dialka..:(

Príspevok v téme: dialka..:(
Brenda

Zacnem takto,mam priatela ktory byva velmi daleko a tak nemame sancu sa stretavat casto,jedine cez vykendy aj to niekedy neni mozne.Takto sme spolu 3 mesiace je to strasne tazke ale na druhu stranu sa mozme na seba tesit a nebudeme si liest casto na nervy...lenze jedna moja kamoska mi povedala,ze by som sa s nim mala rozist lebo to nema perspektivu/buducnost takto.Ze kedysi davno podvadzal priatelky a tak.Ale mna napadlo,ze preco by ma podvadzal a pritom bol somnou ked sme od seba tak daleko.to by sa uz rovno mohol rozist a mat tam blizsie nejaku z jeho okolia.Tak mi to nedava zmysel.Aj on mi povedal ze ma iba mna a ze to tak aj bude a ze sa on skor boji ze si niekde niekoho ineho najdem.ja som mu povedala ze ja si nikoho nenajdem a ani nehladam....No ale teraz stale premyslam nad tym co mi ta kamoska povedala.Som si ista,ze nas vztah nevdrzi dlho pokial si nenajdeme spolocny byt velmi by sme to chceli obaja ale v dnesnej dobe to je velmi takze najma pre mladych.tak neviem co mam robit.co by ste robili vy?

Brenda

VTomi
ano uz sme zamestnani...a ano rozparavli sme sa o spolocnom byvani ale zevraj on chce aby sme byvali tam neho niekde..

marijam

Ahoj Brenda mám vzťah tiež na dialku..sme od seba 150km...A sme spolu necelý rok a je to krásne síce sa vidíme len caz víkendy.. Kašli na kamošky. Takýto vzťah je v prvom rade založený na vzájomnej dôvere..My si denno denne telefonujeme povieme si úplne všetko..a keď sme spolu všetko preberieme. A ani byt nám netreba :-D
A to si zober, že môj ešte študuje a ja pracujem ( ale tiež chcem pokračovať v štúdiu ) Verím tomu, že všetko nejak spolu prehryzieme..všetko prejde a bude to fajn..vlastne obaja varíme ;-)
No a čo sa týka toho podvádzania on študuje na škokle kde má v triede samé spolužiačky...no ale ja mu verím!! O takýchto veciach sme sa my dvaja nespočetne veľa krát bavili..a ja nemám dôvod neveriť mu..alebo si namýšľať, že ma podvádza :-) Všetko je na komunikácii a vzájomnej dôvere :-)
Samozrejme Ti držím palce nech vám to vydrží ;-)

Honor

V prvom rade by som počúvala seba a nie kamarátku. Kamarátka ti môže poradiť, ale nie vyslovene hovoriť, čo by si mala robiť alebo nie. Rozhodnutie je už len na tebe. Týmto ti len nasadila chrobaka do hlavy. Váš vzťah je len v začiatkoch, je príliš mladý, tak si ho vychutnávaj so všem všudy. Mala by si byť v období zamilovanosti až po uši a cítiť tu eufóriu a nie sa hneď takto trápiť a uvažovať nad budúcnosťou. Veľa ľudí robí túto chybu keď premýšla čo bude neskôr. Nemôžeš to vedieť, proste ži tak ako doteraz, ak si s priateľom užívaj si chvílky s ním, ak nie venuj sa svojim veciam a o to viac sa budeš tešiť naňho a uvidíš ako to pojde ;)

alenka_maxova

ak mas uprimnu kamosku, mozno ti chce naozaj len dobre, takze nehladala by som za tym nieco zle. To uz sama musis uvazit, aka je to kamoska. No a k vasmu vztahu. Mas pravdu, ak si si vybrala rozumneho chalana, nebude ta podvadzat len preto, ze to robil v minulosti. Ak vam je naozaj dobre, ked ste spolu, neries "co by bolo keby", lebo si len zbytocne opantavas mysel kadejakymi myslienkami. Ak vam je spolu fajn, tesite sa na spolocnu buducnost, tak aj 10 kamosiek ti moze tvrdit opak, chod si za svojim.

VTomi

Moje manželstvo vzišlo zo vzťahu na diaľku, keďže manželka bola z druhého konca republiky. Nestretávali sme sa teda často, väčšinou po jednom týždni alebo niekedy aj po 10-14 dní na 5-6 dní, lebo ja som bol vtedy dlhodobo PN a ona mala v práci každý druhý týždeň voľno. Takto som jej "dvoril" cca. 3/4 roka a potom sme sa rozhodoli vstúpiť do manželstva. Odvtedy sme 10 rokov šťastne svoji. Pre vzťahy všeobecne, teda aj pre tie nadiaľku predsa patrí dôvera v partnera a aj akási zhodná vôľa byť verný voči druhému. Strach o toho druhého tu ale stále je a aj bude. Navyše nevera môže byť prítomná aj v bežných vzťahoch a neverník to môže robiť aj takým spôsobom, že ten druhý sa o tom vôbec nedozvie.
Chcem sa opýtať, ste obidvaja zamestnaní? A už ste sa porozprávali o téme spoločného bývania, resp. zmene zamestnania niekoho z Vás?

winki

Hlavne sa vykašli na reči tzv. kamarátok a užívaj si chvíle čo prežívaš teraz a nerieš veci čo nemusíš riešiť. Teš sa z lásky a časom sa všetko uvidí.