vypracovane otazky na statnice

Príspevok v téme: vypracovane otazky na statnice
graciela

v juni statnicujem, maj si vyclenim na ucenie a teraz v aprili vypracuvavam otazky...problem je, ze jednym z predmetov je marketing, ku ktoremu nemame skripta a tie prezentacie, ktore nam docentka dala, maju zvycajne 6 - 8 slideov a aj to v jednom slide je obrazok zemegule a nadpis napr.,,marketing je potreby vo vsetkych sferach,,...vystizne.
takze zhanam kade tade, kopirujem z inych suborov, z netu, davam dokopy co sa da podla statnicovych otazok, samozrejme vsade je vsetko inak...otazka znie, kolko je tak na jednu otazku optimum stran? napr. otazka Cenova strategia (cenovy mix). Stacia 2 - 3?

graciela

nemam k tomu ziadne prednasky, ona nesla vobec podla jej prezentacii, rozpravala o tom ako sa vyucuje v amerike, ako vyucovala v moskve. ked sme aj vraveli napr. o reklame, tak spominala rozne prihody, ukazky...nevedeli sme ani ku ktorej kapitole to bolo proste sa rozpravalo len o dnesnom marketingu, ake vyskumy robi s doktorandmi. mam vypracovane temy z minulorocnych, iba malo sa pomenilo, bude nam musiet stacit to ale ak sa opytaju nieco co tam nie je...nejake rozdelenia...

bebe23

Nestracaj s tym zbytocne cas, robí sa to tak, že si zoženieš vypracované otázky z minulých rokov a kontroluješ si ich a aktualizuješ. napriklad aj podla prednasok - ale nie podla prezentacii, ale podla svojich poznamok, ktore si si na prednaske k jednotlivym slidom zapisovala. U nas nechceli na statniciach, aby sme hovorili ani praxove omacky, ani zakladne poucky, ale rovno sa nas z voleja pytali otazky bez pripravy a take, na ktore odpoved nevedeli ani oni sami. Takze si najprv zisti, ako to na Vasej skole chodi, aby sa neucila blbosti.

graciela

len ja som dopravak... marketingu nerozumiem:/ pre mna to znamena len co najlepsie dostat produkt/sluzbu zakaznikovi. ziadne delenia, ziadne principy...bud ten produkt chce alebo musime spravit aby ho chcel. nic viac.

ewelin28

môžeš sa naučiť 10 strán, ale ak tomu nechápeš, nebude to ľahké...niekto si môže tézu spracovať na jednu A4 a zoštátnicovať na Ačko...
pri marketingu by som ti poradila sa zamerať aj na praktické príklady...myslím, že im nebude stačiť keď im vymenuješ a popíšeš všetky stratégie ale príklad nebudeš vedieť uviesť...marketing je ako stvorený na uvádzanie príkladov z praxe....podľa mňa je to zaujímavý predmet, ktorý nie je len o omáčkach...má svoju logiku...ja som si na Bc tiahla otázku z marketingu a bola som maximálne spokojná :)

Larin

VTomi- .........."čo najhlbšie, najširšie", t.j. podľa tebe ku každej téme kvantum?
Ja som bola vždy v tom, že účelom štúdia je porozumieť problematike, poznať jej podstatu a vedieť ju využiť v praxi...

Ono sa to môže líšiť aj podľa toho, čo človek študuje. Mnohé odbory sú v dnešnej dobe stavané príliš široko- ich obsahom je množstvo predmetov z veľmi veľa oblastí, ale v ničom sa nejde do hĺbky. A potom sa zamestnávatelia sťažujú, že školy produkujú nepoužiteľných absolventov.

graciela

ved to, co je podstatne:/...lebo mne pride mktg strasne omackovy, same vseobecnosti, neviem presne ako to nazvat.A hlavne co sa opytaju, pretoze tie otazky su take vseobecne.
Napr. mam tu cenovu strategiu. K tomu som si vypracovala take veci ako co je to cena, cenovy mix, strategia, preco sa zvysuje dolezitost ceny, ciele stanovenia, postup stanovenia, ake su chyby pri urcovani, ovplyvnujuce faktory, typy,...
snazim sa cerpat hlavne z prezentacii inych skol, z diplomovych prac a pod.mam z toho hrozu.

VTomi

Ty tu už riešiš detaily. Oveľa dôležitejšie je, aby si problematiku pochopil/a čo najlepšie, najhlbšie, najširšie so všetkými súvislosťami. A k rôznym vypracovaným otázkam z internetu by som staval troška kriticky, lebo ani nevieš, z akého zdroja čerpajú, ako staré sú a do akej miery sú spoľahlivé.