdravie) a ked sa nelieci tak mozes mat fakt velke problemy

a roaccutane ti neznici zdravie ale akne

odporucam ti zistit viac informacii o lieku a nesirit sprostosti

ale je tu este jedna moznost...a to kokosovy olej...vitamin C, vitamin B = zdrava pecen ale rozbombardovany/zjazveny ksicht od akne... - tak si vyber...