Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Nízky krvý tlak

debilneotazky

tak fidorka je v prvom rade mimo.... kedže píše o nízkom tlaku...!
ale Tarka sa berie na vysoký tlak... ! tak ked ho ma nizky na čo by ho brala? zjavne ani sama nevie čo jej je a mýli si pojmy a dojmy...

Diamond2

Ahojte vidím že je to stará diskusia ale nedalo mi to sa nezapojiť ..
Fidorka :nemáš to náhodou všetko zo stresu ?

fidorka 2

leba - na giardiu intestinalis som aj ja najprv brala entizol, ten bol však neúčinný, potom mi parazitológ predpísal avrazol + antibiotikum, čo už zabralo, cítila som sa dobre ale asi len tak 2-3 mesiace, a opäť sa to začalo od začiatku, opäť vyšetrenie hadicou (odber duodenálnej šťavy) výsledky pozitívne, zasa tieky... a takto to trvalo celé roky. Problém bol ten, že parazitológ mi povedal, že sa to nedá vyliečiť, nakoľko tam vždy zostane zopár vajíčok a tie sa rýchlo rozmnožia, a preto treba preliečovanie pravidelne opakovať. Horšie je že avrazol sa už nevyrába a som nútená zabezpečovať si lieky zo zahraničia. Trpím na to už od 20 rokov, a už sa toho asi nezbavím.

leba

Dobrý večer, akurát som si tu chcela nájsť nejaké príspevky o lambliach, či majú aj iné prejavy ako hnačkovanie...len chcem povedať, že u nas normálne lambliu giardiu poznajú aj giardiozu, mne bývalo hrozne zle, presne som mala nízky tlak, sa mi hmýrilo pred očami, bolo mi na odpadnutie, mala som syndrom draždiveho čreva, a strašne mi bolo zle od žalúdka, mala som kožné vyrážky hockedy ma svrbelo hocikde na tele, a po gastro vyšetrení (hadicou) mi odobrali šťavu a hned ma poslali na lamblie na mikrobiologiu a za 15minut mi povedali že mam lamblie a dali mi liek Entizol, ktorý je na to určený, len ho treba asi dlhšie užívať - sú to antibiotika presne na lamblie, lebo ja som to mala len na 7dní a teraz po 2mesiacoch mám to isté mam pocit, že idem odpadnúť hocikedy takže v pondelok idem znova na kontrolu...takže lieky na to sú aj tu na SK, ale akože to nik u vás nevie??? tu mi to hned dala aj detska dokorka dcere, či sme niečo spoločne nevypili alebo nezjedli, kedže sa to chyta z kontaminovanej vody alebo ovocia, zeleniny a tak.....

fidorka 2

opica - na pohotovosti mi namerali tlak 180/110 tak preto mi dali tarku.

Ja neležím preto že sa vyhováram na tlak, mám na to iné dôvody pri ktorý by si určite ležala aj ty.

fidorka 2

Milá vševedka, moje zdravotné problémy sa začali pred 20 rokmi kedy som začala cítiť veľkú únavu a hnačky a nič iné, žiadne bolesti.V priebehu jedného roka som absolvovala 6 pobytov v nemocniciach, urobili mi všetky možné vyšetrenia vrátane biopsie pečene (5 krát). A nezistili nič, dg. znela únavový syndróm. V jednej prepúšťacej správe som našla zmienku chronická giardiáza, ale žiadnu doporučenú liečbu. Keď som správu ukázala mojej obvodnej lekárke,len sa mi vysmiala, že ona o takej chorobe ani nepočula a skonštatovala že to sú nervy, a predpísala mi neurol a na spanie rohypnol. A tak začala moja závislosť na
sedatívach. Zo začiatku som ich ani nechcela brať, no lekárka ma presviedčala, že toho sa nemusím báť, to sú len také cukríky a veľmi veľa ľudí to berie. V nemocnici na naučili na rohypnol, každý večer som ho musela užiť
v prítomnosti zdravotnej sestry.

Takto sa stala zo mňa narkomanka a teraz už musím brať aj antidepresíva,(Citalec a Trittiko) lebo sa u mňa vyvinula depresia

Sama som začala hľadať na internete informácie o chronickej giardiaze(lambliaze)a popis choroby a príznakov sa úplne zhodoval s môjmy. Začala som hľadať lieky na moju chorobu. Samozrejme u nás ich nedostať a v zahraničí potrebujú lekársky predpis, ktorý mi na SK nechce vypísať žiadny lekár, lebo tú chorobu nepozná. Jedná sa o parazitické ochorenie, kde parazitom sú jednobunkové živočíchy - protozoá resp. giardia intestnales, alebo lamblie (to je všetko to isté). Zdržujú sa v žlčníku žlčovodoch a dvanástorníku. Na vlastnú žiadosť som si žlčník dala vybrať po veľkých prosbách a vysvetľovaniach. Ale zákrok nepomohol, lebo oni sa zdržiavajú aj v dvanástorníku. 20 rokov som nepracovala, a po nejakom čase mi zobrali aj príspevky.

vsevedka

fidorka 2, tak teraz ma este napadlo, ze podobne stavy mozu nastat aj po viroze, tak sa ta pytam, ci si v poslednej dobe neprekonala nejake virusove ochorenie

nizky tlak moze byt taktiez sposobeny oblickovou nedostatocnostou, ci poruchou nadobliciek

ak u teba mozno vylucit vsetky priciny uvedene v tomto i mojom predchadzajucom prispevku, jedna sa s najvacsou pravdepodobnostou len o neurovegetativnu dystoniu, zvysenu citlivost nervoveho systemu

doubledog

ak ti nizky tlak sposobuje to, ze nevladzes nikam chodit, tak je to podla mna dost nebezpecne a mala by si to riesit.

vsevedka

Nizky TK moze byt nebezpecny len v malo pripadoch. Vtedy, ak su cievy postihnute aterosklerozou nizky TK moze sposobit mozgovu, ci srdecnu ischemiu (teda nedokrvenie)

Clovek s dlhsie trvajucim nizkym TK by mal byt vysetreny lekarom, ktory vyluci ine zavaznejsie ochorenie, napr. nizky tlak moze byt paradoxne i pri srdcovom zlyhavani ale tiez pri hypotyreoze (zizena funkcia stitnej zlazy)

Nahle nike hodnoty TK mozu byt sposobene aj emocne, ci alkoholom, niektorymi liekmi

Doporucuje sa vyhybat alkoholu, dostatok pohybu na cerstvom vzduchu, pitie kavy len vtedy pokial je nasledne zabezpecene doplnenie tekutin. Rano treba vypit hned po prebudeni 200ml pitnej vody, vhodny je i cierny caj, ktory sa ma vsak luhovat len 2 min.

Z bylin sa doporucuje lekorica (pelendrekove cukriky) a rozmarin(zname je i rozmarinove vino). Je potrebne dodrziavat pitny rezim a pri nahlom poklese TK trosku viac potraviny prisolit, neznamena to vsak stale presalanie

opica

nedalo mi a pozrela som tu TARKU...to co je za kravinu? vsak to je liek, ktory sa pouziva na liecbu vysokeho tlaku? naco to preboha beries??