Úzkosť vyvolaná hudbou

Príspevok v téme: Úzkosť vyvolaná hudbou
Meretseger

Rada by som vedela, či je to vôbec možné, alebo či mi len zase raz riadne hrabe:) Jedna konkrétna skladba vo mne vyvoláva silnú úzkosť, niečo na hranici paniky. Je to len melódia, mám z nej cca 2-minútový úryvok - ináč netuším, čo je to zač - a za tú chvíľu ma načisto vynervuje, až by som vyskočila z okna. Čítala som čosi také, že veľmi hlboké tóny môžu v človeku vzbudzovať nepríjemné pocity, ale nemyslím si, že by tu bolo také čosi :-/
S jej počúvaním sa nespája žiaden negatívny zážitok, jednoducho vo mne od samého začiatku vzbudzuje úzkosť.
Is it possible?

Meretseger

renushik, mám chuť vraždiť pri "We found love" od Rihanny :D Dávajú to strašne, strašne často a už ju nemôžem ani cítiť (počuť)!

Meretseger

wreck, ty si si to fakt stiahol, ooo O_o Teraz nemám možnosť stiahnuť si to tiež - btw, zabudla som, že keby si si to chcel zahrať, musíš mať k tomu ešte program trle a pod., ale však o hru tu nejde:) No, mám ju uloženú pod číslom 99 a každopádne, má 2min., 3sek.
Pri druhom PC si potom ešte overím číslo. A pokiaľ si jak ja či dokonca môj psychológ, pri jej počúvaní by si mohol myslieť na cestu na popravisko :D

eva123

Som si spomenula na jednu skladbu, ktorú zakázali hrávať v rádiách práve kvôli tomu, že bola strašne depresívna a ľudia po jej počutí páchali samovraždy...Gloomy Sunday sa volá tá skladba, ale je to blbosť :)

renushik

síce to asi nesúvisí, ale stavy nasratosti chytám pri pesničke jednej, hrávajú ju v radiách, paparamerikano, či kery diabol, taká monotónna, mám chuť vraždiť pri nej :D

wreck

hmmm, no zda sa, ze colin o'malley vie ako na teba. :)

z hry vidim len splash screen, potom sa to zlozi s chybou, ale vidim tam adresar audio. :)
tak ktora?

Meretseger

Takisto všetky ostré predmety z dosahu ;) Neviem, pardooon, nie je to zrejme nič oficiálne (aspoň o tom neviem), ale pokiaľ chcete vedieť, tak si stiahnite toto: www.trle.net a je to skladba číslo neviem aké, ale kto by si to fakt stiahol, tak si to vyhľadám a poviem :D

Meretseger

pravy huhu, neštvi :D Pokojne by som mohla byť prazvláštny exemplár, jediný na Zemi, u ktorého by sa toto dialo, som proste extra XD
wreck, ten pocit teda dobre poznám, vtedy mám chuť otrieskať si hlavu o stenu, nech tú skadbu vyženiem :D Ale už dosť dlho sa mi to nestalo. Keď juž tak hovorím o otrieskavaní... aj pri tejto skladbe by som toho bola schopná. Fakt som z nej mimo. A ináč srdečná vďaka za objasnenie!
zewa, to ti bohužiaľ nepoviem, mám ju z jedného fanúškivoského levelu nemenovanej PC hry :D

zewa

Hudba dokaze ovplyvnit rychlost tlkotu srdca. Vie vyvolat usmev, slzy.. tak aj uzkost. Len by ma zaujimalo, co to je za skladbu.