Nechápem sám seba

Príspevok v téme: Nechápem sám seba
divný22332

Tak s mojou láskou máme krásny vzťah ale stále mi niečo nevyhovuje...ked nemá čas alebo nestíha potom som naňu naštvaný a uplne prekrúcam blbosti.Vetšinou jej všeličo vyčítam ako sa ku mne správa.Je pravda že sa niekedy kumne správa ako keby som ani neexistoval ked sme v partíí ale to len vtedy.Som aj žiarlivý ale viem tu žiarlivosť ovládať ale stále vomňe je tá žiarlivosť.Niekedy mám pocit že ako keby ju chcem ovládať ale pri tom nechcem lebo ju milujem.Neviem to opísať moja hlava je strasne zmatená.Rád by som sa zmenil a bral všetko s optimizmom a užíval si náš vzťah ale čato to len kazím... a strápnujem sam seba :(Neviete mi nejako poradiť? dakujem

breza.vrba

ja mam rovnaky problem. nizke sebavedomie(mam ale dost priatelov, zaluby,...) neviem ako to zmenit, ziarlim, ale nehovorim mu o tom ale svojim chovanim vztah uplne zabijam a nechcem. neviem si pomoct. ako si skoncil divny? porad

anjelik

Áno, presne si to vystihol zase ty. :o)
Spoznávať seba znamená aj rozhodovať o sebe. Skôr, ako niečo povieš a urobíš, porozmýšľaš, či je to to, čo chceš skutočne povedať a urobiť.
Knihami som myslela knihy ako Mágia vzťahov, Štyri dohody..a podobne..knihy o živote. Alebo ak ťa baví niečo iné...tak to. Rozšír si pohľad na svet...získaj názorovú samostatnosť a potom sa zlepší aj tvoj vzťah k druhým a aj k priateľke.

divný22332

čo by si robil ty? keby si sa snažil spoznávať sám seba? :)mám si viac uvedomovať svoje kroky a všetko robiť viac s rozumom? a snažiť sa pochopi prečo toto prečo tamto a ako tomu predísť? :)

arman

divny, cim viac sa spoznas, tym lepsie ti budu fungovat vztahy. Aj ked to tak nevyzera, ries hlavne seba, spoznavaj seba... vztah to len preveri. Ked mas vztah, da sa na sebe pracovat ovela lepsie, ako ked vztah nemas, lebo ti je rovno zrkadlom. Ide len o to, ako hlboko si to zrkadlo pustis.

divný22332

presne si to vystihol/a vela krát som bol taký že som bol kludný všetko fungovalo cítil som aj vnútornú radosť taký pokoj to som vydržal týždeň a potom sa zas niečo stalo asi som si prestal veriť alebo niečo a zas som sa vrátil spať do toho...

anjelik

Práveže je to až príliš ľudské...:o)) Ja viem, že ty si to myslel inak. Že sa trápiš a chceš sa zmeniť. Tak už si jednu odpoveď dostal, že priateľka nie je tá, ktorá je na vine. Že na vine si ty. A ty sa musíš zmeniť...zmenou sa myslí zmena postojov a návodov. Musíš viac čítať, viac sa vzdelávať, čím viac budeš vedieť, tým budeš sebaistejší a nebudeš mať potrebu dopĺňať si sebavedomie urážaním priateľky..Čím viac si vnútorne rozhádzaný, tým viac túžiš usporiadať ju...obrazne povedané..:o) A keďže nie si žiaden hňup, tak ťa to trápi, lebo tak nejak cítiš, že to nie je správne...Venuj sa veciam,ktoré teba bavia a jej daj priestor, aby sa tiež bavila...potom môžeš napísať, že máme krásny vzťah...:o)))

divný22332

ale niekedy mám pocit akoby som si musel dokazovať že som niečo viac... ale v hlave viem že to nejsom ja a je to neludske...

divný22332

presne tak niekedy mám pocit toho nízkeho sebavedomia a ked sa rozprávame tak ju vetšinou len urázam a jej to výčítám... musím sa porozprávať ale iným spôsobom že?

odpovedam

ziarlivost a urazanie sa, vycitky tomu druhemu su prejavom nizkeho sebavedomia. Takze si ho pekne buduj. Na priatelku sa nehnevaj, ak nema niekedy na teba cas. Predsa nie si jej cely zivot, ma rodinu, priatelov, mozno skolu, hobby, povinnosti, potrebuje aj cas sama na seba a relax. Ak ti nieco prekaza, tak jej to nevycitaj, ale normalne pokojne povedz, ze by si jej rad povedal nieco, co ta trapi. A potom hovor o svojich pocitoch, nehovor jej, ze ona za to moze. za tvoje pocity nie je zodpovedna. proste komunikujte, ale slusne a s uctou. potom mozno ani nechce s tebou travit cas a venovat ti tolko pozornosti, ked si ju nevazis...

juriburi

tak s týmto čím naskor prestan,lebo takto ťa rýchlo nechá...zmier sa s tým že aj ona má svojich kamarátov a nebude ich predca zanedbávať kvoli tebe... však hadam aj ty máš priateľov tak sa s nimi stretávaj nie len sňou byť stále...tá žiarlivosť... to je prirodzeá vec ale tiež to obmedz...